Автор Тема: Какво става с mail.dir.bg?  (Прочетена 24867 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5254
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Какво става с mail.dir.bg?
« Отговор #15 -: Jan 17, 2018, 13:14 »
Гледам, че под полетата за лоджин има един ред -> Криптирана връзка (SSL)

Явно си имат някакъв SSL сертификат, ама кой го ползва не се знае.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: Какво става с mail.dir.bg?
« Отговор #16 -: Jan 17, 2018, 14:12 »
Гледам, че под полетата за лоджин има един ред -> Криптирана връзка (SSL)

Явно си имат някакъв SSL сертификат, ама кой го ползва не се знае.
И аз го забелязах. Това не трябва да е опция, ами по подразбиране. Предоставят услуга, но май не си дават много зор.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

astronom

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 254
    • Профил
Re: Какво става с mail.dir.bg?
« Отговор #17 -: Jan 17, 2018, 15:04 »
Леле на какво е заприличала тази тема... Увеличихте ли си броя на постовете? :-)

mail.dir.bg от много време насам (поне 15 години мисля) поддържа STARTTLS, SSL/TLS за SMTP и IMAP и шифровани пароли. Аз в това отношение не съм имал проблем.

Но нека си отговоря сам на запиването в темата, защото вече има официално съобщения на http://mail.dir.bg, което гласи:

Цитат
Уважаеми потребители,

В момента пощата на Дир.бг е подложена на масирани спам атаки.

Възможни са затруднения при влизането във Вашата поща, както и закъснения в получаването и изпращането на Вашите писма.

Уверяваме Ви, че техническият екип на Дир.бг работи усилено по отстраняването на проблемите.

Молим за вашето извинение и търпение!

Лошото е, че аз вече губя търпение. Още по-лошото е, че пощата ми е регистрирана в много услуги, пощенски списъци и т.н. Най-лошото е, че имам съхранени писма от близо 20 години насам, с които не мога да се разделя. Дано да успеят, но много се излагат щом вече 10 дена не могат да ограничат спам атака (такава услуга трябва да е подготвена за това и да има план за действие).

Моля да се въздържате от по-нататъшни излишни коментари особено ако не сте потърпевши, защото темата наистина е в една особена секция, но не е нужно да се превръща в безсмислена говорилня.
Активен

Г. Д. Сотиров

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Какво става с mail.dir.bg?
« Отговор #18 -: Jan 17, 2018, 15:40 »
Не пишех до сега тук, понеже имам странна позиция, но просто не се сдържам.

Цитат
Но нека си отговоря сам на запиването в темата, защото вече има официално съобщения на http://mail.dir.bg, което гласи:
Не знам защо го написа това при положение, че cybercop го написа същото (няма нужда сам да си отговаряш :) ):
Цитат
Имам подозрение (сериозно), че част от коментиралите нямат поща в Dir.bg, а, са видяли, че е пусната нова тема и им е паднала поредната възможност да споделят житейските си неволи.
Ето, какво излиза при мен при опит да вляза в пощата СИ в Dir.bg :
https://s25.postimg.org/c748zkxpb/dir.png

Сега за позицията ми :)

Цитат
Лошото е, че аз вече губя търпение. Още по-лошото е, че пощата ми е регистрирана в много услуги, пощенски списъци и т.н. Най-лошото е, че имам съхранени писма от близо 20 години насам, с които не мога да се разделя. Дано да успеят, но много се излагат щом вече 10 дена не могат да ограничат спам атака (такава услуга трябва да е подготвена за това и да има план за действие).

Знам, че ще бъда намразен за думите си, но...Не използвайте българските безплатни пощенски услуги за основна пощенска кутия! Всички без изключение са много зле поддържани и винаги са имали проблеми. Не знам колко пъти са забранявали цели страни (което за мейл сървър е малко криво) за да удържат на атаки и тем подобни. Отделно аз лично не им вярвам понеже познавам хора, които да кажем, имат взимане даване. С това казано, имай търпение и си прехвърли в гугълските пощи писмата, или си купи домейн и си ги хостни някъде.
« Последна редакция: Jan 17, 2018, 15:46 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

astronom

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 254
    • Профил
Re: Какво става с mail.dir.bg?
« Отговор #19 -: Jan 17, 2018, 16:04 »
Цитат
Не знам защо го написа това при положение, че cybercop го написа същото (няма нужда сам да си отговаряш :) ):

Просто защото по някое време спрях да чета всичките глупости, които бяха изписани, а и въпросния е качил картинка, без да уточни за какво точно става въпрос. Аз пуснах текста...

Цитат
Знам, че ще бъда намразен за думите си, но...Не използвайте българските безплатни пощенски услуги за основна пощенска кутия!

