Автор Тема: konqueror не зарежда файл от конзола  (Прочетена 3749 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Федора 27, КДЕ

според собствената му (официалната) документация
Код
GeSHi (Bash):
  1. konqueror --help
  2. Usage: konqueror [options] [URL]
  3.  
долното би трябвало да ми стартира браузъра с отворен указания файл
Код
GeSHi (Bash):
  1. konqueror ./file.htm
  2.  
обаче при мен ми отваря празен конкуерор а след него ми отваря файърфокс (подразбиращия се браузър) с указания файл (и то два пъти - т.е. два таба с един и същи файл)
...пробвах с кавички (единични и двойни), с пълен/частичен път, --part khtml/kwebkitpart, с опция --preload която обаче не работи от конзола - нищо не помага засега

идеи и предложения за спасяване от ситуацията (доскоро си рабетеше явно последните обновявания неща са омазали - т.е. търся временно оправяне)
« Последна редакция: Jan 05, 2018, 03:18 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: konqueror не зарежда файл от конзола
« Отговор #1 -: Jan 05, 2018, 07:05 »
Огорчен съм да го прочета, защото аз (почти) само така ползвам Конк и ако това е нова тяхна политика, ще се разстроя още повече. За щастие ползвам Дебиан и докато този проблем дойде до мен най-вероятно вече ще имам внуци.

Идеи имам две. Ъпдейт на алтернативите и да сложим Конк най-отпред. Неприятно, но може да помогне. Второто в настройките на самия Конк за файловите типове да сложим тоя тип да си се отваря със самия него. Само дано не стане като филма Инсепшън (не се сещам как беше на български преведен) накрая.  ???
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

malin

  • Гост
Re: konqueror не зарежда файл от конзола
« Отговор #2 -: Jan 05, 2018, 08:36 »
А дали има значение кой двигател ще ползва? T.e. двата отворени таба говорят, че е използвал и двата, и е трябвало опцията да не е да изпълни файла, а да го отвори по еди-какъв-си начин.
Обаче, единия път го отваря като файл и подава файловата асоциация на Лисика, а другия път - пак на Лисика... Нещо не ми е ясно.
Предполагам, че сега разглеждаш файловите асоциации.

П.П. Защо имам дежавю за такава тема?
« Последна редакция: Jan 05, 2018, 09:37 от malin »
Активен

malin

  • Гост
Re: konqueror не зарежда файл от конзола
« Отговор #3 -: Jan 05, 2018, 10:06 »
Тия опции по-ми храресват


--profile <profile>
    Profile to open

--profiles
    List available profiles

--mimetype <mimetype>
    Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)

--select
    For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: konqueror не зарежда файл от конзола
« Отговор #4 -: Jan 05, 2018, 22:21 »
select <folder/file> - това работи но ми го отваря като файлов мениджър с избран (селекция в/у) указания файл, но като цъкна с мишка и/ли клавиатура пак го отваря с браузъра по подразбиране т.е. Лисика, а аз искам това което е при цъкане с десния бутон Preview.khtml/kwebkitpart което е 9 дена път с камили пък аз искам от един скрипт от конзола да ми отваря 5-6 таба (точно да избегна кервана с камилите) - интересното е че преди работеше както се очаква - или е от  27-та или след някой ъпдейт, интересно само що не са си обновили официалната документация и там още ми дава да избирам --part khtml/kwebkitpart при положение че знае че ще го отвори не през khtml/kwebkitpart а през системния браузър.

Сега въпросът е дали е грешка на документацията и ще я оправят и сбогом khtml/kwebkitpart (т.е. вече ще си е чист Dolphin т.е. файл мениджър а не браузър), или пък е бъг и след някой ъпдейт ще го оправят пак да си работи както преди...

