Автор Тема: Linux изпревари Vista според w3counter.com  (Прочетена 9678 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Linux изпревари Vista според w3counter.com
« Отговор #1 -: Dec 02, 2014, 18:11 »
Звучи доста сензационно, но реално си говорим за 2,32%-ов дял. Не е кой знае, колко щастливо постижение. Мен ме учуди друго, че Хром гони петдесетака, чак пък толкова да е дръпнал?! И все пак това е статистика от само един портал и не е меродавна. Но така е дори по-зле, защото в3шкул го посещават техничари. И щом и там сме толкова зле, горко ни.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5282
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Linux изпревари Vista според w3counter.com
« Отговор #2 -: Dec 02, 2014, 18:15 »
После, кой ползва Win Vista ? Беше за малко и толкова. Мина и си замина като OS. Много малко потребители са останали на Win Vista според мен.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Linux изпревари Vista според w3counter.com
« Отговор #3 -: Dec 02, 2014, 18:33 »
Служебният ми лаптоп идваше с Вкиста, това е единствената причина да съм я виждал и да съм работил на нея. В интерес на истината е по-добра ОС от ужасният седмак.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

nikito_blend

  • Гост
Re: Linux изпревари Vista според w3counter.com
« Отговор #4 -: Dec 02, 2014, 19:07 »
Служебният ми лаптоп идваше с Вкиста, това е единствената причина да съм я виждал и да съм работил на нея. В интерес на истината е по-добра ОС от ужасният седмак.
Значи трябва да си очарован от Windows 10.  ;D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Linux изпревари Vista според w3counter.com
« Отговор #5 -: Dec 02, 2014, 19:17 »
Осмак съм виждал на клипче, Десет не съм виждал дори на картинка. До миналата година не бях помирисвал нито Седмак, нито Вкиста бях помирисвал, но започнах работа и ми ги натрапиха. Сега слава †Богу съм безработен и не ми се налага да се занимавам с измислени ОС, Ако имам късмета пак по-дълго даа съм безработен, като нищо модата на десетката ще мине и няма да я виждам. Откак и НАП-а мина на жаба, няма да имам никаква причина да използвам гнусотии.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Linux изпревари Vista според w3counter.com
« Отговор #6 -: Dec 02, 2014, 20:21 »
Мен ме учуди друго, че Хром гони петдесетака, чак пък толкова да е дръпнал?!
Съдейки по графиките, които съм разглеждал, големият процент на Chrome се дължи на големия процент на устройства с Android. В зависимост от статистическия софтуер и настройките на браузъра (мобилен или десктоп режим) на конкретните Android устройства, процентите на Chrome обикновено се проектират при операционните системи в ползва на Linux и/или Android, като има и сайтове, където няма Windows на първо място, и ако има някаква зависимост от технически/нетехнически сайт, то това по-често се наблюдава при нетехнически сайтове.
За мен има по-учудващ въпрос. Защо тук, при такъв процент на Chrome, се събират толкова малко проценти за Linux+Android+Other?

П.П.: Дали само на мен тази зависимост Chrome-Android ми прилича на зависимостта IE-Windows, за която се караха на "Малък и мек" и ги накараха да добавят по-явен избор за потребителя? А дали не се дължи на подобно нещо значителна част от процентите на Safari? Ами процентите на Firefox сред Linux десктопите, след като повечето по-разпространени дистрибуции слагат него по подразбиране, без да те питат искаш ли друг (макар че смяната с друг е лесна)?
« Последна редакция: Dec 02, 2014, 20:28 от neter »
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

dreamdj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 52
    • Профил
Re: Linux изпревари Vista според w3counter.com
« Отговор #7 -: Dec 02, 2014, 21:18 »
Служебният ми лаптоп идваше с Вкиста, това е единствената причина да съм я виждал и да съм работил на нея. В интерес на истината е по-добра ОС от ужасният седмак.

Винаги съм се чудел къде те боли главата :). Вече го разбрах. Преправи си изказа малко, лаптопа беше с Виста, не идваше с бля бля. Това твое изречение (ако се нарича така) утЕпа рибата!. Определено ме мързи да ти обяснявам много неща, камо ли за линукс :).
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Linux изпревари Vista според w3counter.com
« Отговор #8 -: Dec 02, 2014, 21:24 »
Ами не може всички да сме варненски дупета, трябва да има и обикновени ламери. Никога не съм страдал от главобол, защото няма какво да ме болѝ. Всъщност ме боли, ама друга глава за великите.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

dreamdj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 52
    • Профил
Re: Linux изпревари Vista според w3counter.com
« Отговор #9 -: Dec 02, 2014, 21:35 »
Е разсмя ме Виден ламер :). Майна съм родом ама да не ти се обяснявам нали? :). И това забравяш. OS ти е слаба жилка, това съм го видял отдавна, т.е прочел твоите безмислени изкази.
Активен

NorthBridge

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: Slackware-current
  • Window Manager: Enlightenment E17
  • Mad Tinkerer
    • Профил
Re: Linux изпревари Vista според w3counter.com
« Отговор #10 -: Dec 02, 2014, 21:47 »
Винаги съм се чудел къде те боли главата :). Вече го разбрах. Преправи си изказа малко, лаптопа беше с Виста, не идваше с бля бля. Това твое изречение (ако се нарича така) утЕпа рибата!. Определено ме мързи да ти обяснявам много неща, камо ли за линукс :).

На go_fire това му е чара, без него ще е като брадата дама без брада ;)

Ами не може всички да сме варненски дупета, трябва да има и обикновени ламери. Никога не съм страдал от главобол, защото няма какво да ме болѝ. Всъщност ме боли, ама друга глава за великите.

