Автор Тема: [ubuntuforums-bg.org]Преместване под шапката на linux-bg.org  (Прочетена 9716 пъти)

neosofti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Убунту 10.04 - 64 бита
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Цитат от BULFON  в тази тема.
Цитат
Можем да ви предложим хостване.
Не че дърпам чергата към нас. С годините съм виждал десетки проекти, започнали смело и ентусиазирано, но скоро загаснали, заради промяна в приоритетите, малки дразги в екипа или просто мързел, което води до загуба на ценен труд. "Линукс за българи" никога не се е опитвал да се наложи или да задуши други, но просто се оказа най-жизненият, дългосрочен проект свързан с Линукс и СОК в България.
Затова предлагам.               

Съгласни сме с предложението. Както се казва :
Цитат
Съединението прави силата.
Хубаво е всичката документация да е събрана под една шапка, понеже когато се получи нещо от сорта както при нас, тогава се губят нещата и вложеният труд освен ако екипа не е сплотен. Казал съм и надругите от екипа, т.е. на тези с които успях да се свържа и в скоро време ще се включат и те тук в дискусията.

Първо кратко въведение, понеже се оказа, че проблема е малко по-сериозен от това, което си мислехме. Имало е токов удар, за може би трети пореден път от енергото и този път е бил засегнат малко и харда. За момента имаме една читава база данни(mysql) от декември миналата година и един 3 месеца стар бекъп, който както се оказа за нищо не струва. Колегата, на чиито сървър беше форума се мъчи сега да спаси някой по-нови и читави бекъп и бази данни. Има упътвания, които са прикачени към темите и също така има и много снимки добавени като обяснения за улеснения на начинаещите. Уикито го бяхме стартирали от скоро като проект и там няма какво да се губи, така че е малката болка за умиране. Важното за сега е форума.

Членовете на екипа са neosofti,dejuren,toncho,ferdostar,chipsan,click и madmaster.

Трябва да уточним някои неща. Това, за което се сещам на момента са :
1. Как ще се предостави хоста, безвъзмездно или ако ще си плащаме, тогава каква ще е сумата?
2. Възможно ли е да вкараме форума като поддомейн ubuntuforums.linux-bg.org или ако не става, тогава ще използваме домейна, който имаме ubuntuforums-bg.org, а при вас само хоста.
3. Как ще се организира достъпа до самият хост, за да качим всички неща(базата данни, и т.н.) и когато искаме да бърникаме по настройките на форума или платформата, която го задвижва?
4. Ще има ли някакви ограничения в трансфера, понеже при нас имаше, както споменах по-горе, много прикачени файлове - снимки, пдфи, openoffice документи и т.н. Ако това е проблем, тогава самите ние малко трябва да орежем форума. Това ще рече примерно всяко едно упътване занапред да се качва направо при Каноникъл. До сега това беше проблем, понеже лиценза, под който вървеше форума, беше CCL и си противоречи с това при Каноникъл.
5. Как стои въпроса с лицензите на документацията и форума при linux-bg? Проблема е, че ако трябва да ги променим под GPL, тогава трябва да търсим всеки един автор за съгласието му, понеже няма как да променим насилсвено нещата. Дори и в света на отвореният код има правила. :)

За сега това беше от мен. Очаквам и другите да се включат.
« Последна редакция: Jun 21, 2009, 18:06 от neosofti »
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Включвам се със следене на темата. Засега нямам още въпроси, може да има след отговорите. И благодаря за предложнието.
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

Toncho

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Здравейте :)

и аз се включвам в темата, като за начало нека да благодаря за предложението!  [_]3
Активен

Click

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
    • WWW
Здравейте!

Включвам се и аз, за сега нямам въпроси.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Не съм от никой от екипите, но да изразя мнение така да се каже и да се закача за темата. Според мен е добре да си запазите името, защото е хубаво, но все апк е второстепенен въпрос.

Въпроса със лицензите е комплициран и едва ли ще се реши лесно.

Владимир Колев не е ли от вашите хора? Защо не е споменат?
« Последна редакция: Jun 21, 2009, 18:35 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

neosofti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Убунту 10.04 - 64 бита
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Владимир Колев не е ли от вашите хора? Защо не е споменат?
Беше, но се отказа от модерирането(глобален). Но не това е темата тук. Сега ferdostar е на тази длъжност или беше докато работше форума.
Цитат
Според мен е добре да си запазите името, защото е хубаво, но все апк е второстепенен въпрос.
Принципно домейна е наш, т.е. на click, така че не е проблем да остане.

Цитат
Въпроса със лицензите е комплициран и едва ли ще се реши лесно.
Това е въпрос, който трябва да уточним с екипа тук. Може да се направи миксирано решение. Всичко, което е писано до сега, под какъвто и да е лиценз остава без промяна и всичко ново минава под това, което се разберем.

Както се казва :
Цитат
Капка по капка вир става.
Всичко ще става постепенно.

Chipsan

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Много добра идея!
Активен

sisosiso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 91
    • Профил
Дано да тръгне по скоро  .

стискам палци ... ;D
« Последна редакция: Dec 28, 2010, 23:18 от sisosiso »
Активен

pokimon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
  • Distribution: Ubuntu 9.04
  • Window Manager: gnome / kde
    • Профил
идеята е супер
Активен

sasho_bg3

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
И аз съм ЗА.Ще следя темата с интерес и с каквото мога ще помагам.
Активен

eniac111

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 263
  • Distribution: Debian / Ubuntu
  • Window Manager: Enlightenment DR16 / KDE4
    • Профил
    • WWW
Цитат
когато се получи нещо от сорта както при нас, тогава се губят нещата и вложеният труд освен ако екипа не е сплотен.

Да, themes.freshmeat.net изчезна отново. Извинявам се за offtopic-а
Активен

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Моля, пишете на team@linux-bg.org за да можем да организираме процеса по прехвърлянето. Ще имаме администратор, който да помогне активно по създаване на необходимата инфраструктура след сряда.
Активен

фонокартен телефонен апарат

task_struct

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 576
  • Distribution: Kubuntu 14.04
  • Window Manager: KDE 4.13
    • Профил
А във freenode-а ще обединяваме ли каналите  :D  :)
Активен

"Minds are like parachutes. They only function when they are open." - James Dewar

irc.freenode.net  / #linux-bg

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Аз ви предлагам безплатен хостинг , 24 часа online ,  при желание се обадете. Форума ми харес доста..  макар че имам забелжки малко , но неможе да се угоди на всеки. С радост ще ви помагам в затруднения ,  но както си решите  вие
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
А във freenode-а ще обединяваме ли каналите  :D  :)
Не, ама аз ще съм гореща връзка между двата :D
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.