Автор Тема: Търся специалист,който може да портне код на MS Exel VBA към нещо отворено.  (Прочетена 25943 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Междувременно се е разписал Деант. Аз ще спра, за да направя мекици на децата и ще продължа. Обаче опасявам се е на ръба на възможностите ми и може да не успея. Може би може да успея, но може би не днес. Още нищо конкретно не казвам. Ще видя, какво мога да направя все пак.

=*=

Между временно издаде в коя банка съм си изкарал половината трудов стаж. Не, че някога е било особена тайна. Просто към днешна дата ме е срам от това, в което се е превърнала.

Все така става през живота ми. Преди бях изключително горд, че съм учил във ВУЗ-а, който съм учил. После дойде нов ректор, който срина престижа на този ВУЗ до дъното. А в своята област този ВУЗ беше светлинни години пред другите от нишата. И днес обикновено не казвам, къде съм учил на хора, които не знаят.

Макар, че то не е трудно да се събере две и две, като е известно, какво съм учил. Просто не искам аз да го казвам.

Същото се случи и с училището, в което изкарах прогимназиалното си образование. А в това, в което изкарах средното (отново много горд с този факт), пък изобщо спря да съществува самостоятелно.


п.п. Банките нямат капацитета да наемат добри специалисти. А такива специалисти, каквито им трябват, в България просто няма. По-големият им проблем е, че банките останаха без специалисти по каквото и да било. Първо защото не са конкурентно-способни на пазара на труда, второ защото от банковата криза насам се българизираха. Макар да не са национализирани, ефекта е същия.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
go_fire:
"Иначе, банките проведоха (предполагам по целия свят) една успешна контра-революция на социалистическата революция.
Първата им голяма победа е, че през последните петнадесетина години успяха да получат монопол върху разплащанията.
Тази борба не беше никак лесна. Бил съм част от нея. В свое оправдание ще кажа, че тогава изглеждаше като добра идея."

   Ами,вече има конкуренция,появиха се т.нар. Fintech фирми:Borderless, Paysera ,Revolut и т.н.
   Не съм работил с такива, но се твърди ,че предлагат (в някои случаи) по-изгодни условия.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Не знам никоя от изредените, но ако не са измислили нещо невероятно революционно, то те самите един ден ще станат банки или ще бъдат купени от такива. Точно, както се случи с PayPall.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Я кажи за PayPal, че ми стана интересно.

Банките отдавна трябваше да изчезнат, щото може би всичкото зло на този свят идва от тях. Ма единствения начин да стане това е да ни тресне астероид с диаметър триста километра. Друг начин не виждам. Прекалено са силни, тяхната кожа! Или да се наговорят всички хора и да спрат да използват услугите им. Астероидния апокалипсис е по-вероятно да се случи.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
...
трябва да им видиш интернет банкирането! то работи без проблеми само на IE! с останалите броузери е ад да го ползваш! Питах ги: добре но Микромеките искат спират IE, дори в новия Прозорец е забранен по подразбиране. Банкирането не бачка с Edge! Тука бих казал, че колкото и да не ги харесвам Микромеките нямат винат, че Пощенска банка е останала в миналия век! Толкова много пари точат от лихви по кредити и 1000 такси, толкова ли немогат да намерят читави девс да им напишат нещата.Нали в България имало бум на ИТ. Или то май е само аутсорсинг и поддръжка....

...ами не могат явно, ама опитите продължават
http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=47948
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Така се случи, че вчера не успях много да работя по проблема. Днес започва работната седмица, която в моя случай е нещо много натоварващо. Това на практика означава, че поне до края на седмицата е напълно възможно да не успея изобщо да отворя и работя по файла. Не съм се предал все още, но дните понеделник-петък за мен са кратки и е малко вероятно да мога да правя нещо друго от това, което ми е „по програма“.

А днес специално малкия ми син има имен ден.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

deant01

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Debian/sid
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Така се случи, че вчера не успях много да работя по проблема. Днес започва работната седмица, която в моя случай е нещо много натоварващо. Това на практика означава, че поне до края на седмицата е напълно възможно да не успея изобщо да отворя и работя по файла. Не съм се предал все още, но дните понеделник-петък за мен са кратки и е малко вероятно да мога да правя нещо друго от това, което ми е „по програма“.

