Автор Тема: Първи стъпки  (Прочетена 82497 пъти)

lunarvalley

  • Гост
Re: Първи стъпки
« Отговор #60 -: May 04, 2017, 08:13 »
transmission има и QT интефейс.
Активен

lordvox

  • Гост
Re: Първи стъпки
« Отговор #61 -: May 13, 2017, 21:39 »
Не. Не тествам жив диск. Бях инсталирал CentOS 7 KDE. Едвам си оправих звука. Включих Браузъра Файърфокс. Опитах да гледам Булсатком телевизия през Файърфокс, но ми показа бял хикс на черен квадрат. Това ме накара да махна ЦентОС. Сега инсталирах мрежовата OpenSUSE42.2 KDE. При същия Браузър имах същия проблем. Звук не успях да изкарам. Инсталирах всички пакети от инсталационният център - около 15 Гб. След това не можах да инсталирам Archlinux. След това не иска да тръгне да се инсталира KNOPPIX 7.7.1 english от жив диск. Подобен проблем съм имал преди и с Gentoo. Сега съм на Минт 18.1 МАТЕ. Дразни ме, че не е класическото МАТЕ. Това разбирам и затова съм на Минт. Как да уча нещо ново без помощ? Иначе openSUSE 42.2 KDE е много приятно и бих останал на него ако му подкарам звука, принтера и булсаткома през Файърфокс браузъра. Благодаря за помоща.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Първи стъпки
« Отговор #62 -: May 13, 2017, 22:26 »
Дразни ме, че не е класическото МАТЕ. Това разбирам и затова съм на Минт.
МАТЕ си е. Панели, можеш да добавяш и премахваш, колкото искаш. Можеш да тестваш и Ubuntu MATE. Само си инсталирай и Synaptic, защото експерименталния им мениджър на пакети не беше на ниво. Сега не знам в какво състояние е, но, Synaptic си е класика.
П.П.: В крайна сметка, Мента-та върши ли ти работа ?
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

lordvox

  • Гост
Re: Първи стъпки
« Отговор #63 -: May 14, 2017, 17:01 »
Интересувам, се какво трябва да добавя, че браузърът ми Файърфокс да възпроижда флаш видео на опенсусе и на цент. Какво друго да използвам освен Ментата? На Убунту деинсталирам iBus и го правя МАТЕ среда. Обвиниха ме, че не съм разбирал за драйвери за принтер в Дебиан. А иначе пакетният мениджър на Цент е много лош.
Активен

cyberthread

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Първи стъпки
« Отговор #64 -: May 09, 2018, 09:26 »
Благодаря за темата, доста е полезна.

Активен

Intelligence is the ability to adapt to change.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Първи стъпки
« Отговор #65 -: May 09, 2018, 09:48 »
По принцип е много полезна. Всеки форум трябва да има подобна. Темата за Ubuntu 18.04 - също, защото има промени, които я отличават доста от предходните издания.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

lordvox

  • Гост
Re: Първи стъпки
« Отговор #66 -: Sep 22, 2018, 16:49 »
# apt-get update
# apt-get -f install
# apt-get dist-upgrade
Активен