Автор Тема: За спаменето в темите  (Прочетена 19839 пъти)

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
За спаменето в темите
« -: Sep 25, 2012, 10:15 »
Написал човекът
Здравейте.
Ако някой иска да издаде своя книга за Линукс или да преведе такава, за мен ще бъде удоволствие да се погрижа за нейното издаване.
На разположение съм за контакти. Благодаря.
И какво следва след това - всякакви "упражнения" - "ум да ти зайде".
Същото се случва най-често с обявите за работа. Няма да разсъждавам за възпитанието и психиката на пишещите.
Предлагам 3 варианта: 1. Създаване на раздел "Коментари" и там да се създават теми от рода "Тема: Идея за издаване на литература за Линукс" с препратка към оригиналната тема. В оригиналната тема пък да има препратка към темата за коментари. Всеки, който пише коментар и го напише в оригиналната тема, да бъде наказван, а мнението му премествано в коментарната или изтривано.
2. Да има начин мненията да бъдат скривани и всеки, който иска да го прочете, да цъка върху бутонче + пред мнението за да се покаже. Който пише коментар без да си го скрие, да бъде наказван.
3. Да има система за гласуване и мненията с отрицателен резултат да се скриват автоматично както в 2.
Има и 4 - пишещите да променят поведението си, но не знам откъде ще намерим педагози и психиатри.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: За спаменето в темите
« Отговор #1 -: Sep 25, 2012, 10:36 »
Всичко това е много хубаво, но забравяш основният момент - иска се ресурс за това нещо.
Сам виждаш за малки задачи колко е тромаво и неудобно за екипа да ги постига - причините не са важни в тази ситуация (това че няма свободно време и т.н.).

Т.е. за това нещо са нужни няколко активни модератори и дори един активен администратор - във връзка с модификацията на форумният интерфейс.
Виждаш как дори превода на една обикновенна страница за LibreOffice отнема доста време и усилия (да не говорим колко тромава е самата система.).
Представи си че всеки ден трябва да отнемаш поне по един два часа, а понякога дори може и да се наложи по повече...
Дет се вика, ако трябва да направя аналогия с една друга тема - тая работа не е като четенето на книгите - четеш една глава за един час - после може и 1 седмица да не четеш...

И това не е защото хората тук нямат желание или нужните умения - всеки си има причина (90% тя е основателна за останалите, и е 100% основателна за този, който има тази причина :) )
Така че, първо трябва да се помисли за човешкият ресурс и след това да се мисли за конкретната реализация.
Това е впечатлението, което имам за този форум като цяло, от както го следя :)

П.П: Погледни дори, че форума не е обновен до последната стабилна версия, а е все още на една от бета версиите. Това до някъде говори само по себе си, че за момента твоето предложение е неприложимо, въпреки че има добра идея :)
« Последна редакция: Sep 25, 2012, 12:29 от !ntel »
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: За спаменето в темите
« Отговор #2 -: Sep 25, 2012, 11:19 »
ти май си забравил къде се намираш, laskov!
намираш се във форума където се подвизават едни от най-гоуемите гурута, разбирачи и всемирни шпецове
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: За спаменето в темите
« Отговор #3 -: Sep 25, 2012, 12:25 »
ти май си забравил къде се намираш, laskov!
намираш се във форума където се подвизават едни от най-гоуемите гурута, разбирачи и всемирни шпецове

+ моя милост.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: За спаменето в темите
« Отговор #4 -: Sep 25, 2012, 12:36 »
ТОВА НЕ Е ЗАЯЖДАНЕ. ДА СЕ ИМА ПРЕДВИД.

А за какво е форума, като не можеш да си кажеш свободно мнението по някоя тема ? Аман от съобрязяване, и притеснение, какво АДЖЕБА ще напишеш в коментара си, ама дали е точно по темата, или има и малко собствени размисли. Да не сбъркаш някъде, че да те линчуват после.

И някой си редови потребител да ми държи сметка, какво АДЖЕБА ще пиша ? Има си модераторски екип, както и "Информирай модератор". На който не му отърва нещо, да информира екипа и те да си преценят хората. Ако дадения коментар нарушава ПРАВИЛАТА, да го редактират или направо премахнат.

За мен ТАЗИ тема е напълно излишна и никому ненужна. Няма да помогне на форума с НИЩО. Може да се пусне и една анкета към темата - най-обективно ще е така. Поздрави на всички колеги и колежки.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

lunarvalley

  • Гост
Re: За спаменето в темите
« Отговор #5 -: Sep 25, 2012, 12:45 »
Цитат
+ моя милост.
мда  :)
но ти си мноо спешъл и се не поддаваш на описание
Активен

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: За спаменето в темите
« Отговор #6 -: Sep 25, 2012, 15:32 »
ТОВА НЕ Е ЗАЯЖДАНЕ. ДА СЕ ИМА ПРЕДВИД....

Е тука не си много прав. Съжалявам, но темите са затова, за да се обсъждат конкретно неща по дадена тема (освен ако темата не е изключение/отцепена и подобни).
Затова темата е "Идея за издаване на книга..", а не "Изобщо възможно ли е тоя да е сериозен с издаването на книга".
Както самите имена на темите са различни, така и смисъла им е различен.

Не може веднага да се заявява ей така щото ти си мислил, че нищо нямало да стане.
Ами задай конкретен въпрос, дай някакви аргументи - да стане дискусия и темата да е информативна.
Като влезе човек, да не чете по диагонал мненията, защото някой си е решил, че нямало да стане според него.

На тебе няма ли да ти направи впечатление например ако имаш желание да помогнеш за нещо и го обявиш във форума, а от там да почнат да се сипят негативни мнения от рода на твоето, без дори да са обосновани, защо мислиш така.

