Автор Тема: Скрипт за автоматично инсталиране на приложение за Virtualmin  (Прочетена 4322 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Трябва ми скрипт, а можи би и няколко за автоматично инсталиране на уеб приложения за Виртуалмин. Тук е описано как се прави. Успешно успях стар скрипт за Уордпрес да го оправя да инсталира нова актуална версия, но ми трябва и за други програми с малко по-сложно инсталиране. Някой ще може ли да ми го направи срещу заплащане?
Активен

Demayl

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 104
  • Distribution: XUbuntu,FreeBSD
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
    • WWW
Виж някъде се разрови из сайтовете. Иначе като гледам основното е configuration тук. Ако си пишеш такъв скрипт и се чудиш за perl-a - пиши и ще help.
Free съвет: ако те мързи - install chef и си намери рецепта за дадентата система.

Edit:
Гледам че virtualmin има вече готови такива скриптове. Какво толко custom ти трябва.
« Последна редакция: Nov 16, 2016, 11:51 от Demayl »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил

Edit:
Гледам че virtualmin има вече готови такива скриптове. Какво толко custom ти трябва.

Къде ги гледаш тези готови къстъм скриптове колега? Аз рових из нета за готови, но намерих само един стар за уордпрес, който го пипнах малко и сега работи и инсталира последна версия. Иначе, за конкретната програма, като не намерих кой да ми направи скрипта си намерих друго мързеливо решение чрез запаметени къстъм команди във уебмина и само се изпълняват.
Активен

Demayl

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 104
  • Distribution: XUbuntu,FreeBSD
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
    • WWW
Професионалната версия има такива скриптове ( твърдят че са 100+ )
Активен


Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Virtualmin
Web development
JEDI_ALAN 1 1990 Последна публикация Aug 26, 2008, 19:05
от zeridon
Странен проблем с Virtualmin
Хардуерни и софтуерни проблеми
shark5 10 3022 Последна публикация Jul 27, 2010, 20:50
от Acho
Проблем с настройка на Virtualmin+Postfix+Dovecot
Настройка на програми
backinblack 0 1182 Последна публикация Nov 05, 2016, 19:58
от backinblack