Автор Тема: Вече втори ден ползвам легален Windows7!  (Прочетена 15710 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #30 -: Oct 03, 2012, 15:47 »
go_fire, крайно време е да се радикализираш и да преминеш на GNU/Hurd. Така ще си отдъхнеш от навлеците и от опитите за посегателство над свободата.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #31 -: Oct 03, 2012, 15:50 »
Т.е., досега се питахме "Защо Линукс не става за десктоп", а сега ще започнем да се питаме "Защо не вземете да ползвате нещо друго?" ?
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #32 -: Oct 03, 2012, 18:44 »
Такъв въпрос за мен никога не е стоял. Не стои и за произволен ленуксар. Линус създава прочутото  си ядро на собствената си машина и с цел той да го ползва. В този смисъл „Линукс на работен плот“ никога не е съществувал като въпрос, защото Линукс е за работен плот от ден минус едно, сиреч преди още да бъде създаден.

Гейт, в дебелите книжки пише, че микроядрата са по-добри. Знаеш  го от първо лице единствено число, защото работиш на такава ОС. За съжаление Хирд, въпреки това, което казват от ФСС, не е готово за ползване.

Има и други свободни микроядра, но никое от тях не поддържа достатъчно апаратура. В крайна сметка, това което може да заинтересува домашен потребител като мен, не е толкова отказоустойчивост, пълна липса на гасене, реално временен отговор, а точно поддръжката на чаркалъка, който има или най-малкото, до който може да достигне.


А да и радикализма е нещо лошо, защото е отрицание на свободата. Няма вариант да подкрепям никакви радикални, социалистически, анархистични или каквито и да било крайни движения, защото не дават право на избор. Вече съм го  живял, не го желая за децата си.
« Последна редакция: Oct 03, 2012, 18:58 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

zdraganov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
  • Distribution: Fedora 16/17, CentOS 6.3, Red Hat Enterprise Linux Server 6.2
  • Window Manager: KDE, LXDE
    • Профил
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #33 -: Oct 03, 2012, 19:44 »
От уни-то ни предоставиха също оригинални Win7, но независимо от това не се съблазнявам. Голяма част от Линукс дистротата не отстъпват, даже са много по-удобни и лесни за работа, освен това има купища полезни и безплатни tool-ове, които до голяма степен улесняват живота ти и не бъркат в джоба :) . С малко повече знания можеш и да си пачнеш нещичко, ако е с отворен сорс.  Много плюсове, които не са толкова common за конкуренцията.
Лично за мен изборът е лесен.
Активен

Живко Драганов

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #34 -: Oct 03, 2012, 19:48 »
zdraganov, въпреки че имаш едва шестнадесет публикации, вече съм ти почитател. Ей за такива хора се радвам, че правим това, което правим. Все пак имало хора да го оценят.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

zdraganov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
  • Distribution: Fedora 16/17, CentOS 6.3, Red Hat Enterprise Linux Server 6.2
  • Window Manager: KDE, LXDE
    • Профил
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #35 -: Oct 03, 2012, 19:53 »
@go_fire
От скоро съм член, а и нямам много време да пиша. По-скоро си докопвам инфо :))
Активен

Живко Драганов

v13

  • Гост
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #36 -: Oct 03, 2012, 19:59 »
Когато се инсталира Windows 7 първо се пускат всички ъпдейти и после се забранява автоматичния ъпдейт. После се спират разни тъпи услуги, помощници известявания, спира се защитната стена спира се и вградената антивирусна. После се отива на task manager и от там се махат всички тъпи услуги на microsoft. Системата става като пуканка и прави това, което и кажеш. Слагаш някоя защитна стена от рода на COMODO полагаш половин час усилия да я конфигурираш и си ти. Антивирусна според нуждата, те това е. не е трудно и става лесно :)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #37 -: Oct 03, 2012, 20:12 »
Благодарим за съветите, ще ги запомним, но вече те не бяха за тоя форум. Тука си правим иху-аху, ама конкретни насоки за други (несвободни) ОС, вече идва в повече.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

danaildr

  • Гост
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #38 -: Oct 03, 2012, 20:41 »
zdraganov като видях темата, ме връхлетяха твърде подобни мисли. Все пак имах едно на ум, защото е в „Хумор“. Не можех да разбера обаче и затова попитах. Неразбирането на двама ни, е породено от незнанието ни. А незнанието ни е по въпроса, какво е това на картинката, като автора не е сметнал за необходимо (а е трябвало) да обясни.

Та така. Изглежда адаша се „хвали“, че прехвалената ОС се обновява с дни, като през това време си оставен без никакъв достъп до ресурсите на машината.

Което ме подсеща, че явно това е някакъв проблем на конкретната ОС. Само преди няколко дена Дидо каза, как неговата шефка, която се върнала след няколко месеца майчинство, имала подобно неколкодневно изпълнение.

За мен обаче, това е поредното доказателство, що за некачествена ОС е това и колко правилно е решението да се отърва от нея. Нестабилният Дебиан на малкият ми син го обновявам веднъж на половин година.