Проблем с варненци ли имаш? >:D

Съдейки по графиките, които съм разглеждал, големият процент на Chrome се дължи на големия процент на устройства с Android. В зависимост от статистическия софтуер и настройките на браузъра (мобилен или десктоп режим) на конкретните Android устройства, процентите на Chrome обикновено се проектират при операционните системи в ползва на Linux и/или Android, като има и сайтове, където няма Windows на първо място, и ако има някаква зависимост от технически/нетехнически сайт, то това по-често се наблюдава при нетехнически сайтове.

Положението е още по-забавно в зависимост на кой сайт вярваш. Примерно в StatCounter ги дават подобни на тези в w3counter, в netmarketshare положението е коренно различно - даже като гледаш статистика само за десктопи без мобилни устройства, таблети и компания. Лично аз трудно бих повярвал че IE дяла е намалял толкова много за сметка на Chrome.

Цитат
П.П.: Дали само на мен тази зависимост Chrome-Android ми прилича на зависимостта IE-Windows, за която се караха на "Малък и мек" и ги накараха да добавят по-явен избор за потребителя? А дали не се дължи на подобно нещо значителна част от процентите на Safari? Ами процентите на Firefox сред Linux десктопите, след като повечето по-разпространени дистрибуции слагат него по подразбиране, без да те питат искаш ли друг (макар че смяната с друг е лесна)?

Линукските са друга бира - човек който е достатъчно умен да се оправи с линукс ще е достатъчно умен да си сложи какъвто браузър иска. При бозата народа ползва каквото идва по дефолт, и точка. Може и да се прекара да цъкне на съобщението да инсталира Chrome като види че gmail-a се бави, ама после я го стартира, я не.

А Chrome вече се превърна в новото IE, пребоядисано с блажна боя. След няколко години като се появят други браузъри (или старите си върнат някой друг процент) ще има да се плюе както преди плюехме по IE 6.
Активен

I did a 'zcat vmlinuz > /dev/audio' and I think I heard God...

zahari_bgr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 139
  • Distribution: Fedora 33 64-bit with kernel 5.12.6
  • Window Manager: GNOME 3.38.5
    • Профил
Re: Linux изпревари Vista според w3counter.com
« Отговор #11 -: Dec 02, 2014, 22:05 »
Пазара на софтуер ще се оправи, когато кражбата му стане криминално престъпление. Ако те хванат да ползваш краден софтуер, белезниците и по бързата процедура. Прекарай 2 седмици в панделата и после пак си помисли дали ще крадеш.

После защо имало зловредни функции в програмите - как няма да има, като един куп народ се е блъскал месеци и години за тоя софтуер, а накрая някакъв сульо го краде. Такива как да не ги изгърбиш?
За това потребителя стана продукт, щото не иска да е клиент. Иска всичко да получава наготово, веднага и без пари. Ами няма как да стане тази работа.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Linux изпревари Vista според w3counter.com
« Отговор #12 -: Dec 02, 2014, 22:39 »
Захари, мога да приема мнението ти, само ако не ползваш никакви свободни програми. Аз не използвам платени и това е моя избор и то не защото са платени. Да тероризираш хора със затвор, защото са решили да са добри граждани, е неприемливо.

Северен мост, нямам проблем с варненци, мой добър приятел от студенство живее там, но имам голям проблем с гражданите дето са най-великите — пази †Боже сляпо да прогледа, но те и Щастливеца не са чели.

Все пак за протокола, Вкиста не е някаква част от лаптопа и той може да идва без нея. А, ако бях много нахален и заядлив, щях да споделя, че думата „безсмислен“ съдържа „с“ в себе си.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Linux изпревари Vista според w3counter.com
« Отговор #13 -: Dec 02, 2014, 23:04 »
Служебният ми лаптоп идваше с Вкиста, това е единствената причина да съм я виждал и да съм работил на нея. В интерес на истината е по-добра ОС от ужасният седмак.


::)
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Linux изпревари Vista според w3counter.com
« Отговор #14 -: Dec 02, 2014, 23:19 »
На друго място говорих, че тази картинка не е истина. 95 беше приет като някакъв месия. 3,11 например имаше по-проблемно пристигане, защото не работеше на 286, а се отличаваше от 3,1 само по „отстранени над хиляда грешки“, смятай що за обвивка е бил 3, щом е съдържал над 1 000 проблема. е то май нямаше толкова редове код. Милениум наистина не бе приет добре, но това беше на фона на 2 ка, защото не спазиха обещанието си. Все пак ентусиасти върнаха подобренията към 98 second edition. Призна му се еволюцията. Самият 98, а преди това OCR не бяха приети добре. Сума народ не смяташе за наложително да се бръкне много хилядарки за нов кашон, защото щял да има по-детайлна иконка на кошчето. Много хора не приемаха експириънс и преминаха направо на 2003. Не помня много подробности, но в 5,1 имаше проблеми, които ги нямаше в предшественика му. И твърде малко беше поправено. А като имаме предвид 5,0 каква смешка беше, можем да си представим или пък не можем, колко зле е било. За да стане легендарна тази почти ОС, единствената заслуга е, че я продаваха повече от десет години. Маса народ разправяха, че седмака (странно, че бъзикат десет за името, а него не) бил като сервизен пакет на Вкиста. Според мен не е истина. Той е по-нова и по-скапана ОС. Слава на небесата, че го изтраях само три месеца, а наследника му така и не видях.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear