Автор Тема: Gnome 3, разни благинки за споделяне включете се!  (Прочетена 99226 пъти)

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Ами давай, то няма лошо в чистия гном, а ако знаеш и как да се добавят някои благинки като бутоните със стрелките (за връщане в по-горната директория като в стария наутилус) примерно, рефреш-а бутончето, и други още, ще е добре да се знае, аз търся от доста време, ама не съм намерил читаво решение до сега.
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

Rosen88

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 178
  • Distribution: Gentoo Base System release 2.7
  • Window Manager: Gnome 41
    • Профил
Ами давай, то няма лошо в чистия гном, а ако знаеш и как да се добавят някои благинки като бутоните със стрелките (за връщане в по-горната директория като в стария наутилус) примерно, рефреш-а бутончето, и други още, ще е добре да се знае, аз търся от доста време, ама не съм намерил читаво решение до сега.

Аз доста отдавна бях привърженик на гном3 чистия, после заради проблеми с nvidia се отказах от него и се върнах на 2.32
Сега това е cinnamon на снимката, но също така инсталирах и Unity макар че не го харесвам особено него.
Активен

AMD Ryzen 5 3600x (4.3GHz/1.3V) Noctua NH-D14
GB B450 Aorus Elite
32GB DDR4 3200MHz Corsair Vengeance LPX
Samsung 970 Evo Plus M.2 1TB / Samsung QVO 860 1TB
Western Digital Red 1TB
GB RX580 8GB Gaming
Fractal Design Integra M650
DeepCool Macube 310

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Аз мислех че nvidia картите правят най-малко проблеми. Unity никак не ми харесва обаче, не че няма хубави нещица по нея, но …  :( не се спогодихме нещо.
« Последна редакция: Mar 27, 2014, 22:58 от Ekspert »
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

Rosen88

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 178
  • Distribution: Gentoo Base System release 2.7
  • Window Manager: Gnome 41
    • Профил
Аз мислех че nvidia картите правят най-малко проблеми. Unity никак не ми харесва обаче, не че няма хубави нещица по нея, но …  :( не се спогодихме нещо.

Оо аз бях на времето с Nvidia проблемите са еднакви при гном3 дали с ати дали с нвидия.
Активен

AMD Ryzen 5 3600x (4.3GHz/1.3V) Noctua NH-D14
GB B450 Aorus Elite
32GB DDR4 3200MHz Corsair Vengeance LPX
Samsung 970 Evo Plus M.2 1TB / Samsung QVO 860 1TB
Western Digital Red 1TB
GB RX580 8GB Gaming
Fractal Design Integra M650
DeepCool Macube 310

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
колеги, давайте екстри за Гном 3, както и за Мате, че го закъсах :) не е като Убунту тоя Дебиан - PPA тук, PPA там... дори compiz и beryl не намирам, а emerald ми е любимия мениджър /декоратор/ на прозорците :D
« Последна редакция: Apr 02, 2014, 06:20 от satir »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ами то кви екстри? Отиваш на https://extensions.gnome.org/ и лЕпиш квито екстеншъни станат, че то някои от една версия на Гном не стават на друга, но то, като си влезеш от него, тези които не са за твоята версия не излизат.
За 12.04 имаше подобно на Минт меню, но като рацъквах 14.04 не ми излизаше. За Дебиан, квото излезе това ще е.
Активен

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Хм с екстрите за гнома на дебиан наистина си слабо положението, и както правилно ти е казал backinblack, тичаш на страничката и което тръгне това е.
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
абе, малко ми писна от Дебиан. това няма, онова не може... тръгнах да компилирам компиз от сорса... поиска ми няколко библиотеки и уж тръгна... да, ама не. за да завърши успешно make му трябвали и на него някакви неща, ама тестинг...- нъцки! може да е стабилен, да ми харесва това, че не е форк, ама прекалено много са ограниченията за отворен код. така че, сега дилъдж смуче Distribution Release: Linux Mint 201403 "Debian" /... Linux Mint Debian Edition (LMDE) is a semi-rolling distribution based on Debian 'Testing'.../ :)  почти се бех засилил пак към Убунту, ама като разбрах днес, че зукърбърг ше го купува и ми се доповръща.
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
едит: за Дебиан тестинг и Минт 16
инсталирах компиз, но няма иконки на компиз конфиг сеттинг мениджъра. добре е, че като сложиш мишката на чекчето и листва текс за плъгина, та некак го настроих :) колко и как работи ще стане ясно след рестарт на системата. лошото е, че в менюто няма симпъл компиз конфиг сетин мениджър, а съм забравил с каква команда се стартира, но тове не е проблем :) инсталирах го така:
добавих в сорса този източник:

Код:
sudo gedit /etc/apt/sources.list
Код:
deb http://snapshot.debian.org/archive/debian/20130815T034749Z/ sid main

обнових източниците на пакети с тази команта:


Код:
sudo apt-get -o Acquire::Check-Valid-Until=false update

и инсталирах всичкото компиз /от синаптик/, без КДЕ, защото имаше неудовлетворени зависимости.

коментирах реда, който добавих в сорс листа
п.с. Не Ъпгреидвайте Системата Преди Да Сте Коментирали или Изтрили Реда С Източчниците На Пакети С Компиз!!! :D
edit2: работи, нищо не е счупено :) само дето трябва да си поиграя с настройките. редуцира ми работните плотове до 2 и няма опция за по-голям брой :(
« Последна редакция: Apr 04, 2014, 05:39 от satir »
Активен

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
редуцира ми работните плотове до 2 и няма опция за по-голям брой :(

Сложи ли gnome-tweak-tool ? Ако да, до погледни в подменюто Shell и изключи dynamic workspaces, после си сложи колкото плота искаш
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1256
    • Профил
Ами давай, то няма лошо в чистия гном, а ако знаеш и как да се добавят някои благинки като бутоните със стрелките (за връщане в по-горната директория като в стария наутилус) примерно, рефреш-а бутончето, и други още, ще е добре да се знае, аз търся от доста време, ама не съм намерил читаво решение до сега.

Читавото решение за мен се оказа да използвам Nemo или Caja вместо Nautilus :))
Активен

the lamer's team honourable member

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Читавото решение за мен се оказа да използвам Nemo или Caja вместо Nautilus :))

Всекиму според кефа, но аз питам за наутилус, не че няма начин, просто не съм го намерил, също трябва да призная че напоследък не съм и търсил.
P.S. нали знаеш че и двете са дечица на nautilus:
Nemo is a complete fork of Nautilus  ;D
Caja is a fork of Nautilus :-)
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1256
    • Профил
Читавото решение за мен се оказа да използвам Nemo или Caja вместо Nautilus :))

Всекиму според кефа, но аз питам за наутилус, не че няма начин, просто не съм го намерил, също трябва да призная че напоследък не съм и търсил.
P.S. нали знаеш че и двете са дечица на nautilus:
Nemo is a complete fork of Nautilus  ;D
Caja is a fork of Nautilus :-)

Знам, разбира се :)

Затова и ги предлагам. При тях не са орязани възможностите за конфигурация на програмата, което мен пък ме дразнеше в последната версия на nautilus.

Но щом го правиш най-вече за спорта, няма да те убеждавам повече  ::)
Активен

the lamer's team honourable member

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Тук идеята е как да направим GNOME 3 по добър за ползване, а не какви алтернативи има, иначе ако не ти се занимава с бърникане по системата, спокойно можеш да минеш на windows или на macos с всичките им плюсове и минуси  ;)

P.S. Намерих някакъв пач за наутилус да му сложи home и refresh бутон но е само за ubuntu, за дебиан няма такъв кеф, иначе за рефреш може да се настои мишката ако има повече бутони или кликване по скрол бутона, ама друго си е да има "копче"  ;D
« Последна редакция: Apr 11, 2014, 07:26 от Ekspert »
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1256
    • Профил
Тук идеята е как да направим GNOME 3 по добър за ползване, а не какви алтернативи има, иначе ако не ти се занимава с бърникане по системата, спокойно можеш да минеш на windows или на macos с всичките им плюсове и минуси  ;)

Чисто формално погледнато, и Nemo и Caja са програми за GNOME 3, така че този тип заяждане го запази за някой друг, че да не дойде go_fire да ти набие канченцето. И в двата имам работещи f3 и f9, бутони Extract и Compress в контекстното меню на десния бутон на мишката. Не съм се занимавал да търся пакети с добавки към тях, просто защото не са ми били нужни.

И като ще я караме в тази посока, може ли да попитам дали всички тези добавки, които търсиш и евентуално слагаш, ако ги намериш, не са и те алтернатива на native Nautilus-a, който ти е предложен?
Активен

the lamer's team honourable member

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
инсталиране без KDE i GNOME
Настройки на софтуер
don_mindy 17 8728 Последна публикация May 04, 2004, 19:58
от don_mindy
Gnome 2.6 и Слак 9.1
Настройка на хардуер
EtoR 3 3601 Последна публикация Jun 03, 2004, 15:18
от
KDE и gnome инстолнати заедно
Настройка на програми
hexz 1 3259 Последна публикация Jul 18, 2004, 09:09
от
GNOME, но на коя дистро?
Идеи и мнения
demercel 16 7892 Последна публикация Feb 23, 2006, 09:40
от kill_u
Засичане на GNOME 3 , Лагване на GNOME 3 , Gnome 3 Lag , Nvidia Gnome3 lag
Настройка на програми
fogost 5 6330 Последна публикация Jul 08, 2011, 16:43
от fogost