Автор Тема: Инсталиране на dd-wrt?  (Прочетена 4645 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6194
    • Профил
Инсталиране на dd-wrt?
« -: Apr 21, 2016, 10:18 »
Има ли смисъл да си инсталирам това на рутерчето? То е някакво TP-LINK за 30 кинта, ма видях одеве, че май модела му се поддържа. Трябва да видя по-късно, като се прибера у дома.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Инсталиране на dd-wrt?
« Отговор #1 -: Apr 21, 2016, 10:55 »
Ако позволяваш, да допълня: И дали да е dd-wrt или да е OpenWRT ?
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6194
    • Профил
Re: Инсталиране на dd-wrt?
« Отговор #2 -: Apr 21, 2016, 13:10 »
Ако позволяваш, да допълня: И дали да е dd-wrt или да е OpenWRT ?
Не зная, каква е разликата между двете. Аз се надявах някой, който ползва това нещо, да сподели предимствата.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

mimosh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 317
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Инсталиране на dd-wrt?
« Отговор #3 -: Apr 21, 2016, 14:23 »
И аз не знам каква е разликата, обаче OpenWRT не ми забива при домашно ползване с торенти (от два компа, един Уин 8 и едно Кубунту) докато оригиналният софт и DD-WRT забиват. Това според моето субективно мнение, но установено от личен опит.

Мисля че DD-WRT има поддръжка, докато OpenWRT си е комюнити проект.
Активен

korea60

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 189
    • Профил
Re: Инсталиране на dd-wrt?
« Отговор #4 -: Apr 21, 2016, 14:33 »
С опенврт се решиха проблемите ми с разпадането на wifi.
Активен

Stancho_25

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 234
    • Профил
Re: Инсталиране на dd-wrt?
« Отговор #5 -: Apr 21, 2016, 15:19 »
От чисто любопитство качих dd-wrt на един linksys wrt54g2, стария ми рутер. Появиха се всякави шуротии за настройки, повечето от които си нямам и на идея за какво са. В момента го ползвам като повторител на безжичния сигнал в къщи и като цяло съм го забравил, че съществува.

А дали да бъде openwrt или dd-wrt, за което се намери по добра информация за конкретната пластмаса:) относно процедурата по флашване и евентуално възтановяване, ако нещо се обърка или се окаже, че не работи според очакванията.
Активен

iaco29

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
  • Distribution: Gentoo
  • Window Manager: KDE 5
    • Профил
Re: Инсталиране на dd-wrt?
« Отговор #6 -: Apr 21, 2016, 15:30 »
Ако ти се играе с хардуера и linux OPENWRT.DD-WRT е по-монолитно и добавя само необходимото за модела.Ако рутерчето е 841 по-добре DD-WRT.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6194
    • Профил
Re: Инсталиране на dd-wrt?
« Отговор #7 -: Apr 21, 2016, 19:38 »
740N е. И двете "фърмуерчета" го поддържат. Слагам го в кавички, защото не съм много сигурен, че представляват точно това. Поне на сайта на OpenWRT твърдят друго.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

iaco29

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
  • Distribution: Gentoo
  • Window Manager: KDE 5
    • Профил
Re: Инсталиране на dd-wrt?
« Отговор #8 -: Apr 22, 2016, 10:36 »
те така си ги правят от tp-link,940n=941ndv2=841ndv8. ::)
Активен

Stancho_25

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 234
    • Профил
Re: Инсталиране на dd-wrt?
« Отговор #9 -: Apr 22, 2016, 11:31 »
По въпроса намерих това. По написаното флашването с dd-wrt изглежда малко "по-безопасно" :). Но... с версията която е дадена за изтегляне от сайта им има бъг при работата на безжичната мрежа когато се ползва криптиране. Това е решено при по новите билдове, но трябва да се разровиш в Other downloads секцията.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Инсталиране на dd-wrt?
« Отговор #10 -: Apr 22, 2016, 11:46 »
В къщи имам Linksys WRT160NL. Преди бях с DD-WRT. Не помня какво не ми харесваше, но го смених с OpenWRT. Нямам никакви проблеми. Мъчих се да го направя да работи с резервна връзка с GPRS USB модем, но не успях. Искаше ми се да го направя принт сървър, но пък ми е далеч от принтера ...
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Ipolit

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 418
    • Профил
    • WWW
Re: Инсталиране на dd-wrt?
« Отговор #11 -: Apr 22, 2016, 13:56 »
Ако не ти трябва нещо от допълнителните благинки, не виждам за какво ти е. Аз ползвам няколко Linksys WRT54 GL с DD-WRT като OpenVPN сървъри или клиенти от години, като се ползват денонощно и нямам грижи. Но нямат пуснато wi-fi, тъй че не знам как са в това отношение.
Иначе може да си пишеш iptables и за това са доста удобни.
Активен

Face Your FreeBSD at http://ipolit.hit.bg