Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 144837 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Ако не  е Ротшилд има не много други варианти. Единият е католическата църква, който и да я представлява. Не мисля, че е един човек. В крайна сметка, църквата е най-старата институция на планетата. Лихядолетия са могли да трупат власт, средства, познание и влияние. Не мисля, че това се е променило. И до ден днешен, католическата църква не се облага с данъци и има хора, твърдящи, че наистина са най-богатите и могъщите. Друг вариант са наследниците на Ордена на тамплиерите. Или иначе казано илюминатите. Според някой хорица, кръстоносният поход е бил не за да се освободят светите места, а защото са търсели нещо. И са го намерили. Тъй нареченият кивот. Това били писания и знание за това, кои сме ние и на какво сме способни, как можем да живеем според всичко това. Не са ни го предали, защото човечеството не било готово. И може и така да е било. Точно поради това знание тези тамплиери са станали толкова могъщи е богати и то до там, че папата се е уплашил и е наредил да ги избият. Илюминатите държат това познание сега и не мислят да го споделят. Това е вторият вариант. Идва ми на акъл извънземните,  обаче... Тук вече го изтисках измежду пръстите си. Много филми гледам  :D

Виж няма как някой да ти каже някое име и без да имаш никаква представа за него да получиш каквато и да е информация.

Затова предпочитам да ти направя един мой анализ на поредицата за Дюн (Франк Хърбърт).
Писа че я харесваш затова избирам нея  ;)

Там освен 'свободните" от Аракис (обикновенните хора) има още три големи сили:

1.Императора, това е символ и наследство от аристокрацията, кралете и царете и т.н. Политическата власт грубо казано.
2.Ордена на "Бене Джезарит", това е наследството на религията: католицизъм/йезуитство, протестанство и православие.
3.Бене Тлейлакс: наследството от сегашната наука.

Както знаеш всяка от тези сили си има своята силна страна и различни видове сила/мощ и според интереса си сътрудничат или се борят !
За свободните оставям ти да прецениш какви са и защо действието в книгите се развива по този начин  ;D

Тоест това е (според мен) един възможен и вероятен поглед в бъдещото развитие на света.
Фантастика е все пак !!!

Иначе съм с две ръце зад писаното от @go_fire, че имената нямат никакво значение  8)

   Днес ми е ден да опровергавам ,ъъъ,неточности ...
   И аз съм чел "Дюн",не съм съгласен с написаното за "Бене Джезарит".
Членовете(по-точно,членките) на този орден имаха свръхспособности,
например: да влияят на човешката психика чрез гласа си,владеят
техники от бойните изкуства и т.н.
   Така,че ако говорим за религии,то по-уместно е споменаването на
някои читави, като хиндуизъм,будизъм и даосизъм.Мога много да
говоря по тая тема,ето един конкретен пример: в каратето се
използват техники от дзен-будизма: концентрация на енергия в
определени зони на тялото,запазване на самообладание и т.н.

Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Пропусна другите, които се занимат с наука. Иксианците.
В книгата Бин Джезърит се опитват да дърпат конците на всичко и всички, но накрая се оказва, че Лето II, взема цялата власт, тотално. И след хилядолетия дори не успяват да променят плана му, който продължава да се развива и след смъртта му.

Фантастика е да, но тази книга ме накара да имам малко по-циничен поглед върху света. А знаеш ли какво добричко дете бях?!  :'( И наивно.
« Последна редакция: Feb 18, 2019, 23:48 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1449
    • Профил
Знаех/чувствах че нещо не е съвсем така/правилно, но отдавна съм ги чел  :-[
Сега чат пат гледам филмите (1984, 2000, 2003 г.)

Дам, Иксианците са зад чистата техническа/технологична наука а Тлейлаксианците по-скоро зад биотехнологиите.

А относно коментара на @spec1a, имах предвид религиите най-общо казано, включително и източните.

И само като отклонение: религиите развиват вътрешния потенциал; техниката/науката използва технически продукти и средства за дадени цели и политиката използва структури за целите си.

PS: ето че забравих и "Гилдията" (търговците/бизнеса), голям пропуск наистина  :-[
Но от всички тях само "Бене Джезърит" не са зависими от външни устройства и/или вещества (и Лето разбира се  ::)
« Последна редакция: Feb 19, 2019, 00:13 от ray »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Сестринството е зависимо от подправката. Без нея, няма да ги има и тях.

Религиите имат прекалено голямо влияние по света и сега. Заради тях се случват не малко неща. Като цяло, рядко са се случвали хубави неща заради религиите, ако погледнем глобално и за по-дълги периоди. Може би трябва да изключа будизма, защото там нещата не са съвсем религиозни.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ако някоя книга те кара да бъдеш циничен, значи не е хубава. Иначе книгата „Дюна“ я помня. Имаше я в библиотеката. Но така и не я прочетох. Гледах филмите. Няколко пъти. По мои спомени бяха два, а не три. Но това беше отдавна. В едно друго хилядолетие.

Това, което помня беше, че нищо не се случваше. Деветдесетте роди един такъв жанр. Гледаш два часа и нищо не се случва. Само през цялото време имаш едно минорно чувство. Едно едвам подтискано напрежение. Тревожно очакване.