Мнението си било твое и нямало голямо значение дали мнението било малко в страни. Ама чакай малко - мнението може и да си е лично твое, но форума е на всички, не само на теб :)
Ето тук е разликата. Когато има нещо, което не е само твое - искаш, не искаш трябва да се съобразяваш - когато темата не е твоя... :)

Егоистично е да си мислиш, че трябва на всяка цена да дадеш мнение. Понякога е по-добре да не го споделяш или да изчакаш да се развие темата, за да я видиш в малко по-общ план. Просто разбери, че не винаги нещата изглеждат буквално така както са поднесени - често е така, но не винаги!
Жалко за теб ако не го осъзнаваш. Имането на мнение е хубаво нещо, но непременното даване на мнение, не винаги е хубаво :) Зависи от ситуацията - ето например сега, може би ще си кажеш - тоя пък какво ми философства. Ами нали и аз изкавам мнение? Но защо го изказвам - защото е по конкретен спор. Защото това е мисленето ми по конкретната тема на спора, което касае прякото действие в темата. Колкото и да е досадно, надявам се да приемеш, че съм прав - ако ли не, няма какво повече да кажа. Всеки си преценява сам за себе си, но не е нужно няколко човека да ти кажат че не си прав, за да го осъзнаеш.

Наздраве  [_]3
« Последна редакция: Sep 25, 2012, 15:40 от !ntel »
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: За спаменето в темите
« Отговор #7 -: Sep 25, 2012, 15:52 »
Аз бих искал да помоля да прочетете отново мнението, откриващо темата и да видим дали така би могло да се подобри форума.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: За спаменето в темите
« Отговор #8 -: Sep 25, 2012, 17:19 »
Всички мнения са важни, било то коментари, спам или какво и да е друго. Различните гледни точки дават по-голям кръгозор и по-различен поглед върху нещата. @laskov, аз не съм съгласен с предложението ти, освен това и много работа ще създаде на модераторите.
Активен

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: За спаменето в темите
« Отговор #9 -: Sep 25, 2012, 19:12 »
Тук същественото е дали са важни по зададената темата. Как да го обясня по друг начин, просто не знам...
Спама бил важен - ама за какво и кого е важен?
За автора на темата ли е важен? - хора, я малко по-естествено.
Или тук във форума ни, уточняващите въпроси не са важни - всичко се подразбира от само себе си. И всеки да си пише каквото му падне, пък другите си знаят, кое за кого/какво е?

Знам че съм нов сополанко, но това наистина прави лошо впечатление към форума.
Вие ако сте свикнали - има хора, които все още не са :)
« Последна редакция: Sep 25, 2012, 19:13 от !ntel »
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: За спаменето в темите
« Отговор #10 -: Sep 25, 2012, 19:44 »
Само не мога да разбера защо разваляте хубавият бой със флейм?!
Активен

the lamer's team honourable member

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: За спаменето в темите
« Отговор #11 -: Sep 25, 2012, 20:03 »
Прав си - Извинявам се, накажете ме...  [_]3
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: За спаменето в темите
« Отговор #12 -: Sep 25, 2012, 20:04 »
 
Цитат на: !intel
Прав си - Извинявам се, накажете ме...  [_]3

 [_]3
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За спаменето в темите
« Отговор #13 -: Sep 25, 2012, 20:11 »
Дълго се чудих, дали да се включа в тая тема. Причината е ясна. Аз съм причинителя ѝ. Въпреки, че не съм само аз спамер, то именно аз станах повода за нея. Влезнах афектиран грубо в една тема, после се извиних, но друг потребител ми повлия да влезна в извънтемие, за което естествено вината нося аз, а не той.

Ласков е интелигентен човек и се опитва да предложи интелигентно решение. Но опасявам се, той бърка. Спамерите сме не просто недисциплинирани хора с ментални увреждания. Обикновено, най-вероятно става въпрос за обикновена простотия. А простият човек, не е и дисциплиниран.

В днешно време хората с ненормално психическо състояние сме толкова много, че често се чудя, има ли нормални. А най-голямата ми питанка е, как изобщо е възможно да останат такива в света, в които живеем. Но психичните отклонения са просто вторичен фактор.

Простотията се гради още с възпитание, обстановката в училище и естествено обществената среда. Затова съм убеден, че спаменето е не, защото някой е неуравновесен, а защото е прост.

От тоя ракурс, като единствен изход смятам, че трябва спамерите да бъдем изгонени. Простият човек, не подлежи на контрол и регулация. Единственото, което може да се стори, е да бъде отделен от цялото. Така се заздравява общността. Природен закон, читавото не трябва да попада под влияние на нездравото, за да не се зарази и то.

Но пък тогава форумът на ЛЗБ ще е едно наистина скучно място. Хубавото на скучните места е, че те не са привлекателни за спамери. Другото е, че както знаем спокойствието винаги действа ободряващо.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: За спаменето в темите
« Отговор #14 -: Sep 25, 2012, 20:22 »
Дълго се чудих, дали да се включа в тая тема. Причината е ясна. Аз съм причинителя ѝ. Въпреки, че не съм само аз спамер, то именно аз станах повода за нея. Влезнах афектиран грубо в една тема, после се извиних, но друг потребител ми повлия да влезна в извънтемие, за което естествено вината нося аз, а не той.

...


Всъщност не е до простотия, а по-скоро до липса на култура за водене на флейм :D

Затова, за да поправим пропуска, ви давам две кратки четива -- като въведение в темата ;)

о За троловете, влечугите и блогърите …;
о Правилата на грамотния флеймър …

Други, допълнителни материали, също ще бъдат оценени по достойнство ;)

И да не забравя -- не забравяйте първият принцип на виртуалното общуване :)
Активен

the lamer's team honourable member