Някой да знае кой е най-лекият браузър след konqueror - подготвям се за замяна, макар че khtml много ми харесваше, иначе следващия е kwebkitpart - замислих се за Qt Demo Browser-ите ама и те след Qt 5+ вече зарязаха webkitpart и са на WebEngine което си е вграден Хром т.е. бая тлъст браузър, а то вече по подразбиране всичко идва с Qt5 - язък

П.П. ..може би това - http://www.netsurf-browser.org/
« Последна редакция: Jan 05, 2018, 22:25 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: konqueror не зарежда файл от конзола
« Отговор #5 -: Jan 05, 2018, 22:45 »
Нетсърф е пълно дръвце и винаги е бил, макар, хм ти май харесваше нещо в неговите библиотеки. Конкверор може и наистина да е бастисан. Ще го заменят с Qupzilla, но не вярвах толкова скоро да му теглят ножа. Което ме подсеща, че можеш да го пробваш. Тия дни излезе и нова версия на Otter. В моя списък за изпробване са също xombrero, uzbl, hv3 (този е от породата на Дило), surf, hbro (т'ва е някакво хаскелско чудо), dwb, chimera2. Всичките ги има в Дебиан, предполагам и във Федора.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: konqueror не зарежда файл от конзола
« Отговор #6 -: Jan 05, 2018, 23:13 »
засега има някакъв напредък с dbus
Код
GeSHi (Bash):
  1. qdbus `qdbus | grep -m1 konqueror` /konqueror/MainWindow_1 org.kde.Konqueror.MainWindow.newTab '/full/path/file.htm' false &

обаче...
- работи само ръчно
- или ако стартирам скрипта от конзола но не и от стартера на десктопа т.е. цъкане смишка
- '&' накрая прави проблеми - ако го махна работи ама па чака докато зареди таб-а
- но най-големия проблем е че като го затворя (независимо дали успешно е отворил табовете или 'зависнал' когато не е от конзола) винаги остава фонов процес недоубит а като го убия на следващия старт се сеща - А тука имало една умряла сесия да я възстановя ли (даже когато не ми ги е отворил табовете а е бил зависнал предния път без табове - пак знае кучето че е трябвало да ги отоври ама се сеща само след убиване и съживяване)
- и трябва много да се внимава че се оказа че ако последния параметър е True изтрива файла при затваряне
- засега при старитане от ГУИ/десктоп с цъкане на мишка не работи (чак при убиване и повторно стартиране казва че имало убита 'явно невидима' сесия - искам ли да ми я възстанови - сесията е правилната точно каквото искам само че е невидима преди убийството)

..изобщо приказка безкрай
 - сега па търся някой запознат с dbus  ???
« Последна редакция: Jan 05, 2018, 23:19 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: konqueror не зарежда файл от конзола
« Отговор #7 -: Jan 05, 2018, 23:25 »
Пука ми на пуловера че нетсърф е дръвце /то и конкуеръра не е много по-напред/ важното е да е лек - мен ми трябвa само за локални файлове а не за уеб, и то предимно текст напр. цяла книга от читанката в html формат или речника в по-хубавия формат (само че аз си го ползвам локално - и без това не се обновява често)
https://sourceforge.net/p/bgoffice/code/HEAD/tree/trunk/dictionaries/data/en-bg/html/en-bg.htm
« Последна редакция: Jan 05, 2018, 23:39 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: konqueror не зарежда файл от конзола
« Отговор #8 -: Jan 05, 2018, 23:37 »
Маркирам като решен
засега временния quick-and-dirty-fix е с dbus (вж. по-горе)
оказа се че му трябва малко време и убиване на бая фонови процеси на konqueror т.е. след като ги излових всичките, остава само проблема че след употреба на dbus и дори и със затваряне поотделно на всички табове и излизане културно без грешка все остава един konqueror нейде невидим във фонов процес и трябва да се убива ръчно - което понякога обърква последващ ре/старт на скрипта да пита дали да възстанови предната сесия или не и докато нащракам отговора скрипта вече е подминал и не ми изкарва табовете... дано си оправят скоро бакиите (така и не стана ясно проблема откъде е точно, федора, кде, конкуерър и как ще го оправят т.е. дали 'това е новото нормално - свиквайте' или ще се усетят и ще се извинят и ще го оправят както си беше)
« Последна редакция: Jan 05, 2018, 23:38 от remotexx »
Активен

