Автор Тема: Възможно ли е да се инсталира BitComet на linux  (Прочетена 5372 пъти)

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Някой успявал ли е да инсталира bitcomet на линукс със wine. Питам защото (по неизвестни за мен причини имам проблеми, когато свалям със azureus, а такива проблеми с bitcomet нямам; за повече информация тук). До колкото знам bitcomet иска да има инсталиран IE, за да може да работи, но IE може да бъде инсталиран на линукс, дали може и bitcomet? Струва ми се, че бях видял някъде шот на линукски десктоп с bitcomet на него, но не съм сигурен.
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

nazty

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Възможно ли е да се инсталира BitComet на linux
« Отговор #1 -: Oct 19, 2005, 17:17 »
А коя Linux дистрибуция ползваш?
Активен

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Възможно ли е да се инсталира BitComet на linux
« Отговор #2 -: Oct 19, 2005, 17:30 »
А пробва ли да го инсталираш?
Активен

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Възможно ли е да се инсталира BitComet на linux
« Отговор #3 -: Oct 19, 2005, 17:43 »
На първия въпрос - Ubuntu 5.10, а на втория - в момента (от около половин час) пробвам. Сега се мъча да инсталирам IE6.
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

  • Гост
Възможно ли е да се инсталира BitComet на linux
« Отговор #4 -: Oct 19, 2005, 18:32 »
Въх, що са мачиш?  ':p'

Отговора на твоето търсене се казва bittornado и от почти година време, първо на дебиан после на дженту, проблеми никакви не съм имал.  'B)'

Успех.
Активен

Dimitar_Ouzounoff

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 332
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
    • WWW
Възможно ли е да се инсталира BitComet на linux
« Отговор #5 -: Oct 19, 2005, 18:38 »
опитай това:
http://sidenet.ddo.jp/winetips/config.html инсталирах IE с него и работи добре..
защо не използваш bittornado или оригиналния клиент??
Активен

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Възможно ли е да се инсталира BitComet на linux
« Отговор #6 -: Oct 19, 2005, 19:25 »
Пробвах bittornado още преди да ми хрумне да инсталирам bit comet, обаче ситуацията беше същата като с azureus-а - държи много ниски скорости, но ако пробвам същият торент с bit comet няма проблеми. Сега инсталирах IE6 по инструкциите от тук и сега ще пробвам bit comet.

EDIT
Успях да инсталирам bit comet, сега ще го тествам и след половин - един час ще пиша по въпроса.
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

loxs

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 307
    • Профил
Възможно ли е да се инсталира BitComet на linux
« Отговор #7 -: Oct 19, 2005, 20:29 »
Ами аз имах абсолютно същите проблеми с Азуреуса.... в общи линии вдига голяма "патартия" (хаби процесорно време, зарежда бавно... настройва се трудно... или поне на мен ми беше трудно), а като работа, само отбива номера....

Откак използвам Bittorrent нямам никакви проблеми. А да не споменавам какво е удобството, когато си стартирам няколко "btdownloadheadless.py" като демони, през скрипт. Скоростите ми хвърчат, а процесора си стои на 1-2%...
Активен

Linux is like a wigwam - no windows, no gates, apache inside!
We shall walk together through all eternity. Wandering in the shadows, spreading the fear!
Gentoo - Baselayout 1.12.9-r2
Linux 2.6.21-suspend2-r6 Mon Jun 25 17:48:08 EEST 2007

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Възможно ли е да се инсталира BitComet на linux
« Отговор #8 -: Oct 19, 2005, 20:42 »
Проблема с azureusa не ми е, че е бавен или трудно се конфигурира, а че скоростта е бавна, при това само допреди няколко дена го нямах този проблем. Както и да е инсталирах bit comet и общо взето върви добре. Пуснах свалянето преди около 10-тина минути и не е падало под 29К, държи се 29/30/32К, с други думи близко до максимума (да знам, че на някои от вас ви струва смешно, но в Сливен, за съжаление интернета е такъв). В също време с azureus скоростите рядко се качват повече от 15K (надявам се нещата да не са така по принцип, а само за този торент), подобно е положението и при bittorrent и bittornado. След около час ще проведа още няколко опита с тях. Единственият недостатък (поне за сега само той се е проявил) е, че bit comet е леко грозна, по - грозна от когато си я пускам на windows-a, но ако е само това, това са бели кахъри. Все пак смятам да я използвам само в краен случай, когато другите програми, които имам на разположение не могат да ми свършат работа.
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

  • Гост
Възможно ли е да се инсталира BitComet на linux
« Отговор #9 -: Oct 20, 2005, 15:45 »
При мен Azureus направо си хвърчи и нямам ник'ви грижи със скоростите, инсталирах го и не съм пипал настройките.
Ubuntu 5.04
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Бисквитките на linux-bg.org
Предложения за подобрения на сайта
ogi 0 4656 Последна публикация Apr 29, 2002, 21:40
от ogi
Mandrake Linux 10 and Linux
Настройка на програми
aaaSASlover 3 8895 Последна публикация Dec 08, 2012, 20:46
от UBIGI
Remote връзка Linux<--> Linux
Настройка на програми
stoyanovs 5 7515 Последна публикация Jan 24, 2006, 16:49
от gostenin
Как да емулирам bitcomet?
Настройка на програми
SHTILL 15 5053 Последна публикация Nov 02, 2006, 18:46
от Nik123
Experienced linux enginnced linux engineers
Търсене
bulwork 0 7554 Последна публикация May 10, 2008, 14:24
от bulwork