Автор Тема: RADEON 7500  (Прочетена 1976 пъти)

lkm

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
RADEON 7500
« -: Mar 08, 2004, 12:05 »
Zdraveite.
Niakoga dosta vreme se chudix kakva tocno video karta da si zema i mai praviloto "kolkoto poveche se chudish tolkova po goliam bokluk shte vzemesh se potvyrdi"..
Radeona e s 3 izhoda .. (CRT)/(DVI-LCD)/(TV). Ako sym vyrzal samo crt-to niamam nikakvi problemi ... drm driverite rabotiat goredolu, glxgears-a mi dava 600 -700 fps.
Sloja li obache S-Videoto(TV) stava pylen kataklizym. Pyrvo mi se reduce-va chestotata i poneje monitora ne e mnogo dobyr texta se sviva napolovina. Sporet ATI tova bilo normalno shtoto TV-to stavalo primary display i chestotata se izravniavala s negovata. Tova da kajeme ne e tolkova zle ..
Da obache X-sa veche ne iska da trygne. Greshkata e mnogo chesto sreshtana (RADEON(0) No valid mode found for DVI/LCD .. ). Tuka nikakvo optsii or roda na "NoDCC" ne pomognaxa. Nakraia napisax 2 Sections "Screens" i X-sa trygna .. obache izglejda taka se edno contrasta e daden na MAX,super izsvetleno i ne podleji na nikakvi gamma korectsii(XAXA), tolkova e osveteno che daje ot monitora ne moje da se namali dostatychno.
Otgovora ot ati e che te za tezi karti support za linux niamat i nishto ne mogat da kajat.
V techenie na dylgi opiti se natyknax na slednite situatsii i t.n
s atitvout moje edinstveno da proverish dali e plug s-video kabela. S GATOS Driverite nishto ne uspiax da postigna kato rezultat. Sys 2 section "screen" pri tiax x-sa zabiva v osvetlen rejim i kursor na mishkata prelichasht na ogromen pravoygylnik. Dokolkoto zabeliazax  ot developmenta na GATOS sa napisali izrichno za tvout optsiata che sa ia probvali na radeoni koito imat samo TVOUT i CRT ne i dvi/lcd. Izglegda sa imali neshto napredvid shtoto daje i v mail lista im ima opisani podobni problemi obache bez dobri reshenia.
Mojebi nai-strannata situatsia beshe s driverite koito idvat s poslednia Gentoo-Linux. Sys tiax dosi s pusnat S-VIDEO X-sa trygva (osveten razbira se no trygva). Strannoto e che v loga na XFree86 izobshto ve prisystva informatsia za second display attached. Vyv foruma na gentoo sreshnax che problema s narushenia kontras se poiaviava i pri drugi radeoni (7000, 7500, 9000 ,9200) daje sys originalnite driveri na ati. Ati sa kazali che shte go opraviat po natatyka...

E neznam veche. Mai po lesno shte e da si kupia druga video karta. Ako niakoi ima i moje da pomogne bix mu bil izkluchitelno blagodaren.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ATI All In Wonder Radeon
Настройка на хардуер
dmvic 0 2816 Последна публикация Oct 29, 2002, 02:04
от dmvic
ATI RADEON 7500
Хардуерни и софтуерни проблеми
x11r6 0 1715 Последна публикация Oct 29, 2003, 22:46
от x11r6
ATI 7500 PRO erros
Настройка на хардуер
Ironman 0 1581 Последна публикация Sep 03, 2004, 12:14
от Ironman
Latitude c640 и radeon mobility 7500
Настройка на хардуер
nov_chovek 1 2637 Последна публикация Apr 05, 2007, 16:17
от nov_chovek
Opengl radeon 7500
Настройка на хардуер
ShwangShwing 8 3473 Последна публикация Apr 02, 2007, 23:41
от ShwangShwing