Автор Тема: Chrome 57 няма да обновява Flash (проблеми с Debian, Windows)  (Прочетена 6702 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Предполагам стигаме до съгласие, че:
1) Гугъл направи грешката, че трябваше при обновяване 56.х до 57.х да си разкара техния си флаш пакет
2) проблемът им е предполагам че преди това направиха грешката да преместят техния си плъгин в глобалното място (за съответната ОС) и даже ако там е по-нов не го обновяваха и
3) та при обновяването 56 -> 57 вече не знеха те там в глобалното място техния ли е (че да го разкарат щото веке няма да го поддържат/обновяват) или  е на Адобе т.е. ще си се самобоновява (че като го разкарат да ядосат още  повече хора) та така избрали са по-малкото зло, па и колко ли са тия дето ще забележат че не им се обновява флаша (и дето няма като разберат да идат и да си намажат отгоре официалния от Адобе дето ще си се самообновява)

А сега какво да правим ние Дебиянците - всички утилки заминават на кино, а не ми се слага т.е. не ми се иска да ми го сложат 'глобално' и то баш па Адобе па да ми го сложат  :o
Активен

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Chrome 57 - дупка в сигурността (Debian)
« Отговор #17 -: Mar 17, 2017, 21:25 »
За съжаление тоя пакет май го няма в Дебиян
adobe-flashplugin

https://www.debian.org/distrib/packages

търсих във всички - стабилни, тестови, експериментални
кой ги знае пак какво ще измислят дебианци

а хич, ама ХИЧ, не ми се разчита на адобе

Да, май го има само за Ubuntu в Canonical partners хранилищата...
Активен

Practice

malin

  • Гост
Т.е. тва не върши работа (не знам, не ползвам Хром-базирани) https://wiki.debian.org/FlashPlayer

По спомен - от сайта на адобето, сваляш архива и хвърляш плеъра в потребителската директория където трябва да е флаш-плеъра и бачкаше на Убунту, ама с ФФ.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Те така. Няма го Киберкоп, баш га ти трябва. Той е страшен специалист на фалша. Все едно той го е писал. С две изречения щеше да оправи проблемата.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Т.е. тва не върши работа (не знам, не ползвам Хром-базирани) https://wiki.debian.org/FlashPlayer

По спомен - от сайта на адобето, сваляш архива и хвърляш плеъра в потребителската директория където трябва да е флаш-плеъра и бачкаше на Убунту, ама с ФФ.
1) той тоя 'обикновения' ще продължи да си работи - притеснявам се само за ПепърФлаш
2) Аз това го знам щото всеки път трябва да ги оправям на ръка тия скриптове (и двата, че имам някакъв проблем със дебиян https сървъра) т.е. обикновения флаш си го дърпа от официалния сайт - а дебиянци само предоставят един файл с чек сумите ( не знам що адобе не го /ли/ правят, та трябва на Дебиян да разчитам дали Адобе не ме лъжат нещо волно или неволно т.е. някой да ги е хакнал и подменил флаша ... не че му трябва подмяна де), обаче при пепъра не знам що не го правят както с обикновения ами от Гугъл Хрома т.е. ДА всеки път ми свалят към 100 МБ Хром да извадят от него пепър флаш (може би щото Хрома дава и чек сумите :P)

Кибера.. и аз на него разчитах - да каже кой е сега пакета  :(
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Java-та и тя е лашната.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
1) той тоя 'обикновения' ще продължи да си работи - притеснявам се само за ПепърФлаш
Кибера.. и аз на него разчитах - да каже кой е сега пакета  :(
Да питам, че ми е любопитно. Какво ще правиш с тоя флаш плеър? Аз не ползвам такъв от поне две години.
На чужди компютри съм слагал pepperflashplugin-nonfree за chromuim базираните браузъри и adobe-flashplugin/flashplugin-nonfree за останалите. Преди няколко месеца, ровичках една машина с 32 битова Ubuntu и се оказа, че трябва да бъдат инсталирани едновременно peppeflashplugin-nonfree и adobe-flashplugin (от Partners хранилищата) за да работи плеъра в Chromium.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Има доста хора, дето убиват времето с глупави флаш игрички. Тъпо е да махат плеъра
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Има доста хора, дето убиват времето с глупави флаш игрички. Тъпо е да махат плеъра
Дай ми връзка към такава игричка. Имам много сериозни подозрения, че браузърите, вече конвертират съдържанието към html5.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Не мога да ти покажа такава игричка, защото трябва да търся такава. Не играя  ::)
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lomion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
В момента Google Chrome идва без флаш, но може да си го добави и обновява. В адресната лента напишете
chrome://components и ще се покажат компонентите, които могат да се обновяват ръчно. Намерете надписа
Adobe Flash Player, под него има бутон "Проверка за актуализации". Натискате и той си сваля най-новия флаш.
Това важи само за Google Chrome!
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
В момента Google Chrome идва без флаш, но може да си го добави и обновява. В адресната лента напишете
chrome://components и ще се покажат компонентите, които могат да се обновяват ръчно. Намерете надписа
Adobe Flash Player, под него има бутон "Проверка за актуализации". Натискате и той си сваля най-новия флаш.
Това важи само за Google Chrome!

Аха - е те това търсех
Това не го обновява (както преди) автоматично със пускането на браузъра, ама и на ръчна става

Корекция: За да е бозата пълна - това работи но само под Уиндоус, под Дебиян (с pepperflashplugin-nonfree пакета) chrome://components не показва пепъра, а пък като отида на http://www.adobe.com/software/flash/about/ и ми казва че имам флаш...  бозата става все по-мътна, явно ще трябва да я оставя за известно време да ферментира и да се избистри (т.е. да им уврът главите и да го оправят)
« Последна редакция: Mar 19, 2017, 05:30 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Оказа се че са се наговорили (както винаги) и от Файърфокса (52.0+) също са ги разкарали (без Флаш - интересно що го държат още на командно дишане само него)

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/52.0/releasenotes/
Removed support for Netscape Plugin API (NPAPI) plugins other than Flash. Silverlight, Java, Acrobat and the like are no longer supported.

даже малко поизбъразли та... "Google Hangouts temporarily won't work"  :o
интересно Гугъл дали си порязаха собствения плъгин Hangouts - макар че там едва ли е проблем той отдавна си е външен и си се поддържа сам.
И какво стана сега - Умивам(е) си ръцете и (за всичко ще е виновен Флаш)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ами от Гългъл вкараха като негов заместник PPAPI, като първото Пъ иде от ратишка. Уж за по-сигурно. Да не може много да се шава, че NPAPI-то много права дава. Та тия от Мозила рекоха, че в някакъв момент (неизвестно кога) и те ще го поддържат. Не, че много им трябва, ама заради фалша. И ще сменят олигореничния pdfjs с нещото на Foxit.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear