Автор Тема: Избор на университет за КТТ  (Прочетена 13722 пъти)

NqqmNet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
Предстои ми кандидастване в университет и съм си избрал специалност КТТ(Компютърна техника и технологии). Двоумя се между два университета - техническия Русе(Ангел Кънчев) и техническия Варна. Проблемът е, че не мога да реша кой е по добрия - и единя и другия има предимства, а на мен ми е нужно само добра подготовка. Кой от двата ще ми предложите(може и други университети)?

П.П. А вие къде сте завършили?
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #1 -: Dec 11, 2009, 22:45 »
Добре дошъл във Варна baby тук не делим на две...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #2 -: Dec 11, 2009, 23:22 »
Бих избрал MIT (ако можех) ;)

Ако РУ беше все още ВТУ (висше техническо у-ще) нямаше сми да се замисям - викам те в Русе. Но от как е РУ (имам безкрайно добро наблюдение на изходящия матриал) - ако си от Варна - стой си там......
Активен

angie_bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 842
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #3 -: Dec 12, 2009, 00:49 »
Католическият университет в Льовен, Белгия - срещу 500 евро/год. получаваш диплома от един от първите 10 университета на планетата (и призната от останалите девет). Проблем - преподаване на флемиш (белгийския вариант на холандския) и (евентуално) английски.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #4 -: Dec 12, 2009, 10:03 »
Абе защо се базикате с човека - само да попитам plamen_f знаеш ли как се влиза в MIT?
"Католически Университет" - глупости на търкалета.
И за да не изглежда, че само аз се е*авам тука, ще кажа на NqqmNet какво представлява КТТ в Техническия във Варна - на моя съквартирант брат му учи там. Вече е 2-ра година, пие по цяла вечер, през деня ходи на работа...сам си вади изводите. Ооо и забравих да спомена, че успеха му до сега е около 4.90.
Университета е пълен с турци - опаа искам да кажа чуждестранни студенти, има си и кафе в което се говори само на турски.
За Русе нямам впечатления.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #5 -: Dec 12, 2009, 11:23 »
Не знам как се влиза, но не на майтап ако бях млад и имах въможност щях да пробвам.

А що се отнася да русе (не  съм от тук и не съм му фен на този град) - нищо разично от Варна. Останало е едно голо самочувствие, едни грандиозни и ненужни проекти и едно калпаво производство на псевдо специаисти.....

Живота обаче посе слага всеки на мястото му.
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #6 -: Dec 13, 2009, 01:29 »
Пловдивския университет ама не говоря за филияла на техническия ами самия и ПУ. Учат се доста нови неща не делфи бейсик и разни такива .Всички компове са с дуал буут с убунту и уин и ако искаш може да си равиш занятията на нетбийнс под убу а не на вижуал студио под уин :) Е има мнооого матеатика повече от колкото ще ти трябва в живота но се влиза с програмиране не само с изпит по математика я , Кефти  С С++ бейсик и ако щеш паскал, даже чих че тази година един си е писал на рнр заданието на изпита и пак е вътре и то с 5.60. Има и бая мацки за колежки и не само от другите факултети а и града още го бива макр да епоумрел малко :0
Активен

Briunetka

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #7 -: Jan 27, 2010, 19:42 »
Предстои ми кандидастване в университет и съм си избрал специалност КТТ(Компютърна техника и технологии). Двоумя се между два университета - техническия Русе(Ангел Кънчев) и техническия Варна. Проблемът е, че не мога да реша кой е по добрия - и единя и другия има предимства, а на мен ми е нужно само добра подготовка. Кой от двата ще ми предложите(може и други университети)?

П.П. А вие къде сте завършили?