Явно, не четеш какво пиша... имам поща в Dir.bg от поне 6-7 години преди да има Gmail (ако не се лъжа 2005-та).

Цитат
Всички без изключение са много зле поддържани и винаги са имали проблеми.

Това просто не е вярно за Dir.bg съдейки по собствения си опит с услугата, като разбира се обсъжданата в темата случка ме опровергава... просто не е нормално 10-ти ден да нямам нормален достъп до пощата си.

Цитат
Не знам колко пъти са забранявали цели страни (което за мейл сървър е малко криво) за да удържат на атаки и тем подобни.

Да, правят го и вероятно автоматично. Ти какво друго предлагаш?

Цитат
Отделно аз лично не им вярвам понеже познавам хора, които да кажем, имат взимане даване.

Дай примери, защото аз досега съм ползвал само в Dir.bg? В abv.bg си правих регистрация като я пуснаха само, за да видя какво представлява...

Цитат
С това казано, имай търпение и си прехвърли в гугълските пощи писмата, или си купи домейн и си ги хостни някъде.

Да, прав си... по-добре да се доверя на компания, която е специализирана в анализа на данни. :) Те сигурно знаят повече за мен отколкото аз самия  ;)
Активен

Г. Д. Сотиров

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: Какво става с mail.dir.bg?
« Отговор #20 -: Jan 17, 2018, 16:57 »
След като mail.dir.bg е добре поддържана, защо десети ден не могат да се справят с това? Получава се малко противоречие. Не ги ползвам, може и да съм правил някогя там поща, не помня. Но такова нещо за първи път виждам. Не пряко разбира се, не съм потърпевш.

Отговора, който са дали обаче, ми някак дразни усещането ми за правдивост и не ми се връзва. Така и не мога да вдена, какво значи да са засипани със спам. Това не е ли проблем на клиентите? Те просто предоставят услуга. Задръстени пощенски кутии? Свършило им е пространството?

Относно доверяването на компания, която открито събира данни... Аз имам поща в гугъл, но не я ползвам. Също не им вярвам. Има достатъчно други обаче, които са повече от добри.

От тук насетне... Ти си решаваш, дали да държиш ценни неща отдалечено. Всички яйца в една кошница, както се казва. Аз по подобен начин се прецаках, като държах едни неща на облак, загубих паролата, но с новата парола всичкото съдържание замина в небитието. От тогава си знам. Архив на ДВДта.

Коментара ми дори да е безсмислен и да не решава пролема, си е мой и понеже имам правото да се изкажа, го правя. Нямам друга причина. А, основната е, че наситина се чудя, как да направя 50К поста до края на годината.
« Последна редакция: Jan 17, 2018, 16:58 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Какво става с mail.dir.bg?
« Отговор #21 -: Jan 17, 2018, 17:18 »
Цитат
Дай примери, защото аз досега съм ползвал само в Dir.bg? В abv.bg си правих регистрация като я пуснаха само, за да видя какво представлява...
Пример няма да ти дам. Ако искаш приеми думите ми, ако не искаш, недей.

Цитат
Да, прав си... по-добре да се доверя на компания, която е специализирана в анализа на данни. :) Те сигурно знаят повече за мен отколкото аз самия  ;)

Може би не съм се изказал добре. Ще поясня.
Някой тук във форума беше написал нещо от сорта: Или си купуваш продукта, или ти си продукта. За тази ситуация същите думи си важат и няма две мнения. Исках да кажа, че гугълските системи са много по-развити (нормално, имат бая пари) и от тази гледна точка са по-сигурни (от към прекъсване на услугата). Иначе, ако искаш да ти е по-мирна главата - домейн и хостинг, пък било то и у вас :)
Спирам да пиша по темата, тъй като не търся конфронтация, а просто исках да споделя моето мнение.
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Какво става с mail.dir.bg?
« Отговор #22 -: Jan 17, 2018, 18:35 »
4096, не му се връзвай. Явно Звездичко твърде отдавна не е влизал тук и е забравил, какви са тукашните нрави. А може би твърде отдавна виси в БАН и е забравил, че съществуват и нормални хора.

Форумите и чатовете съществуват, за да си говорят хората. Ако искахме дълбоко сериозни теми, щяхме да сме Spybook. Ако искахме строго придържане към сериозността, щеше да се отдадем на групата Stack Exchange. Тук сме да се забавляваме.

Всички имаме по няколко хиляди, скоро може би десетки хиляди мнения и последно ни интересува бройката. А Звеждичко би трябвало да помни, защо всички имаме ранг „Участник“.

п.п. Много ще се учудя, ако много хора имат поща в Дир след 1998-ма год. Все пак 1999-та беше една знаменателна година.