malin

  • Гост
Re: konqueror не зарежда файл от конзола
« Отговор #9 -: Jan 05, 2018, 23:46 »
Това доколко е актуално https://www.linuxquestions.org/questions/linux-newbie-8/konqueror-web-browser-does-not-open-143640/

 :D В Опънатия бокс много ме дразни ей тоя ред "kfmclient openProfile filemanagement", а не ползвам КДЕ.
« Последна редакция: Jan 05, 2018, 23:48 от malin »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: konqueror не зарежда файл от конзола
« Отговор #10 -: Jan 06, 2018, 00:48 »
Това доколко е актуално https://www.linuxquestions.org/questions/linux-newbie-8/konqueror-web-browser-does-not-open-143640/

 :D В Опънатия бокс много ме дразни ей тоя ред "kfmclient openProfile filemanagement", а не ползвам КДЕ.

то това е същото (предполагам отдолу използва dbus) само че още по-бъгливо
има само (същите) 2 опции : openURL и newTab като първата пак през Лисика отваря - тогава пробвах
kfmclient openURL about:blank
kfmclient newTab file:///full/path/to/file.htm
обаче не рачи (т.е. искам да кажа че първия път когато отвори през лисика отвори и един празен конкверор и тогава и само тогава сработи /отвори втория таб с файла/ - всичко на всичко веднъж, ама... предполагам отдолу всичко е през dbus и... същите бъгове - остава нещо фоново и втори път не става - а тук и не зная какво да утрепя - няма konqueror, няма kfmclient фонови процеси)

П.П. намерих го процеса konqueror [kdeinit5] about:blank и... абсолютно същата боза, при затаваряне на всичко пак остава процеса /фонов, недоубит/ и последващи пускания на скрипта се провалят, предпочитам (и препоръчвам) dbus решението по-горе, там поне е ясно точно какво се случва (при все същите бъгове - поне killlall konqueror работи)
« Последна редакция: Jan 06, 2018, 00:58 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: konqueror не зарежда файл от конзола
« Отговор #11 -: Jan 06, 2018, 09:39 »
Пука ми на пуловера че нетсърф е дръвце /то и конкуеръра не е много по-напред/ важното е да е лек - мен ми трябвa само за локални файлове а не за уеб, и то предимно текст напр. цяла книга от читанката в html формат или речника в по-хубавия формат (само че аз си го ползвам локално - и без това не се обновява често)
https://sourceforge.net/p/bgoffice/code/HEAD/tree/trunk/dictionaries/data/en-bg/html/en-bg.htm

Моето решение за четене е малко радикално. Нарича се евв и е част от Емакс. Нищо по-удобно за четене не съм открил. Например от гликс ми се гади откровено. Направо те съжалявам, че до сега си чел на Конкверор. Той е отвратителен за целта. Там текста е просто една стена с гаден, разкрачен шрифт по подразбиране. Влудяващ е.

