Страници: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 142386 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Даденото като връзки наистина прилича на измислица, но по въпроса се пише в сериозните издания повече от половин век. Работата е там, че без тях няма, как да се обясни прехвърлянето на информация от една вселена в друга. И всъщност добре се вписва в теорията за относителността.

п.п. Ето го клипчето:

https://www.youtube.com/watch?v=5tfar5K4t5M

Още 1922-ра, никакви съветски учени, каквито глупости пише във Википедия (че в английската също).

В още няколко, други предавания говори за това.
« Последна редакция: Apr 09, 2019, 12:35 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
И аз мисля, че са фантазии. Може всякък да е.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Мисля че дължа едно уточнение - връзките са от първите 10-тина най-релевантни при търсене в Гугле.
Нарочно ги дадох тях а не това което аз мисля по въпроса - един вид дадох преференциалните неща върнати от търсачката.

Но покрай борбата с "фалшивите новини" намирането на един вид "истината" ще става все по-трудно, контрола се затяга и усъвършенства  >:D
Активен

lunarvalley

  • Гост
Има учебници по физика за университета. Там какво пише за торсионните полета?
Активен

GermanecaBG

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: openSUSE Tumbleweed
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Ако напишат нещо за торсионните полета, трябва да напишат и как възниква гравитацията и защо действа по различен начин върху физическите обекти. Трябва да обяснят, защо не могат все още да обединят в едно Теория на относителността и Квантовата механика, въпреки, че и двете едновременно функционират във вселената. Да кажат също кога в нашата вселена е възникнало времето... [_]3 [_]3 [_]3
Активен

Равноправие по възможности и йерархия по резултати.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Трябва да обяснят, защо не могат все още да обединят в едно Теория на относителността и Квантовата механика, въпреки, че и двете едновременно функционират във вселената.

Що да не могът. Отдавна са обединени.
https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Уравнение_на_Дирак

Не че това го вдявам де.  :'(
« Последна редакция: Apr 09, 2019, 21:54 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Прочетох статията в електронния вестник. Не казва нови неща. Но за целите на коментара трябва да се навлезе в теорията на заговорите. Няма как. Официалната наука не признава безплатна енергия.

Когато преди петилетка чух сефте за професора, той строеше такъв генератор в Китай. Тогава се оплакваше от ниското качество на китайските материали, макар да твърдеше, че ще се справи.

Какво стана с този генератор?

Прогнозата ми е и че тук няма да бъде сложен такъв.

Че има безплатна енергия има е факт. Ние много пъти сме я обсъждали. Тя има много имена като Од, Чи, Оргон. В Интернет лесно могат да бъдат намерени схеми, как с подръчни средства в гаража да си правиш безплатна енергия по десетки начини. Истина е, че всичко публикувано е с ниска ефективност. Но при всички варианти има повече енергия на изхода, отколкото на входа. Най-често проблема е, че няма как да се оползотвори тази енергия.

Например такъв е случая с друг наш сънародник и неговия браунов газ. За сега основното му приложение е за запояване на трудни за запояване метали като алуминии или фино такова като злато. Използва се и при автомобилите за допълнителна мощност. Наш сънародник от Долни Богоров пък си е направил парно на къщата. Освен газа на Юл Браун има и други известни методи за „производство“ на газ.

Има решения за по-ефективни генератори на почти всеки известен тип за безплатна енергия, но тези резултати не се публикуват публично. Предатели на ЦРУ казват, че това е метода за осветление и отопление на подземните им градове по целия свят. А това значи, че и руснаците го правят. Но очевидно китайците още не са го копирали. Поне не се знае.

Между другото помним и един иранец който работеше точно в насоката, която работи професора. Аз тогава казах, че нищо няма да излезе нищо от там, защото Иран се издържа от петрола и това означава да убие себе си. И не излезе нищо. Беше просто да се дървят на САЩ, които бяха аха-аха да ги нападнат. За доброто на света САЩ се отказаха от плановете си, защото това щеше да запали цяла Азия, а не само Близкия изток.

И преди сме си говорили, че това, което прави Чуканов, не е нещо ново. Той сам го е казвал, че стъпва на други преди него. Има податки, че още Тесла се е занимавал с това, макар да няма много доказателства.

Щом си говорим за „чи“, окултизма също има, какво да каже. Аз само ще споделя нещо, което преди не съм казвал.

В един от няколкото форума попитах веднъж един от тези дето се занимават. Питах го няма ли някаква опасност в цялата работа. Защото всичко описано е само хубаво. Той каза, че било напълно безвредно, за каквото и да било.

Години след това намерих отговора.

Помните ли, че в статията се споменава закона за запазване на енергията? Той трябва да бъде спазен и спазването му, казва, че Перпетуум мобиле, няма как да се случи.

