Автор Тема: Хакнати микротици  (Прочетена 46133 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнати микротици
« Отговор #30 -: Apr 18, 2019, 22:10 »
Не можеше ли да се пусне deauth attack към всикчки устройсва, да речем за тридесет минути, да настане тишина и после си само ти? Другите ще се тюхкат. Или са го фикснали това?

Не би трябвало дори теоретично да е възможно да има решение.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Хакнати микротици
« Отговор #31 -: Apr 18, 2019, 22:16 »
Не можеше ли да се пусне deauth attack към всикчки устройсва, да речем за тридесет минути, да настане тишина и после си само ти? Другите ще се тюхкат. Или са го фикснали това?
Ха ха не съм толкова лош. Иначе това мисля че е фикснато на микротика, а за ширпотребните рутери не е ясно как е положението.
Активен

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнати микротици
« Отговор #32 -: Apr 18, 2019, 22:23 »
Е че TKIP/AES не протектваше ли и фрейма и да не може? Смисъл всеки нов сапун го поддържа...
Активен

programings

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Arch Linux, BunsenLabs Linux, FreeBSD
  • Window Manager: XFCE, MATE, Openbox
    • Профил
Re: Хакнати микротици
« Отговор #33 -: Apr 18, 2019, 22:52 »
Е че TKIP/AES не протектваше ли и фрейма и да не може? Смисъл всеки нов сапун го поддържа...

Зависи дали е имплементирано: https://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11w-2009 .

Чак всеки нов сапун... тц.
Активен

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Хакнати микротици
« Отговор #34 -: Apr 19, 2019, 07:09 »
Други дертове имам сега, но колкото е по-висока честотата - толкова по пробивна е дори и на малка мощност, но толкова и по-бързо затихва. Колкото по-къса е вълата, толкова по-вероятно е да излезе през "дупчиците" на кафеза. Най-общо казано. За това и разпръскват на 20 ГХз за да пробие йоносферата! Инак трябва да пиша, ама сега изпълнявам ролята на майка и ми е зор с двете, да обърна внимание :)

П.С. А за водата и подводниците е съвсем друга идеята :) Там идеята е точно вълната да се отрази от ниската йоносфера.
Глупости. Причината е, че точно в този диапазон от дължини на вълната не се поглъща от атмосферат и че тази честота не се ползва от наземни станции. При еднакво поглъщане от средата по-късата вълна винаги е с по-къс обхват.
« Последна редакция: Apr 19, 2019, 07:30 от Yasen6275 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Хакнати микротици
« Отговор #35 -: Apr 20, 2019, 11:52 »
Само в интернет хората си позволяват да използват такива думички. На живо никой няма да те търпи да му говориш така. И поради тази причина не вярвам и да го направиш. Просто ще ти шибне един шамар.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Хакнати микротици
« Отговор #36 -: Apr 20, 2019, 12:03 »
Цитат
Защо спътницте разпръскват на  20 Гхз спред теб?
Елементарно Уотсън. За да им са по малки антените.
Колкото е по малка дължината на вълната, толкова e по-малка антената със същите показатели. Няма да качват на орбита 20 метрови чинии де.

Ако забеляза говорих за затихване в плътни среди - такива като бетон (изключваме арматурата), тухла, вода, стъкло (прозорци), пилешка кълка и т.н.
Затихването във въздуха и йоносферата е друга тема. Там си има таблици, графики и изследвания на коя честота как е и къде е оптималното....... Но в апартамента си нямаме Йоносфера :'(

И нещо от опит да споделя което забелязах. Страшно много затихва  wifi - a от съвременнта дограма. Съвременните стъкла са с някакви примеси и покрития - ниско емисионни... К стъкла и т.н. А виж старите 'комунистически' стъкла свободно пропускат WiFi - a
« Последна редакция: Apr 20, 2019, 12:25 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Хакнати микротици
« Отговор #37 -: Apr 20, 2019, 14:26 »
   Доколкото знам,не е чак 20 GHz .Обикновено е между 10.3 GHz и 10.9 GHz.
   Сигнала от сателитната антена минава през предусилвател,после през
смесител(хетеродин) , изходната честота на хетеродина е точно с 10 GHz
по-ниска от входната.След това вече е стандартна радиотехника (например
може да се използва междинночестотен усилвател), ...
   Тези спътници са на геостационарна орбита,явно оптималната честота на сигнала
е межди 10 GHz и 11 GHz (най-малко се влияе от йоносферата) и т.н.
Активен

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнати микротици
« Отговор #38 -: Apr 20, 2019, 14:28 »
Само в интернет хората си позволяват да използват такива думички. На живо никой няма да те търпи да му говориш така. И поради тази причина не вярвам и да го направиш. Просто ще ти шибне един шамар.
Не се притеснявай, наглото копеле (аз) вече информира модераторите, че не е много на кеф да му се казва, че е нагло копеле.
Активен

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Хакнати микротици
« Отговор #39 -: Apr 20, 2019, 16:05 »
Моля не почвайте пак, с личностните вражди. Брада, абстрахирайки се от микротиците, моля те кажи какво мислиш за хардуера в сискотата от моя пост #16 и Archer C7 AC1750. Тези 2та съм набелязал и в зависимост от парите, които ми се дават ще си взема  съответния. Не съм мрежар и нямам твоите познания, така че рутер с конзола ми е предостатъчен. Ще съм благодарен да чуя мнението ти и разбира се, ако кажеш, че цена/качество не си струва, дай линк за някой микротик да разгледам (да работи едновременно на 2.4 и 5гхз).

