Автор Тема: Инсталиране, конфигуриране и поддръжка на мейл (linux) сървър  (Прочетена 6834 пъти)

ivterbg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 78
    • Профил
Какво търся:
- инсталиране на linux mail server (нямам изисквания за сървъра като софтуер)
- да има вариант (защото всичко ще е само там) за интерактивен web достъп (с ajax за да се взаимодейства с него по пригледно от хората ползващи го)
- задължително да има локализация на български на web интерфейса
- ще се ползват поне 4 домейна на него
- да има пригледен и ясен административен панел
- да има антивирусна и спам защита (която също да може да се регулира от админ панела)

Още: въпросния мейл сървър ще работи на виртуална машина като сториджа му ще е реален с около 2TB масив. Ще се ползва от около 250 човека (почти всички непрекъснато ще са онлайн). Ще преминават мейли с прикачени файлове непрекъснато.
Няма да има мигриране на мейли от стари сървъри, само акаунти с пароли ще се прехвърлят.
Трябва ми и поддръжка при нужда (не абонаменти, а заплащане при нужда).
Мейл сървъра ще е във Варна, но не ми пречи да осигуря отдалечен достъп по какъвто начин е нужно.

Моля за серизони предложения, както и изискванията от Ваша страна.

За допълнителни въпроси:
- ЛС
- it.vladimirov@outlook.com
- O885 7девет7девет девет 7 (на телефона не мога да вдигам винаги, за това най-удобно ще ми е ЛС и мейл)


Допълнение: за мен е приемливо и решение като Zimbra с пълна имплементация при мен (инсталиране, конфигуриране и поддръжка)
« Последна редакция: May 29, 2014, 17:33 от ivterbg »
Активен

wfw

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 249
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: none
    • Профил
Можеш да си сложиш един cPanel за 200$ годишно, инсталацията е тривиална, получаваш ъпдейти, всичко е съвсем user-friendly.
Активен

ivterbg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 78
    • Профил
Можеш да си сложиш един cPanel за 200$ годишно, инсталацията е тривиална, получаваш ъпдейти, всичко е съвсем user-friendly.

Уточни за какво става дума ?
Аз не търся нещо което всеки може да си инсталира за 10 мин. Идеята на всичко е да работи без проблеми и да обслужва няколко стотин потребители, а не след 5 дни някой да събори web-a или да утрепе сървъра.
Активен

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Отдели малко време и се позаинтересувай за cpanel. Може да откриеш,че се използва доста по света за абсолютно същите начинания като твоите.

Цитат
Уточни за какво става дума ?
Аз не търся нещо което всеки може да си инсталира за 10 мин. Идеята на всичко е да работи без проблеми и да обслужва няколко стотин потребители, а не след 5 дни някой да събори web-a или да утрепе сървъра.
А може би с оглед на "сигурността" да Ви се разработи собствено приложение?
« Последна редакция: May 30, 2014, 08:59 от 10101 »
Активен

А печат ?

ivterbg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 78
    • Профил
Отдели малко време и се позаинтересувай за cpanel. Може да откриеш,че се използва доста по света за абсолютно същите начинания като твоите.

Цитат
Уточни за какво става дума ?
Аз не търся нещо което всеки може да си инсталира за 10 мин. Идеята на всичко е да работи без проблеми и да обслужва няколко стотин потребители, а не след 5 дни някой да събори web-a или да утрепе сървъра.
А може би с оглед на "сигурността" да Ви се разработи собствено приложение?

Бюджета с който разполагам е около 2000лв (начален който мога да вдигна с още около 1500лв, поддръжката си е отделно).
Остана един сървър (Xeon E5405, 4 x 250GB raid, 64GB ram, както и един оптичен сторидж с около 5TB дискове - имам нужда от много място за мейлите) както и 10Mbp/s гарантиран интернет и решихме да обединим всички хостинги (мейл), като за начало 4 домейна, а после още 3 домейна.