И в действителност не се случва. Енергията за всички тези разработки си има източник. Всичко във вселената е източник на такава. Нашия най-близък богат източник е нашата собствена планета. Точно нейните запаси на Од ще оползотворяваме в бъдещето.

Казвал съм, че чета щайнеристите като забавно четиво. Там в една от сказките си, той говори за това. Казва, че съвсем скоро (което може да значи векове на фона на световната история) тези технологии ще имат бурен растеж. Ще влязат във всяка част от живота ни.

И това има цел. Вече досещате ли се казва е? Целта е да убием планета си. Защото живот няма там, където няма жизнена енергия (или още Од, Чи, Оргон и други имена). Това на пръв прочит звучи страшно, но се оказва, че е важна част от еволюцията и трябва да се случи.

А професора малко си вкарва автогол, като говори за квантова енергия. Тя не е квантова. Електрона е бая по-голям от квантите и няма как да бъде извлечен от там. Затова щеше да е по-добре да говори за квантова трансформация, нещото, което на практика се случва.

Но продължавам да мисля, че е още рано за това бъдеще и затова и този опит ще бъде спрян. Гигантите в енергетиката държат прекалено много власт и няма да я пуснат лесно. Трябва да се появи някой по-силен, за да ги измести и да им я вземе. А за сега на хоризонта още няма такъв. Докато има държави, ще има власт. Докато има власт, тя трябва да се крепи на нещо. Енергетиката е прекалено силен лост за упражняване на власт и преди настъпването на 1984-та ще е необходим. След нея вече може да я премахнат. 

За хората склонни към не материлизъм да споделя още нещо. Властта и държавите са нещо планирано. Казано е изрично, че Той е дал този свят на дявола да му е цар и да се разпорежда. Защо? Защото едва, когато осъзнаем злото, можем да се обърнем истински към Него. А все още и още дълго ще сме малки, заспали деца. Но и това е добре, защото е необходимо, за да пораснем.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Добре де,дайте описание на "генератора на свободна енергия",или
планове,чертежи и т.н. Няма всеки месец на цакаме на тези изедници
чез-мез,евн , е.офффф и т.н.  ;D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Генератора не е един. Само аз знам поне десет принципно различни. Споменах, че общото между тях е, че не са достатъчно ефективни. Те всички изкарват повече енергия на изхода, от тази на входа, но най-често тя не може да бъде оползотворена. Като казвам енергия не мисли само за електричество. Може да е топлина, светлина, газ, плазма, нещо друго. Съответно и не всички от моделите ползват електричество като поддържаща енергия.

За да се отървеш от ЧЕЗ, трябва да вземеш възможно най-добрата схема, до която се натъкнеш, да я разбереш, да я преработиш и след около 20 години опити може да успееш да се отървеш. Всичко свободно публикувано за безплатна енергия е във вид на прототипи.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
За да се отървеш от ЧЕЗ инсталираш четири киловата слънчеви панели на покрива на къщата и си готов. Както нарпави един мой приятел. Разбира се, ако оживееш в блок, това няма как да стане. Та, можеш и сега да го направиш.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Като знам каква е родната картинка подозирам че пак ще има най-различни административни и дори правни проблеми и понеже съм мързелив пуснах едно/две търсения:

https://www.capital.bg/biznes/moiat_kapital/2017/06/01/2981628_slunchev_tok_ot_pokriva_-_zaslujava_li_si/
http://gattanegra.com/?p=3546
https://www.dnevnik.bg/zelen/2017/09/21/3046443_slunchevata_energiia_kato_put_kum_svobodata_za_edin/

Простите неща накрая май стават доста сложни  :P

PS: и доколкото разбирам (четох малко по диагонал) пак си вързан (обаче двустранно) с ЧЕЗ, няма измъкване  >:D
« Последна редакция: Apr 11, 2019, 10:38 от ray »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Много ясно. Защото през деня имаш излишък на енергия, а през нощта  нямаш никаква. Но поне плащаш по-малко. А с повече панели, може те да ти плащат.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Той го направи отдавна, не зная, какви са били законите тогава, а цените на панелите бяха ужасни по това време. Сега доста по-евтино ще излезе този имплант към къщата.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Сега като си помисля, това с покрива не е практично. Тия панели трябва да се чистят на няколко дни. Ако не си любител алпинист, определено не е оферта.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Не съм го питал, как ги чисти.
Факт си е, че за свободната енергия се говори много и много хора пишат и се интересуват. Видно е, че им е писнало да плащат на монополисти. Просто тярбва да се търси алтернатива. Защо непрестанно вигат цените тук? В Европата, видиш ли, тока бил много по-скъп и затова трябва нашите да се изравнят с техните. И защо да трябва. Електроразпределителните дружества нямат ли печалба? Да не би да работят на загуба? Или производителите на ток? Никакъв пазарен принцип няма. Изстискват, докато може...
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.
Страници: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 70   Нагоре
« назад напред »