п.п.п. Мейк ми, то е една много дълга тема, но твърдя, че не си прав и в днешно време собствената поща е едно твърде недостъпно удоволствие. В стари теми съм споменавал защо, но тук ще пропусна, че негово величество доктора на науките, ще вземе да се нацупи, че много го спамим. Ех, га беше младо зайче… и на него му почерня, така де.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: Какво става с mail.dir.bg?
« Отговор #23 -: Jan 17, 2018, 20:42 »
Защо собствена поща да е недостъпно удоволствие? Домейна е евтин, праскаш нещата в Амазон и като се има предвид, че пощата е лична, ще плащаш стотинки. Ей сега им погледнах цените. Първите 62 000 писма на месец са безплатни, а за всеки гигабайт прикачен файл плащаш 12 цента.  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Какво става с mail.dir.bg?
« Отговор #24 -: Jan 17, 2018, 21:12 »
Под собствена имам предвид собствена. Разликата, която виждам между Гългъл и Амейзън, е, че при втората ще давам по едни 12 цента на прикачен документ.

Освен това, за да е наистина лична и неприкосновена, трябва да е шифрована, а твоите събеседници също да имат собствени пощи. Ако поне едно от тези две условия не е изпълнено, кореспонденцията ти е публична.

п.п. Но в предното мнение не визирах това, а чисто техническите невъзможности на подобно начинание.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: Какво става с mail.dir.bg?
« Отговор #25 -: Jan 17, 2018, 21:26 »
12 цента за всеки гигабайт, не за всеки файл.

Да, трябва сам да си я поддържаш. Това включва криптирането и прочее. Събеседниците ти не е нужно да имат собствени пощи.

Това са подробности. Не бих го направил. Това, което ползвам ми стига. За глупости и несериозни неща ползвам abv или mail.bg, за сериозни, друго.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

astronom

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 254
    • Профил
Re: Какво става с mail.dir.bg?
« Отговор #26 -: Jan 18, 2018, 15:29 »
Така, ето малко отговори:

Цитат
След като mail.dir.bg е добре поддържана, защо десети ден не могат да се справят с това?

Мисля, че бях обективен, като написах, че "обсъжданата в темата случка ме опровергава...", нали? И все пак съм ползвал тази услуга безпроблемно с години...

Цитат
От тук насетне... Ти си решаваш, дали да държиш ценни неща отдалечено. Всички яйца в една кошница, както се казва.

Аз някъде да написах, че mail.dir.bg е единствената поща, която ползвам, че правиш подобно заключение? Просто не искам да си загубя писмата...

Цитат
Пример няма да ти дам. Ако искаш приеми думите ми, ако не искаш, недей.

Е, кои точно "думи" да приема!? Дай пример, за да мога сам да проуча, сравня и си направя изводи... иначе приемем "думите ти" просто за приказки.

Цитат
Иначе, ако искаш да ти е по-мирна главата - домейн и хостинг, пък било то и у вас

Имам го това, но поради различни причини не искам всичката ми поща да е на моя "облак" ;-)

Цитат
Явно Звездичко твърде отдавна не е влизал тук и е забравил, какви са тукашните нрави. А може би твърде отдавна виси в БАН и е забравил, че съществуват и нормални хора

О, появи се и един отколешен разбирач по всичко, че дори и "тукашните нрави" ;D И да прав си, мнооого отдавна не бях влизал и почвам да се сещам защо...

Цитат
Всички имаме по няколко хиляди, скоро може би десетки хиляди мнения и последно ни интересува бройката. А Звеждичко би трябвало да помни, защо всички имаме ранг „Участник“.

Ха-ха. Наистина ме разсмя... последно Звездичко или Звеждичко?  ;D Умножавайте се деца и бъдете щастливи! Хайде +1 и за теб ;-)

Цитат
Много ще се учудя, ако много хора имат поща в Дир след 1998-ма год. Все пак 1999-та беше една знаменателна година.

Ами погледни обратната връзка http://dnes.dir.bg/news_comments.php?id=18704599 - много хора (включително от фирми) също са недоволни като мен...

Цитат
В стари теми съм споменавал защо, но тук ще пропусна, че негово величество доктора на науките, ще вземе да се нацупи, че много го спамим. Ех, га беше младо зайче… и на него му почерня, така де.

Кажи си де Александров, кажи си! Кога беше това време бате? :-) Леле, ама наистина си се засегнал нещо... кажи си да ти олекне. Свободата ли ви отнех, като помолих за по-малко глупости по темата?

Хайде сега продължете да си обсъждате въобще всичко, което ви хрумне в посока поща, облаци и космос. Нали все пак секцията е такава ;-)
Активен

Г. Д. Сотиров

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: Какво става с mail.dir.bg?
« Отговор #27 -: Jan 18, 2018, 17:22 »
Прочетох мненията от "обратната връзка". Става интересно. Вече се трупат пропуснати ползи.

