Автор Тема: Линкове към интересна литература  (Прочетена 2237 пъти)

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Здравейте,
За мене ще представлява интерес, ако към сайта - примерно казано, се организира една система за публикуване на линкове към интересна литература. Добре ще да е ако се раздели на теми.
Примерно:
Програмиране
  - С
  - С++
  - Пърл
.....
Администриране
  - Ел. поща
  - ФТП
  - апах
  - филтриране
.....

И така нататъка. Много често съм откривал връзка във форума към нещо интересно, и след това немога отново да намеря интересният линк към книжка статия или лична публикация. Пресен пример за това, и стимул да пусна темата е едночасово търсене на един линк от gate3way за криптирането на безжични връзки.

/офф
Незнам дали не сбърках раздела ама Neter  малко ще се потруди да премести темата ако съм сгрешил
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5287
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Линкове към интересна литература
« Отговор #1 -: Feb 01, 2010, 11:39 »
Подкрепям идеята. И аз съм имал такива случаи, с полезни линкове. Ужким съм го добавил тоя линк (за нещо си) в BOOKMARK-а, ама после като го търся и го няма. Сигурно всеки има такива случаи в практиката си. Наистина ще е полезно за всички.

Поздрави и хубава седмица на всички.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Линкове към интересна литература
« Отговор #2 -: Feb 01, 2010, 12:31 »
И аз я подкрепям и ако мога да съм с нещо полезен - моля!
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Линкове към интересна литература
« Отговор #3 -: Feb 01, 2010, 12:33 »
victim70 и Acho, правите една страница в wiki-то и ... готово :) ! Вероятно ще се включат и други.

http://wiki.linux-bg.org/
« Последна редакция: Feb 01, 2010, 12:36 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Re: Линкове към интересна литература
« Отговор #4 -: Feb 01, 2010, 21:56 »
victim70 и Acho, правите една страница в wiki-то и ... готово :) ! Вероятно ще се включат и други.

http://wiki.linux-bg.org/

WIKI-та има на всякъде. Става въпрос за нещо много по специализирано и грамотно организирано и подържано. Което да е на старницата на linux-bg вместо други сайтове, които едва ли вършат нещо кой-знае колко полезно.
Както се казва "И аз мога и тати може ама козата си сака пръч"
Вики-то става ако ще пишем статии.
Примерно едно решение е добавянето на линкове в постовете да става само от те-това место а не директно, с помоща и организацията на модератори - малко е тъпо и затормозяващо за писача ама примерно казано. Има хора дето по цял ден мъдрят вебджийски неща. Аз не съм от тях.
Само предлагам, а тези които имат виждане по въпроса, тука е мястото да го изложат. Както и собствениците на сайта, да решат, може ли, неможе ли, и как да стане най-добре и полезно.
« Последна редакция: Feb 01, 2010, 22:06 от victim70 »
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"