ПП: Много мразя така като се карате, понеже се афектирате и човек не може да ви попита (да почерпи знания) от вас.
« Последна редакция: Apr 20, 2019, 16:13 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнати микротици
« Отговор #40 -: Apr 20, 2019, 18:41 »
А, аз проблем нямам :) И не съм се засегнал :) Както виждаш - опитвам с всички сили и средства да провокирам полезна дискусия, ама на - ядец.
Съвет за рутер може да се даде след като си дефинирал какво точно искаш този рутер да прави - една картинка с разположение и размери би била много полезна. След това да кажеш какви са изискванията за скорост и броя устройства.
На тема линксис (циско) - имам само положителни чувства към повечето им сапунерки ( с едно две изключения). С конкретното желязо не съм се сблъсквал, но отзивите в интернет са добри.
И все пак - кажи какво искаш да постигнеш...
Активен

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Хакнати микротици
« Отговор #41 -: Apr 20, 2019, 19:21 »
В момента съм с тъплинк 1043 от първите. На времето с ddwrt ми вършеш чудесна работа, но от както съм на гигабитов нет сдава багажа. В къщи имам следното:
Home server (gbit) -няма кой знае колко трафик към него, понеже е за лично ползване
Gmanig PC (гбит) - цъкам игри и както и на 1вия, свалям торенти
Working Laptop - общо взето множество отворени баузъри и конзоли
Smart TV
трябва да има поне 4 лана понеже имам кабели в стените
3 таблета + 3 смартфона + 1 лаптоп на сестра ми за фейсбуци и тнт (wifi)
Съответно мобилните устройства поддържат 5гх и искам да го използвам. Отделно рутера да има конзола, за да си "играя" с него. За това и използвам WRT дериватите.
Идеята е когато се сваля примерно някой торрент с 20-30 МБ/с, на едно от устройствата, рутера да не забива.Сегашният ми се лоадва и или забива, или докато се освести не сервира нищо.

ПП: А и отделно имам една подмрежа (през лан), която дава нет на едни приятели :) Те са обикновени потребители. Отделно до домашния сървър имам и един суич, който ми служи за разни проби (примерно да включа Orange PI или нещо такова, когато го раучавам)
 
« Последна редакция: Apr 20, 2019, 19:24 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Re: Хакнати микротици
« Отговор #42 -: Apr 20, 2019, 19:34 »
На тема ЛАН- всеки от посочените модели ще ти свърши работа дори и с оригиналния фърмуер. И все пак линксиса е опънсорс реди и печели с едно рамо пред арчъра.
От друга страна на тема ВиФи - разкажи/нарисувай как ти изглежда жилището и къде се намира рутера за да се прецени какво трябва да се направи с радиото....

Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Хакнати микротици
« Отговор #43 -: Apr 20, 2019, 20:00 »
Само в интернет хората си позволяват да използват такива думички. На живо никой няма да те търпи да му говориш така. И поради тази причина не вярвам и да го направиш. Просто ще ти шибне един шамар.
Не се притеснявай, наглото копеле (аз) вече информира модераторите, че не е много на кеф да му се казва, че е нагло копеле.

Ако трябва да бъда ясен, имаш не по-малка вина от Ясен, още повече, че ти пръв започваш след неговата забележка за Mikrotik-a.

И един съвет към трима ви -- не се чувствайте длъжни да отговаряте на всеки коментар по ваш адрес.

Толкова от мен по повод докладваната публикация. Махнал съм тези коментари, за които съм преценил, че нямат място в тази дискусия, така че няма полза от повече обсъждане.
Активен

the lamer's team honourable member

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Хакнати микротици
« Отговор #44 -: Apr 21, 2019, 16:18 »
На тема ЛАН- всеки от посочените модели ще ти свърши работа дори и с оригиналния фърмуер.
Благодаря за инфото. Точно това ми трябваше да зная.
От друга страна на тема ВиФи - разкажи/нарисувай как ти изглежда жилището и къде се намира рутера за да се прецени какво трябва да се направи с радиото....
С вифито (обхвата) не вярвам да имам проблем, понеже живея в къща (около 120кв етаж) и единствената проблемна стая е тази по диагонал. Там обаче вифи не ми трябва. Дори и за напред да ми потрябва, ще си сложа едно АП.
Идеята е рутера да може да рутира/сервира въпреки множеството закачени устройства, които изброих. Те са почти на 100% постоянно включени (все върви някакъв трафик, ако щеш и към nextcloudа, който имам на сървъра) и в момента рутерчето се задъхва. Ако прибавя и 5-10 устройства от хора (примерно имам гости), и на някой почва да им спира нета. Под "нета" разбирай, вързан си към вифито, но реално нямаш нито вътрешна, нито външна мрежа. Трябва да се откачиш и закачиш наново. Ако през това време пусна и нещо да свалям на някой от настолните, рутера просто забива.
Арчера го гледам че е със 750мхз процесор (моят е с 400) и въпросът ми е да не се получи същото? (на моя процесора не му стига) wrt-то на сиско е с две ядра на по 1600мх и там съм сигурен че ще ми стигне, но въпросът е да давам ли толкова пари? Ако имаш предложения и за други рутери, дай да ги разгледам (за тези двата съм чел че цена/хардуер си струват просто)

ПП: Сега се сетих, че към бройката с устройства, трябва да добавя и още 2-3, понеже много често вдигам виртуалки, а те реално са през бридж и се явяват отделни устройства за рутера.
ПП2: Ето и снимка от htop на рутера, при сваляне с 15МБ/с на локалната пашина. За повече направо спира. (С фабричния фърм е същата работа)
« Последна редакция: Apr 21, 2019, 17:20 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...