Автор Тема: ASIC BLOCK ERUPTER (bitcoin miner)  (Прочетена 10146 пъти)

skuller

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 70
    • Профил
    • WWW
ASIC BLOCK ERUPTER (bitcoin miner)
« -: Oct 27, 2013, 18:23 »
Някой запознат ли е с тези устройства?
Дали може на това устройство да се подкара друга програма и там да се изпълняват някои по сложни сметки?
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: ASIC BLOCK ERUPTER (bitcoin miner)
« Отговор #1 -: Oct 27, 2013, 20:02 »
Първо, тези устройства не са програмируеми. Те са предназначени да вършат някаква работа и могат да я вършат толкова добре, защото не могат да вършат друга.

В този ред на мисли, няма друг вариант да си избиеш парите от покупката в случай че нещо се случи с биткойн. Освен евентуално да копаеш някаква алтернативна криптовалута, която ползва точно същият алгоритъм. Това е цената, която плащаш за производителността.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

setic

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
  • Distribution: Gentoo
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: ASIC BLOCK ERUPTER (bitcoin miner)
« Отговор #2 -: Oct 27, 2013, 20:11 »
НЕ !
На това устройство може да се копат биткойни, като се прави САМО SHA256 и абсолютно нищо друго. Това е ASIC и в него е заложен хардуерно алгоритъма. Демек няма никакъв начин да прави друго... освен ако не можеш да "пренаредиш" транзисторите в чипа :)
Предполагам, че може да го накараш да прави SHA256 за тебе ако почовъркаш например cgminer-a.

Ако искаш нещо да си сметнеш - FPGA. Тези матрици се ползват за тестове при разработката на ASCI-си и могат да се препрограмират. Като изчислителна мощност са горе долу същите но консумацията им е няколко пъти по-висока от ASCI-а. Което въпреки това си е си е в много пъти по-малко от същите сметки с CPU. Има фирми които правят платки с много FPGA-та.

http://ztex.de/
http://www.sciengines.com/products.html
http://enterpoint.co.uk/products/hpc-solutions/ - Merrick 1 и 3 си къртят
Разтърси се.

П.С. Чува се че може да сменят алгоритъма на биткойн от SHA256 на SHA512. Тогава всички ASIC-си стават безполезни.

Някой запознат ли е с тези устройства?
Дали може на това устройство да се подкара друга програма и там да се изпълняват някои по сложни сметки?
« Последна редакция: Oct 27, 2013, 20:14 от setic »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: ASIC BLOCK ERUPTER (bitcoin miner)
« Отговор #3 -: Oct 27, 2013, 20:57 »
Тц, абсолютно безполезно е. Първо, за целите на копането се извършват две chain-нати sha256 операции, не една. Второ, входът има точно определен вид и дължина, а това, което се смята върху ASIC чипа са всички възможни 2^32 стойности на 4 байта от входа, за които резултатната хеш стойност има няколко нулеви байта накрая. Предполагам с цел да максимизират производителността и за да не създават грозен bottleneck, резултатните хеш стойности дори не са предвидени да се връщат към хоста, освен в случая когато отговарят на условията (потенциален "решен" блок). Не виждам за какво могат да се reuse-нат. Дори просто за смятане на sha256 стойности (да не говорим че и да можеше, надали щеше да му се намери икономически-оправдано приложение).
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

setic

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
  • Distribution: Gentoo
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: ASIC BLOCK ERUPTER (bitcoin miner)
« Отговор #4 -: Oct 27, 2013, 21:13 »
Респект ! :)

Не съм запознат в детайли.
Копам по малко и съм чел това онова, но не съм специалист.

Тц, абсолютно безполезно е. Първо, за целите на копането се извършват две chain-нати sha256 операции, не една. Второ, входът има точно определен вид и дължина, а това, което се смята върху ASIC чипа са всички възможни 2^32 стойности на 4 байта от входа, за които резултатната хеш стойност има няколко нулеви байта накрая. Предполагам с цел да максимизират производителността и за да не създават грозен bottleneck, резултатните хеш стойности дори не са предвидени да се връщат към хоста, освен в случая когато отговарят на условията (потенциален "решен" блок). Не виждам за какво могат да се reuse-нат. Дори просто за смятане на sha256 стойности (да не говорим че и да можеше, надали щеше да му се намери икономически-оправдано приложение).
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: ASIC BLOCK ERUPTER (bitcoin miner)
« Отговор #5 -: Oct 27, 2013, 21:54 »
Ем то и аз не съм запознат в детайли как стоят нещата с FPGA/ASIC чиповете, единствено навремето съм си писал GPU копачка и имам относително добра идея как работи bitcoin. Между другото едно от нещата, които считам за гениално замислени, не че няма кусури, но като за пръв опит е доста успешна реализация.

