Автор Тема: проблем с wine i rs232  (Прочетена 2831 пъти)

minkov

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
проблем с wine i rs232
« -: Nov 24, 2007, 13:54 »
Здравейте!
Имам инсталиран PClinuxOS 2007, който желая са ползвам като desctop машина и за няколко дребни windows приложения работещи със сериен порт.Windows приложенията не изискват инсталация , а са малки exe-та.Пробвах да ползвам wine , но не мога да осъществя комуникация с въпросния хардуеър през сериен порт, възможно е да ми се наложи и да ползвам подобни устройства за USB.Може ли да ми помогнете, дали това което съм замисли е възможно, може би някъде бъркам при настройката на wine, или моя линукс не работи със сериен порт.Другия проблем с wine е, че кирилските шрифтове на тези малки програмки излизат с питанки.Ще съм много благодарен ако някой по-опитен сподели идея как да реша проблема!!!
Активен

Nikolavp

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 408
    • Профил
    • WWW
проблем с wine i rs232
« Отговор #1 -: Nov 24, 2007, 14:43 »
Здравей, разгледай
Примерен код
winecfg
и виж, дали има някъде настройка за въпросният сериен порт. Какво е въпросното устройство? Дай малко повечко информация... За маймунките(питанките) трябва да си настройш локалите(което сигурно е направено за PCLinuxOS), пробвай да ги стартираш така
Примерен код
LC_ALL="bg_BG" wine "екзето"
Активен

http://blog-nikolavp.rhcloud.com - простотиите, с които се занимавам в свободното време

minkov

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
проблем с wine i rs232
« Отговор #2 -: Nov 25, 2007, 11:12 »
Благодаря за бързия отговор!
Ще пробвам твоя съвет @Nikolavp. Устройствата са серийни принтери, а някои от последните модели работят и на USB. Няма ги с листите с драйвери тъй като не са стандартни.Примерче ще дам с един да речем етикет принтер.Не знам има ли начин първо да проверя в самия линукс функционира ли ми серийния порт и после във wine.Как се наричат серийните портове в /dev не знам.
PS. Пробвах  с примерния код за локалите и се получи!!!Тъй като ползвам за стартирането на exe-то графичен режим, може ли да се настроят тези локали винаги да бъдат такива?В смисъл да не стартирвам всеки път от конзолата.



Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Capture през RS232
Настройка на програми
Havy 3 3371 Последна публикация Mar 04, 2004, 00:20
от
RS232 over TCP/IP socket или как да ...
Хардуерни и софтуерни проблеми
BRADATA 31 23130 Последна публикация Oct 04, 2017, 18:18
от pgmgm
Rs232 към lan?
Хардуерни и софтуерни проблеми
Havy 6 4524 Последна публикация Aug 28, 2006, 11:54
от senser
RS232 и Slackware64 14.1
Хардуерни и софтуерни проблеми
laskov 12 5486 Последна публикация Jan 06, 2015, 10:20
от laskov
ПРЕМЕСТЕНО: RS232
Настройка на хардуер
neter 0 1540 Последна публикация Oct 10, 2014, 11:55
от neter