Автор Тема: Минт замръзване  (Прочетена 2176 пъти)

mhristov

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
Минт замръзване
« -: Dec 23, 2016, 11:49 »
Здравейте, проблема е следния с Минт 18.1 Серена  съм, пускам Хром браузъра отварям си табове 3-4 и повече на втори работен плот форекс програмата мета трейдър и в определен момент вентилатора върти и лаптопа ми замръзва без да мога да правя нищо на моменти се оправя и пак същото. Пробвах с рестартиране на канелата след което се оправя, но после пак се появява, мисля че ми дърпа много рам. Суапа съм заделил 8Гб, а физическата ми е 2Гб. Процесора ми е дуал кор 1.8Гхц. Ще се радвам да помогнете за решаване на това замръзване.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Минт замръзване
« Отговор #1 -: Dec 23, 2016, 14:46 »
лаптопа ми замръзва без да мога да правя нищо на моменти се оправя и пак същото.

В смисъл сам се оправя без да го рестартираш?

Ако мишката все пак помръдва леко, но много трудно , това не е заспиване на комп. а липса на ресурси - памет.

ПС:
----
Ти направо уби коня :o :o :o Писа пак в линукс.бг 4-тата си тема точно след 10 години  ??? ???
« Последна редакция: Dec 23, 2016, 15:07 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Минт замръзване
« Отговор #2 -: Dec 23, 2016, 15:02 »
.... мисля че ми дърпа много рам. Суапа съм заделил 8Гб, а физическата ми е 2Гб. Процесора ми е дуал кор 1.8Гхц. Ще се радвам да помогнете за решаване на това замръзване.
Изобщо не дърпа много RAM памет. Просто, разполагате с много малко налична. Дяла за виртуална памет не замества напълно физическата памет. Записите на него са доста бавни и се ползва предимно за кеш и буфер.
Проблемът ви, може да се разреши по- скоро в някой сайт за онлайн търговия.
Нищо не сте споменали за видеокартата си, както и, какъв драйвър ползвате за нея.
Тествали ли сте старата LTS версия на ментата и, имали ли сте подобни проблеми под нея ?
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6178
    • Профил
Re: Минт замръзване
« Отговор #3 -: Dec 23, 2016, 17:01 »
И аз ще кажа, че имате проблем с ресурса. Може да пробвате вместо Канелата, да инсталите xfce4-desktop и при логването да смените средата. А може дори MATE. И двете са по-леки от  Cinnamon със сигурност. Това на първо време.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

User13

  • Гост
Re: Минт замръзване
« Отговор #4 -: Dec 24, 2016, 20:58 »
"Freezes/Crashes with ASRock Skylake motherboards

A known issue is affecting ASRock Skylake motherboards. The kernel floods /var/log/syslog with messages until the disk runs out of space.

If you are suffering from this issue add "echo 'disable' > /sys/firmware/acpi/interrupts/gpe6F" into your /etc/rc.local (to edit this file with admin privileges, you can type "gksu xed /etc/rc.local").

For more information on this issue, please visit https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=49&t=223180."

https://linuxmint.com/rel_serena_cinnamon.php

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://askubuntu.com/questions/761706/ubuntu-15-10-and-16-04-keep-freezing-randomly
       
Код
GeSHi (Bash):
  1. sudo nano /etc/default/grub
  2.        There is a line in that: GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash" (like this), replace with: GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash intel_idle.max_cstate=1"
  3.        Save it (CTRL+O)
  4.        sudo update-grub
  5.        sudo reboot
  6.  
  7.  
« Последна редакция: Dec 24, 2016, 21:05 от User13 »
Активен

malin

  • Гост
Re: Минт замръзване
« Отговор #5 -: Dec 26, 2016, 21:41 »
И това ще помогне на 64-битова ОС с 2гб РАМ да редуцира натоварването на процесите в пъти?
Активен