Ммм иначе въпреки че е технически възможно да се смени алгоритъма (това би наложило масов ъпдейт на клиентите), не мисля че ще го направят. Това най-малкото би върнало нещата с няколко години назад и предвид че са му вдигнали мерника, няма да се учудя ако разни....ъм хора се опитат да реализират 51% атаката. От друга страна, в момента изчислителната мощност все повече се консолидира и това също не е особено хубаво.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

setic

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
  • Distribution: Gentoo
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: ASIC BLOCK ERUPTER (bitcoin miner)
« Отговор #6 -: Oct 28, 2013, 00:31 »
Мда това е нещо, което бръкна в здравето на много могъщи хора. Банкерите газ пикаят заради липсата на такси и комисионни.
Да не говорим за скоростта, Нероятно бързо се случват трансферите - за 3-5 мин правя трансфер от някъде по света към сървър на другия край !!
Това с текущите банки е горе долу като да внесеш пари на каса, и после да си провериш банковата сметка.

А иначе именно заради консолидацията може да се ... "наложи" смяна на алгоритъма. Прекалено много ASIC-си влязаха в експлоатация. Дори се очаква скоро да излязат нови на 28nm - кошмарна изчислитена мощност, минимална консумация и пространство.
Лесно е за за хора с ГОЛЕМИ възможности да пуснат ОГРОМНА миньорка. А това изкривява системата. Колкото до клиентите.. не е нерешим проблем.

.....
Времето ще покаже.

Ем то и аз не съм запознат в детайли как стоят нещата с FPGA/ASIC чиповете, единствено навремето съм си писал GPU копачка и имам относително добра идея как работи bitcoin. Между другото едно от нещата, които считам за гениално замислени, не че няма кусури, но като за пръв опит е доста успешна реализация.

Ммм иначе въпреки че е технически възможно да се смени алгоритъма (това би наложило масов ъпдейт на клиентите), не мисля че ще го направят. Това най-малкото би върнало нещата с няколко години назад и предвид че са му вдигнали мерника, няма да се учудя ако разни....ъм хора се опитат да реализират 51% атаката. От друга страна, в момента изчислителната мощност все повече се консолидира и това също не е особено хубаво.
« Последна редакция: Oct 28, 2013, 07:09 от setic »
Активен

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: ASIC BLOCK ERUPTER (bitcoin miner)
« Отговор #7 -: Oct 28, 2013, 17:23 »
На мен ми подхвърлиха, че имало човек в бг, който направил система със слънчеви панели и fpga/asic машинки. Избил си инвестицията за 1 година :D
Лошото е, че печалбата му намалява с всяка години заради трудността. А upgrade-a е свързан чисто и просто с замяна на цялата система, защото като замениш чипа, трябва да замениш и целия схемен набор...
Старите чипове няма какво да ги правиш, освен да ги пуснеш втора ръка за мизерни пари и да имаш късмет, някой невеж да ги купи.
Също така няма смисъл да ги оставиш в цялата система, защото един нов чип има производителността на 5 до 10 от старите чипове.

Активен

skuller

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 70
    • Профил
    • WWW
Re: ASIC BLOCK ERUPTER (bitcoin miner)
« Отговор #8 -: Oct 28, 2013, 20:41 »
мерси за информацията за жалост няма да ми свършат работа тези устройства
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

chen_dzen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
  • Distribution: Debian 6.0 Squeeze
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: ASIC BLOCK ERUPTER (bitcoin miner)
« Отговор #10 -: Sep 03, 2015, 13:38 »
Няма ли възможност да се декодира SSL certificates, с толкова много SHA256 мощност?

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: ASIC BLOCK ERUPTER (bitcoin miner)
« Отговор #11 -: Sep 03, 2015, 20:56 »
Е че за какво да си купуваш желязото то вече си има борса за тая цел - продават ти нещо някъде в облака, ползваш накрая го продаваш (изкопаното си е за тебе) пък ако искаш и само за спорта може да го купиш само за да поиграеш на борсата с него т..е купуваш евтино пък продаваш скъпо GHz :-)

т.е. цената се определя от пазара и ако го продадеш навреме.. ама и тука вече не можеш да си избиеш парите освен ако не ползваш някой софтуерен трейдър и да печелиш само от разликите в курса

https://cex.io/
https://cex.io/bitcoin-mining
« Последна редакция: Sep 03, 2015, 20:58 от remotexx »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: ASIC BLOCK ERUPTER (bitcoin miner)
« Отговор #12 -: Sep 03, 2015, 22:35 »
Цитат
Няма ли възможност да се декодира SSL certificates, с толкова много SHA256 мощност?

Не.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Block Kazaa Help!!
Настройка на програми
BuSteR 2 2952 Последна публикация Mar 02, 2004, 15:16
от the_real_maniac
Slackware 7.1 ICQ block NEED
Настройка на програми
losh 6 3309 Последна публикация Jul 09, 2004, 22:20
от the_real_maniac
Hdd block проблем
Хардуерни и софтуерни проблеми
flipz 4 3437 Последна публикация Jun 10, 2008, 15:26
от Naka
ПРЕМЕСТЕНО: ASIC BLOCK ERUPTER (bitcoin miner)
Десктопи
neter 0 1923 Последна публикация Oct 27, 2013, 20:56
от neter
bitcoin mining
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 91 37431 Последна публикация May 10, 2017, 13:18
от pennywise