Автор Тема: "Цецка Цачева - суперадмин" или как работата на Народното събрание ...  (Прочетена 720 пъти)

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
... може да се върши само от форум в интернет. Днес сутринта попаднах на една много интересна статия в сайта на "Капитал". Та ми хрумна идеята да я споделя и с хората тук и да завихрим един дебат :)

"Като журналист от вече-да-не-казвам-колко-време ми се е налагало много пъти да имам работа в парламента. Който се е сблъсквал с работата там, знае че:

    * - процедурите са измислени преди г-н Херц да изобрети радиото
    * - трудно е да се проследи какво и защо се случва
    * - лошо организираните процеси отнемат много време на много хора

Ситуацията в момента е такава, че ако някой иска да проследи движението на един проектозакон и аргументите за приемането/отхвърлянето му, трябва да бъде физически в сградата на парламента. Това автоматично изключва огромна част от хората, защото да се влезе там е трудно (трябват пропуски) и отнема много време. В момента, възможностите да разбереш със задна дата какво се е случило и защо са много ограничени. ...".

Повече - тук

Аз съм за. Най-малкото, защото съм имал вземане даване със страницата на Европейския парламент - European Parliament, и знам, че тази задача е осъществима. Като имате предвид, че там проектът е много по-мащабен. Кога най-после ще се превърнем в бяла държава? Кога ще се отърсим от комуно соц навика/страха - "Дай да не мисля, защото е вредно за мойто здраве"? Та така.
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)