А днес специално малкия ми син има имен ден.
Честит понеделник:)
Да е жив и здрав малкия и цялото семейство!
Аз лично нямам никакъв срок в който това нещо да стане, и дали изобщо да стане. Този проблем е поне от 5-6 години и в момента нещата се случват във виртуален Win XP, в който има "легален" микромек офис пакет 2007. Това е причината да не знаех, че този файл има проблеми в оригинален микромек офис на Прозорец 10. Нямах представа, че некомпетентността на тази банка е в такива размери. Явно нещата са много на зле откакто не бачкаш там.
Накратко - ако стане-стане, кога-когато стане, ако не - майната му.
Успешна седмица на теб и на всички колеги !
Активен

Ripples of paradox spread out across the sea of causality.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Я да питам аз бившия служител на банка, ако по сметка започнат да постъпват едни пари, може ли да ги разхвърлям на няколко десетки сметки. Правят ли такива неща по банките? Да не са всички яйца в една кошница.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Я да питам аз бившия служител на банка, ако по сметка започнат да постъпват едни пари, може ли да ги разхвърлям на няколко десетки сметки. Правят ли такива неща по банките? Да не са всички яйца в една кошница.

Можеш и банките много ще ти се зарадват, защото много такси ще ти смъкнат. Но естествено ти питаш да става автоматизирано. Е така не може. Най-близкото до това е да си направиш шаблони в банкирането и от там.

Някои банки, като посочената по-горе, някога (сега не знам) предлагаха абонаментни преводи. Но те бяха на принципа на cron. Точно определени суми на точно определени сметки на точно определени дати (с вариации от типа „всеки вторник и сряда“).

Като цяло упражнението е безсмислено. Ако случайно банката падне, обществото ще ти възстанови парите (до сто хил. евра, говори се да го правят два милиона). Може да има забавяне например шест месеца, както стана с корпоративна, но пак ще ги датат.

Това, от което трябва да бъдеш спасен е инфлацията. От нея никой не може да те спаси. Освен това от време на време (което разправят било конспирация, та да няма богати) се случва рязка обезценка на парите. Понякога това става дори в мирно време. От това също няма кой да те спаси.

Изобщо — имаш ли пари, прецакан си.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

nikolin

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 225
  • Distribution: Slax
  • Window Manager: KDE & xlunch
    • Профил
И аз да питам нещо .Със сестра ми продадохме имот и разделихме парите -двамата сложихме ( на гише ) по суми под 10к без никакъв проблем ,но на майка ми искахме да сложим сума над 10к и трябваше да пишем произход  на парите . При преводите пак ли е така ?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
И аз да питам нещо .Със сестра ми продадохме имот и разделихме парите -двамата сложихме ( на гише ) по суми под 10к без никакъв проблем ,но на майка ми искахме да сложим сума над 10к и трябваше да пишем произход  на парите . При преводите пак ли е така ?

И при преводите е така. Това е нещо, което винаги е било. Банките са длъжни да отчитат на службите всяко подозрение за пране на пари от незаконни дейности като контрабанда, проституция, корупция и така нататък. Поради това се провежда много внимателен, подробен инструктаж. Не, че вярвам, някой нещо да помни от това, как да познае дали едни пари са „мръсни“. Развалата е голяма.

Но точно в този случай служителите от фронта не са виновни. Те просто не виждат мръсни пари през живота си, защото тези хора се обслужват от специални звена. А когато съответния клон има вземане даване с подобен човек, много добре се знае кой е и всички се правят, че той не съществува и никога не е влизал там. Естествено докато е там, всички са усмихнати и подскачат около него.

Та цялата процедура се е превърнала в една формалност. Ти подписваш една хартишка, те я пращат в някоя от специалните служби (през годините това е преминавало от високите полицейски органи към разузнаването и обратно), а онези си трият… така де.

Мръсните пари се водят със специална защита навсякъде по света и останалото е просто парлама. Е от време на време някой го сочат на обществото и казват — ей тоя е бандит. Ама това е за успокояване на някакво напрежение обикновено. Или просто някой трябва (по причина, която няма да разберем никога) да бъде изкаран от играта.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

nikolin

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 225
  • Distribution: Slax
  • Window Manager: KDE & xlunch
    • Профил
баси ужаса Докладът „Добрев”

Цитат
Така в края на 1995 г. Жан Виденов разбира, че лошите кредити на всички банки възлизат на 342,7 милиарда лева
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Защо този, който го е писал това, не си е сложил името отдолу. Не вярвам на такива анонимни статийки.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Защо този, който го е писал това, не си е сложил името отдолу. Не вярвам на такива анонимни статийки.

Епицентър е от сериозните издания. Нямам време да чета доклада. Прочетох вертикално само курсива и то до там дето е осъдена Бистра и легендарната Веска. Поне тези работи са истина и бяха „обществена тайна“. Никой, никога не ги е оспорвал. Дотолкова бяха всеизвестни, че чак се учудвам, че са изнесени в доклад.

п.п. Това е и една от сериозните причини днес всички тези да ги няма. Макар по примера на ПИБ да можеха да ги крепят и до днес.
« Последна редакция: Feb 07, 2018, 07:34 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Е да, споменаването на няколко всеизвестни истини е стар приом, да те накарат да мислиш, че и останалото, дето четеш е истина. Особено, ако е логически навързано.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.