Автор Тема: LibreOffice 3.4.2  (Прочетена 5563 пъти)

SuperVas § 220

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
LibreOffice 3.4.2
« -: Sep 08, 2011, 18:27 »
Преди известно време реших да ползвам по възможност софтуер с отворен код, дори и под Windows. До тук идеално, но!
С алтернативата на MS Office, LibreOffice, срещам някой трудности при прехвърляне на обекти от Draw във Writer. И по-точно:
Самото форматиране на диаграмите в Draw не е толкова лесно и одобно както е при MS Office. Като се преместят в Writer трудно ги поставям и оразмерявам където и както искам. Струва ми се, че има още доста работа по посока леснота на използване.
Така ли е или нещо пропускам? Не ползвам много често LibreOffice.
« Последна редакция: Sep 13, 2011, 18:33 от SuperVas § 220 »
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: OpenOffice 3.4.2
« Отговор #1 -: Sep 09, 2011, 12:18 »
За Open Office или за Libre Office питаш, все пак?  В заглавието пише едно, в поста - друго... Иначе, докато ти отговорят, може да ровиш из форума, имало е разисквания по темата за офис пакетите.
Активен

SuperVas § 220

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
Re: LibreOffice 3.4.2
« Отговор #2 -: Sep 09, 2011, 13:04 »
За LibreOffice става въпрос. То OpenOffice 3.4.2 няма. А предполагам разликата не е много голяма.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: LibreOffice 3.4.2
« Отговор #3 -: Sep 09, 2011, 13:09 »
За LibreOffice става въпрос. То OpenOffice 3.4.2 няма. А предполагам разликата не е много голяма.
Поправи си заглавието на темата (оправя се като смениш заглавието на началния пост). Относно разликата - вече са отделни проекти, така че нищо не може да се твърди.
Активен

SuperVas § 220

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
Re: LibreOffice 3.4.2
« Отговор #4 -: Sep 13, 2011, 18:34 »
Този офис пакет не ми допада и това си е!
Ще се връщам към продукта на Microsoft!
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: LibreOffice 3.4.2
« Отговор #5 -: Sep 13, 2011, 18:37 »
//off

Този офис пакет не ми допада и това си е!
Ще се връщам към продукта на Microsoft!

Това беше изключително важно да го споделиш с българското линукс общество. Ако решиш да преминеш от велосипед на автомобил може пак да се обадиш. Направи си пусни нова тема и ни зарадвай всички.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

SuperVas § 220

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
Re: LibreOffice 3.4.2
« Отговор #6 -: Sep 13, 2011, 18:50 »
Ами мисля, че този мой извод засяга точно Linux обществата по целия свят. Имах желание да го ползвам, но като изключим трудностите при форматирането на обектите, преобразуването в MS Word формат, започна много често да се срива.
Пакета още не е готов за предприятията.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: LibreOffice 3.4.2
« Отговор #7 -: Sep 13, 2011, 19:00 »
Сега, Libre Office и Linux са два различни и независими свободни проекта. Това как работи единия и какви проблеми създава няма връзка с другия и не би трябвало да влияе върху мнението на човек за него.
Активен

kiko_99319

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 41
  • Distribution: openSuse 11.4
  • Window Manager: Gnome 2.32
    • Профил
Re: LibreOffice 3.4.2
« Отговор #8 -: Sep 13, 2011, 19:27 »
Ами мисля, че този мой извод засяга точно Linux обществата по целия свят. Имах желание да го ползвам, но като изключим трудностите при форматирането на обектите, преобразуването в MS Word формат, започна много често да се срива.
Пакета още не е готов за предприятията.
Мога да ти кажа, че във фирмата в която работя 97 % от хората работят на LibreOffice . Другия малък % от хората използват M$ и не заради word формата ами заради exel, просто имат по-специфични нужди.Та въпросните 97 % са свикнали и си се оправят чудестно с офис пакета и няма никакви проблеми, това че ти имаш проблем и не успяваш да се справиш с него не значи че пакета не става!!!
Проблема е в твоя телевизор !
Активен

bot

  • Гост
Re: LibreOffice 3.4.2
« Отговор #9 -: Sep 13, 2011, 19:33 »
на харизан кон зъбите не се гледат
Активен

SuperVas § 220

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
Re: LibreOffice 3.4.2
« Отговор #10 -: Sep 13, 2011, 19:51 »
Не знам кое на кое влияе, но успях без особенни трудности (обикновена редакция на текстов документ в Writer) да създам файл, който срива последните версии на Отворения (linux) и Свободния (windows) офис пакети.
Това стана без да правя каквито и да е промени по системата. Може да изпратя файла на разработчиците да го анализират.

Интересното е обаче друго!
Успях да реша проблема като използват Microsoft Wordpad. Отворих файла записах го отново в ODT формат (стана 3 пъти по-голям). Отворих новия файл с последната версия на LibreOffice запазих го отново и стана 2 пъти по-голям. Изчезнаха формулите, но те не бяха много.
« Последна редакция: Sep 13, 2011, 19:54 от SuperVas § 220 »
Активен

malin

  • Гост
Re: LibreOffice 3.4.2
« Отговор #11 -: Sep 13, 2011, 20:35 »
файл, който срива последните версии на Отворения (linux) и Свободния (windows) офис пакети.
А кое не срива ? Имам чувството , че на нещо което пече кюфтета се опитваш да правиш сладолед .
Активен

SuperVas § 220

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
Re: LibreOffice 3.4.2
« Отговор #12 -: Sep 13, 2011, 20:52 »
файл, който срива последните версии на Отворения (linux) и Свободния (windows) офис пакети.
А кое не срива ? Имам чувството , че на нещо което пече кюфтета се опитваш да правиш сладолед .

А бива ли да е толкова лесно (сриването)!
Използвам програмата точно по предназначение.
Активен

malin

  • Гост
Re: LibreOffice 3.4.2
« Отговор #13 -: Sep 13, 2011, 21:02 »
Не знам . Питай разработчиците . Нали затова е обратната връзка . Тъкмо ще помогнеш да се подобри .  [_]3
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: LibreOffice 3.4.2
« Отговор #14 -: Sep 13, 2011, 21:15 »
Колегите са прави, щом не ти харесва и виждаш къде е проблема - отиди в бъглистинга и им го напиши подробно и кое точно го срива и какво не работи, обясни им, пък те да го оправят - нали това е принципа на опен сорс обществото, всеки помага с каквото може.
Активен