Автор Тема: Load balancer  (Прочетена 1297 пъти)

Mitaka

  • Гост
Load balancer
« -: Sep 05, 2008, 11:32 »
Здраевйте.
Имам два доставчика, и идеята ми е да ги "балансирам" малко, и да си пусна един failover. Спрях се на pfSense - базирано е на бсд, и се инсталира на компакт-флаш карта.
Всичко е ОК - инсталира се, разпозна си интерфейсите и т.н., но като направя load balancer & failover нащата се омазват. Какво имам предвид:

Единия ми доставчик е някакъв ЛАН, и нета ми е по пппое, другото е БТК.
Като пусна load balancer & failover в началото всичко е точно - ако издърпам някой кабел веднага връзката се маркира като прекъсната, и всичко минава през другата. Но хубавите работи спират до тук.. малко след това всичкия изходящ трафик зпочва да минава през пппое-то, и БТК просто не се ползва, макар да е маркиран като 'online'.
default гейта става този на лан доставчика и точка...
според мен просто по пппое бсд-то си хваща този за default и точка.
От там нататък не работи нито load balancer-a, нито failover-a. За пример - махам кабела на лан доставчика, връзката се маркира като прекъсната, но в лана нет нямам, както и default гейта си седи този на лан доставчика, с други думи - не прави никакъв опит да го прехвърли през БТК.


Някой пускал ли е load balancer или failover за пппое възка?
Очаквам всякакви идеи...
На мен ми се върти в главата да си купя един рутер, и да забия пппое-то през него, след което да отиде в бсд-то...
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Load balancing
Начини за увеличаване на бързодействието
KNK 2 4117 Последна публикация Feb 18, 2003, 13:30
от KNK
load at start up
Настройка на програми
sebastianz55 2 2001 Последна публикация Nov 23, 2003, 06:03
от
memory load
Настройка на програми
sebastianz55 4 2480 Последна публикация Dec 05, 2003, 00:33
от
Load balancing или нещо такова
Настройки на софтуер
Geek 1 3200 Последна публикация Aug 29, 2004, 12:48
от JohnDoe
Load balancing
Настройка на програми
faint 12 4799 Последна публикация May 16, 2006, 01:25
от Hapkoc