п.п. От доста време харесвам Тор. Мозилата може да е много приятен, приятелски, лек, когато се ползва поголовно с Но Скрипт. Няма удобството на старата Опера, но става. Иначе най-удобното нещо в историята, за какво да е (е почти де, няма подсказки на полета за въвеждане и торента му е отвратителен) е Опера до 12. Наскоро изтече кода. Не съм се пробвал да го цомпилирам. Може би ще пробвам някой ден.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: konqueror не зарежда файл от конзола
« Отговор #12 -: Jan 06, 2018, 10:39 »
Я кажете, какво означава "само за четене на локални уеб страници - предимно текст"?
Означава ли просто H? и р таговете.
Ако е само това, лесно може да се направи нещо за конзолка, просто да изплюва текста.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: konqueror не зарежда файл от конзола
« Отговор #13 -: Jan 07, 2018, 00:20 »
Ами за мене това "само за четене на локални уеб страници - предимно текст" ще рече: 1) читанката - коя да е книга 2) речника /дал съм препратка по-горе/ 3) някоя и друга локално съхранена стр. /не ми пука ако се размести малко форматирането/ те т'ва разбирам аз под локално т.е. не е да е 100% идентично и/ли да печели конкурс за красота а колкото да става за четене/учене/работа.
...не ми се ще да е конзолно че тук таме някой книги имат и картинки  :P
т.е. прости тагове P, I, B, IMG, TABLE, малко CSS но никакви: javascript, flash, etc.
- A! и за речника ми трябва да може да сменя шрифт-а /транскрипции и пр. спец. знаци/, това не знам конзолен браузър дали ще поддържа

@go_fire е то какво да му чета на речника - само колкото да намеря на нещо превода и пак го затварям ..и мога да ти кажа че с 10-20+ МБ файл и конверора се лагва колкото и всеки др. браузър, но предимството му е че него само за речника го ползвам и като го затворя освобождавам всички ресурси, докато Мозилата/Лисика вероятно имам и др. отворени табове (а както е видно и от скорошните ми питания по темата) там затварянето на единия таб с 20-30МБ речник нищо не освобождава ами го и лагва още повече - а не ми се рестартира целия Лисик по 10 пъти на ден

П.П. Тоя речник тъй и не се намериха повече хора да го пооправят еднъж и завинаги та ща не ща ползвам най-новата версия от линка по-горе, ...с тек. скорост след.. има-няма 100 г. ще видим най-новата БД от HTML най-после вкарана в речника, та засега си ги ползвам така директно - зареждам големия en-bg.htm, bg-en.htm в най-лекия браузър, чета и затварям ..и това ми е речника, само че от стартер, който през конзолен скрипт ми го отваряше там с 2-3 таба (колкото различни БД има)

П.П.П. който не вярва - може да сравни напр. catherine-wheel в речника спрямо en-bg.htm  ;D
..те даже в момента май мобилната версия е с по-нова БД от старата речникова БД щото май за тестовия билд вкараха текущата /навремето/ HTML версия, която е по-напред от текущата речникова /plain text DB/
мобилната БД си я качвам на тел. обик. оттук
https://sourceforge.net/p/bgoffice/code/HEAD/tree/trunk/dictionaries/data/en-bg/mobile/
само че и тука вече има версия 2 на aard формата, но няма кой да ребилдва та всеки път слагам aard v.1 app-а
« Последна редакция: Jan 07, 2018, 00:38 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: konqueror не зарежда файл от конзола
« Отговор #14 -: Jan 10, 2018, 17:36 »
Аз чак сега забелязах, че те по тоя начин и Dolphin са прецакали - напр. Dolphin-> r.click -> open with -> Konqueror и.. става мазало - отваря ми един празен джам на konqueror и един Firefox с HTM файла който искам да ми се отвори с konqueror (а и един излишен Dolphin... ми заемат екрана)

Веселбата става пълна...
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Относно Konqueror
Настройка на програми
empty 6 1745 Последна публикация Sep 23, 2004, 21:22
от empty
Konqueror и кирилица
Настройка на програми
PRP 2 1405 Последна публикация Sep 28, 2004, 10:48
от PRP
Konqueror
Настройка на програми
HarleyBG 0 894 Последна публикация Jan 09, 2005, 13:58
от HarleyBG
Konqueror
Настройка на програми
HarleyBG 0 1007 Последна публикация Jan 09, 2005, 13:59
от HarleyBG
Konqueror
Настройка на програми
paucku 4 1456 Последна публикация Apr 12, 2005, 23:37
от paucku