Правя го рядко от мързел. А знаеш, как за работен плот в Сид на буквално всеки два-три дни има хиляди пакети обновени. Не е като да е сървър и на стабилна ОС, та да имаш някакви килобайтове, веднъж на два месеца.

Ами при него всички тия брутални обновявания на цялата система из основи протичат в рамките на няколко часа, докато си играе, гледа филмчета и т.н.

Всъщност бъркаш, и то двойно. Беше преди няколко месеца (повече от 6 са със сигурност) и не протече няколко дни, а просто бяха 17 хиляди (по спомен карам) ъпдейта. Иначе самия ъпдейт протече за минути. А шехката отсъства точно 2 години :), та за 2 години се натрупват доста ъпдейти, а най-тъпото е че ако даден компонент има 3 нови версии, системата ги инсталира една по една, а не инсталира директно последната.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #39 -: Oct 03, 2012, 20:54 »
Добре де, нали знаеш, че ние дъртото имаме малко нещо деменция. Простено ни е някоя друга грешчица  [_]3

И не било Москвич, а колело, и не го спечелил, ама му го откраднали…
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

danaildr

  • Гост
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #40 -: Oct 03, 2012, 21:09 »
А днес на един служебен компютър колегите качваха XP, оказа се че тоя компютър вече си е с лицензен уиндоус, а те му сложиха още един лиценз :) и накрая се бъзикаха абе той щото е двупроцесорен, за това с два лиценза" (машинката беше прекрасна, двупроцесорно делче с 16 гъбки рам ..... за жалост 32 битово ХР)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #41 -: Oct 03, 2012, 21:26 »
Цитат
Гейт, в дебелите книжки пише, че микроядрата са по-добри. Знаеш  го от първо лице единствено число, защото работиш на такава ОС. За съжаление Хирд, въпреки това, което казват от ФСС, не е готово за ползване.

Има и други свободни микроядра, но никое от тях не поддържа достатъчно апаратура. В крайна сметка, това което може да заинтересува домашен потребител като мен, не е толкова отказоустойчивост, пълна липса на гасене, реално временен отговор, а точно поддръжката на чаркалъка, който има или най-малкото, до който може да достигне.

Е, ти взе че ме послуша за радикализирането.

Не искам да споря, но говориш неща, които не знаеш - като почнем от това с каква ОС работя всеки ден, минем през това, което пише в дебелите книги и накрая стигнем до пълната отказоустойчивост и липсата на гасене :)

Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #42 -: Oct 03, 2012, 21:34 »
Ми разбира се, че не знам. Не съм там при теб там, за да знам. Знам само толкова, колкото си писал. За дебелите книги знам, защото един беше решил да се бъзика с Линус (баш Таненбаум), после Линус реши да се бъзика с него. След няколко години Андрю пак реши да се прави на печен, ама тоя път имаше дебели глави, та оттам (единия е баш изрода зад Крайолата) и ми се понаместиха нещата. Та третото е от тях де. Аз не съм пипал даже ТУДОС дето е с променен Л4, никакъв Л4 не съм опитвал. Както казваше един мъдър селянин — да даваш круши на прасе. Какво аз бих разбрал от RTOS ???
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

v13

  • Гост
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #43 -: Oct 03, 2012, 21:36 »
Благодарим за съветите, ще ги запомним, но вече те не бяха за тоя форум. Тука си правим иху-аху, ама конкретни насоки за други (несвободни) ОС, вече идва в повече.
Освен че се справям добре с Linux се старая да се справям добре, с която и да боло друга операционна система. Отделно не се заробвам и само с една графична среда в Linux и достатъчно добре се справям с която и да било.
Мисля, че това винаги ще ми е от полза. Факта, че познавам добре Linux и съм му фен не ми пречи да откривам положителните неща в други операционни системи и да ги карам да работят за мен така както ми харесва. :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Вече втори ден ползвам легален Windows7!
« Отговор #44 -: Oct 03, 2012, 21:53 »
Таненбаум защото знае да се изказва толкова категорично, затова е известен най-вече с онази размяна на реплики. Микроядрата както имат предимства, така имат и недостатъци по дизайн. Въпросните недостатъци в доста случаи засенчват предимствата, поради което е по-скоро рядкост сървърна система с микроядро, въпреки въпросната отказоустойчивост.

Що се отнася до RTOS-ите, няма изискване да бъдат с микроядро. vxworks примерно е с монолитно ядро.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
разпознаване на харда м/у windows7 и backtrack4
Настройка на програми
kalanak 5 3462 Последна публикация Feb 24, 2010, 19:06
от dejuren
push проблем с openvpn и windows7
Хардуерни и софтуерни проблеми
vlad_ko 18 6027 Последна публикация Aug 22, 2011, 22:41
от vlad_ko
Преинсталация на Windows7 при дуал буут.
Настройка на програми
renji 6 2986 Последна публикация Feb 10, 2012, 15:39
от radoshow