Държат се точно като всички пишман бизнесмени и политици в България. Става проблем и не се знае нищо. Всичко мълчи. Къде се научават така да пренебрегват клиентите си?! Ясно се вижда, че хората повече се дразнят на мълчанието.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5254
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Какво става с mail.dir.bg?
« Отговор #28 -: Jan 18, 2018, 17:35 »
Явно сич'ката им е такава на дира.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Какво става с mail.dir.bg?
« Отговор #29 -: Jan 18, 2018, 18:46 »
4096, ми руска му рабора, а и тя като българската…

=*=



О, появи се и един отколешен разбирач по всичко, че дори и "тукашните нрави" ;D И да прав си, мнооого отдавна не бях влизал и почвам да се сещам защо...



Ха-ха. Наистина ме разсмя... последно Звездичко или Звеждичко?  ;D Умножавайте се деца и бъдете щастливи! Хайде +1 и за теб ;-)



Кажи си де Александров, кажи си! Кога беше това време бате? :-) Леле, ама наистина си се засегнал нещо... кажи си да ти олекне. Свободата ли ви отнех, като помолих за по-малко глупости по темата?

Хайде сега продължете да си обсъждате въобще всичко, което ви хрумне в посока поща, облаци и космос. Нали все пак секцията е такава ;-)


Добре Звездичко, хвана ме, че нямам проверка на правописа в Лисо. Хубаво, направих правописна грешка. Вече може да си спокоен в своя съвършен свят.

Никога не съм твърдял, че разбирам от нещо. Точно обратното, непрекъснато изтъквам, колко съм прост. Толкова го правя, че някакви хора взеха да си мислят, че се шегувам и си придавам стойки. Спокойно, няма място за такива като мен в твоя свят на умните, красивите, успешните. И не го търся. Моя свят е друг — на провалените, несретниците и брадатите. И там си ми е добре.

Вися си по прашни форуми и си говоря с другите дърти кримки.  Всеки тук си има своята причина да е тук. Но тя за редовните посетители, винаги е свързана с това, че има (необяснимо) желание да си говори с другите. И това правим. Пълним темите.

Твоята тема беше изчерпана веднага след първото мнение и затова ние взехме да си говорим, за каквото ни е интересно без да се притесняваме от воплите ти за благоприличие. Не сме благоприлични. Ако бяхме, щяхме да се регистрираме в Spybook, не във форумите.

Но виждаш ли? Толкова съм малоумен и изтъркан, че се повтарям като повредена грамофонна плоча. Че между лапсусите и тафталогия вкарвам. Жалка картинка, като чалга със симфоничен оркестър. По добре не ми обръщай внимание. Най-лесно е да си идеш обратно в своя красив свят.

А, ако си малко по-злобен, можеш да почнеш да ни репортуваш наред, така, че скоро да изядем бананите. Така ще очистиш още едно от малкото останали места, дето се толерира тролщината. И то ще се присъедини към прекрасния свят.

Спокойно, не се обиждам от това. Аз всеки ден очаквам Интернет окончателно да затвори врати за такива като мен, точно както английските стадиони затръшнаха портите за хулиганите.

п.п. Виждаш ли, колко много ти написах?! Това е в почит на онова култуво интервю, което направи за ЛЗБ и все още понякога си го препрочитам. И макар да сме адаши по фамилия в твое присъствие няма да говоря за космос. То, ако знаеше, какво сме писали в същия този форум по темата, щеше да получиш сърдечен пристъп. И всеки път, като се отвори тази тема, вътрешно ме напушва смях, как би се гътнал, ако от някъде зърнеш „размишленията“ ни. Обещавам да спра да ти пиша в темата. Тя и без това за нищо не става, а наоколо има къде-къде по-благодатни за тролене нещица.

п.п.п. Бъди здрав!
« Последна редакция: Jan 18, 2018, 18:48 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Q-MAIL
Настройка на програми
therealfunky 1 3618 Последна публикация Dec 23, 2002, 10:29
от
Скриване на e-mail
Предложения за подобрения на сайта
gadmin 5 4689 Последна публикация May 03, 2004, 17:08
от gadmin
php не праща mail
Web development
majo 11 6856 Последна публикация Feb 02, 2005, 16:12
от toxigen
Windows Mail => Linux Mail
Настройка на програми
Shadowfox 2 5352 Последна публикация Feb 08, 2005, 08:58
от
Fedora 10 Mail server (... is not an IMAP4 mail server)
Настройка на програми
insanedude 11 8774 Последна публикация Dec 11, 2009, 23:01
от laskov