Този жанр се наричаше трилър. За онези години беше много популярен. Но с края на десетилетието, че и преди това, той умря. Сега в редките случай, когато някой се излъже да използва думата „трилър“, има предвид „екшън“. Понякога и „филм на ужасите“. А жанра си беше просто „психарска протяженост“.

Най-известния представител на жанра беше една психария, която даже взе някакви оскари. Казваше се „Мълчанието на агнетата“.

Та това е точно всичко, което помня от „Дюна“. Едно нищо. Само в развръзката имаше нещо, че май червеите произвеждат подправката или нещо такова. През цялото време беше битка и домогвания за нея. Вярвам, че в книгата има много повече неща, но в 30 стр. сценарии просто няма как да се сложат. Особено в сценарии на трилър.

Днес фантастичния жанр е отдавна мъртъв. От десетилетия е заменен от „фентазито“, което според мен няма нищо общо. И не го харесвам. Обаче фантастиката се оказа доста жизнеспособна като предупреждения. Днес се случват твърде много неща, които се смятаха за фантастика.

Лошото е само, че ние не ги чухме.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Книгите нямат нищо общо с филма. Филма ме разочарова. Муден. Не можеш с филм да пресъздадеш атмосферата на такава книга. Нито идеята или смисъла.


Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1449
    • Профил
Аз знам за три филма, един от 1984 на Дино де Лаурентис, друг Dune-2000 и накрая Children of Dune-2003 (три части).

PS: особено ми харесва версията от 2000-та година и продължението от 2003  8)
« Последна редакция: Feb 19, 2019, 12:28 от ray »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Гледали ли сте "Пътеводител на галактическия стопаджия"? Същата работа. Нищо общо с книгата на Дъглас Адамс. Същото разочарование. Няма го тънкият хумор, няма ги абсурдните ситуации и още по абсурдното измъкване от тях. Такива произведения рядко стават сполучливи на лента.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Dune е като путиновата империя, с подправката - нефта, на планетата Сибир, с олигарсите и бинджезаритките- техните к?ви.

Книгата ме впечатли когато бях тийнеджър, сега - не
« Последна редакция: Feb 19, 2019, 18:15 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Всичките ли си чел?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
   Аз съм чел всичките,но за съжаление след 1-ва част (която беше в
библ."Галактика") останалите не са толкова добри.
   Подобно на един друг голям шедьовър "Космическа одисея 2001" -
продълженията не струват ...
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
   Не мога да разбера обсесията на реактивния,то бива русофобия бива,
ама чак пък толкова.
   И к'во,в САЩистан да не би да няма курви.
   Или там всички кифли са чисти,непорочни и всяка неделя ходят на църква  ;D
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Събуди се човече.

https://www.vesti.bg/bulgaria/kak-chervenata-armiia-razgrabi-bylgariia-6092221

Колко още искаш да го поемеш.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Общо взето в статията се казва, че военните и следвоенните разходи са ни излезли повече, от колкото сме очаквали. Това не е нещо невероятно. Пак сме минали по тънката лаисна. Нашия съюзник е до толкова срутен, че му трябва цял план „Маршал“, че да почне да се възстановява. При нас нищо подобно не се наблюдава.

Дава се и пример как сме направили бартер тютюн за памук, като в същото време ни е била предложена далеч (4 пъти) по-изгодна сделка от американски предприемач. Само, че ние сме победена страна. Нямали сме (и все още нямаме) избор, с кого да търгуваме и с кого не. Такова право е имал победителя. И се е възползвал.

В крайна сметка дори това е свършило благоприятно за нас. Все пак сме получили нещо в замяна. Тютюна не е отишъл бадева, както много други неща, за които намеква статията. Нашата текстилна промишленост е получила поне глътка въздух. За слабо развити страни, каквато е нашата, леката промишленост е много важна. Такава си остава и до днес.

От цялото нещо само не успях да разбера, какво общо имат руските курви с американските. Двете какво общо имат с българските. Изобщо защо си говорим за курви и как това се свързва със следвоенна България?!

п.п. Аха разбрах. Джет е сравнил романа „Дюна“ с днешната действителност. Част от примра са му руски бандюги и техните метреси. Ама не е някаква новина, че в Русия съществуват леки жени. Твърди се, че това е най-древната професия. Има ги навсякъде по света. Що за тема е да ги обсъждаме?
« Последна редакция: Feb 21, 2019, 08:18 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Не съм се интересувал, какво е ставало преди 10 ноември 1989г., обаче сега е страшно. Няма производство, а ако има, се прави всичко, за да се съсипе. Доказа се, че е нямало причина да се избият животните на толкова хора. Но го направиха. В резултат, много от тях просто напуснаха домовете си. Същото се направи и след началото на "демокрацията". Съсипаха се заводите и предприятията, всичко се наряза за скраб, хората останаха без поминък и резултатът е обезлюдени села и обезлюдяващи се градове. Сега ми се вижда далеч по-страшно. Може някой да каже, че пак дългата ръка на Русия се намесва. Или пък нечия друга. Но факт е, че всичко става с мълчаливото ни съгласие. Ако нещо е ставало и в миналото ни, далечно или не, е нямалок как да се случи, ако някой от нашите "умници" не си е продал задника. Или повече от тях. И сега така. А ние продължаваме да мълчим и да пишем по форуми и социални мрежи.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 70   Нагоре
« назад напред »