За собствено приложение - абсолютно не. Нещо не е ли работило, атакувано, поправяно и тествано от стотици хиляди хора не е приемливо за мен.

Идеята ми е да не се занимавам с това което НЕ разбирам, а да си платя на някой който знае какво прави, знае как да го направи и аз само да го използвам.
Не съм на принципа да разбирам от всичко.
Активен

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Защо не разгледаш хостинг услугите на бг фирми?
Ще ти го инсталират,настроят,мониторват и от вас остава само административния панел.Включително имат и съпорт при необходимост.

Това с :
"Трябва ми и поддръжка при нужда (не абонаменти, а заплащане при нужда)"

не звучи никак сериозно. Нека някой да ти го направи, да му платиш  и след месец  да се наложи да го търсиш а той на море на планина,забравил, че е работил за теб. През това време се чешеш по темето ами сега?  ???
Активен

А печат ?

ivterbg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 78
    • Профил
Цитат
Защо не разгледаш хостинг услугите на бг фирми?
Ще ти го инсталират,настроят,мониторват и от вас остава само административния панел.Включително имат и съпорт при необходимост.

Отново да кажа: всичките ми домейни работят на хостинги (български и чужди). ОГРОМНИЯ недостатък е, че не предлагат място за мейлите. Реално всеки мейл който заминава и пристига е с големина поне 2-3М (има и такива и то много над 30-40МБ).
Много ще се радвам ако ме насочиш към хостинг предлагащ 4-5ТБ са домейните ми и да не ми иска по 8000лв годишно (пиши ми на ЛС ако тук се смята за реклама, аз съм претърсил над 200 хостинг провайдъри, наети сървъри, сторидж ферми и т.н. и навсякъде излиза 10 пъти по-скъпо отколкото ако си го направя при мен, да купя качествен хардуер (за около 4-5000лв) да взема нает интернет с гарантирана връзка от 10Мбпс за около 150лв и да ми се инсталира всичко на този хардуер за 1000-2000-3000лв, и после да плащам по 100-200лв при проблем - всичко това излиза буквално 10 пъти по-евтино на годишна ставка от готов хостинг/ферма/нает сървър.
В тази посока разсъждавам аз.

Цитат
Това с :
"Трябва ми и поддръжка при нужда (не абонаменти, а заплащане при нужда)"

не звучи никак сериозно. Нека някой да ти го направи, да му платиш  и след месец  да се наложи да го търсиш а той на море на планина,забравил, че е работил за теб. През това време се чешеш по темето ами сега?  ???

Аз работя със серизони хора както и аз съм такъв - разчитам, че има хора и фирми предлагащи качествен съпорт. В този форум пишат много кадърни момчета и момичета и за това пиша и разпитвам тук, а не директно да искам някоя фирма да ми свърши тази работа.
Активен

edmon

  • Гост
webmin,
roundcube,
clamav,
spamassasin

;)
Активен

wfw

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 249
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: none
    • Профил
cPanel работи и в хост.бг и в суперхостинг.бг. Ако имаш дори 1 домейн с хостинг там, значи вече си наясно как се правят мейли в cPanel.

Предложих ти го като алтернатива, тъй като е доста лесен за администрация, ъпдейтва се лесно, всичко идва настроено и с минимални усилия ще го инсталираш и поддържаш. Може да се каже, че е стандарт при хостинг услугите. Всички настройки се правят през браузър и се свиква доста бързо. Можеш да си направиш лимита на файловете точно толкова голям, колкото ти трябва. Един от поддържаните уеб клиенти е roundcube, който изглежда доста прилично.

Ако не можеш да се справиш с инсталацията на cPanel, все някой ще го направи вместо теб, освен това няма някой да ти зачука измислена инсталация и после само той да може да го поддържа, защото примерно е твърде специфично и на следващия човек, ще му трябват ХХ часа да навлезе в конфигурацията.

Активен

ivterbg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 78
    • Профил
Благодаря на всички оказали съдействие.
Спрях се на фирма която ще се заеме с цялостното реализиране на сървъра.
Активен