Здрасти. Аз съм в специалност КТТ към ТУ Варна и специалността не е компютърна техника и технологии, а КОМУНИКАЦИОННА техника и технологии. Може би в русе има такава специалност с такава абривиатура, а специалността за която може би говориш за ТУ-ВАРНА е КСТ (компютърни системи и технологии) !!!
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #8 -: Jan 27, 2010, 20:19 »
Предстои ми кандидастване в университет и съм си избрал специалност КТТ(Компютърна техника и технологии). Двоумя се между два университета - техническия Русе(Ангел Кънчев) и техническия Варна. Проблемът е, че не мога да реша кой е по добрия - и единя и другия има предимства, а на мен ми е нужно само добра подготовка. Кой от двата ще ми предложите(може и други университети)?

П.П. А вие къде сте завършили?



Здрасти. Аз съм в специалност КТТ към ТУ Варна и специалността не е компютърна техника и технологии, а КОМУНИКАЦИОННА техника и технологии. Може би в русе има такава специалност с такава абривиатура, а специалността за която може би говориш за ТУ-ВАРНА е КСТ (компютърни системи и технологии) !!!
????????????????????????????????
Активен

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #9 -: Jan 27, 2010, 21:37 »
//Off

В ТУ КТТ е "Комуникационна техника и технологии" - "програмирането" е КСТ ;)

//off off
Някой ще се сети ли (без Google) какво е РВРЛ ;)
« Последна редакция: Jan 27, 2010, 21:40 от VladSun »
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #10 -: Jan 27, 2010, 23:15 »
Здравей, NqqmNet.
Подбирай добре избора на специалност, и чети хубаво учебният план, ако ти е възможно приказвай и със студенти и преподаватели в университетите.
Специалността която искаш наистина е КСТ / Компютърни системи и технологии/, за КТТ е ако искаш да си наясно с устройството на телефонните централи, мобилните комуникации и отчасти електрониката.
Ако искаш програмиране според мен по-добър избор е във ФМИ примерно: Компютърна информатика, но ти си преценяваш.
Аз бях студент в РУ тази година Електроника, макар, че се отказах / самата специалност не ми допадна/ в РУ е приятна обстановката има и квалифицирани преподаватели. Има проблеми при кандидатстването с делението на бал между маже и жени но ти ще си ги проучиш тези неща :)
Успех и не се притеснявай не се влиза толкова трудно, по-трудно се излиза :)
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #11 -: Jan 28, 2010, 08:24 »
/off

Не знам кой не си е научил домашното ама ко му е паскал?
Ако ми посочиш по-ясна връзка между математиката и ИТ от паскал имаш от мен една бутилка Джони.
Ако ми покажеш как се извеждат while системи - давай тук смело.

Тежко ни горко от спецове които не познават фундамента.
Активен

e_stealth

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #12 -: Jan 28, 2010, 10:41 »
Здравей, надявам се да помогна с избора ти като предам малко личен опит. Завършил съм РУ А.Кънчев с специалност КСТ (компютърни системи и технологии) през 2006. В РУ КТТ е абривиатура от (комуникационна техника и технологии) и 2-те се преподават в един и същи факултет. Последните няколко години се появи и нова специалност ИТ (информационни технологии) има интересни дисциплини и в ИТ и КСТ но за съжаление няма кадри които да ги водят качествено, преподавателите които разбират и искат да обясняват са много малко. Съществените неща по специалностите се учат основно в 3 и 4-та година от курс-а а 1-вата и 2-рата година се набляга основно на предмените висша математика, физика, електротехника, полупроводници ... но така е почти навсякъде. За магистърския курс мога да ти дам съвсем прясна информация, вкарали си много интересни дисциплини като (програмиране на компютърни игри, технологии в уеб програмирането) но предподавателите са същите от бакалавърския курс и грам не им се занимава да те обучават.
По скоро ти препоръчвам ТУ София там има малко по добри преподаватели както и шанс да си намериш по добра и по висока платена работа в ИТ сектора в София, в Русе е голяма скръб и плащат малко, работих 3 години там и не напреднах много.
     
Активен

Lord Bad

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1667
  • Distribution: Fedora 13
  • Window Manager: GNOME
  • Jedi Knight
    • Профил
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #13 -: Jan 28, 2010, 12:24 »
Аз съм завършил софийското МЕИ(ТУ), специалност КСТ - като се има предвид, че това го водят най-доброто и е пълна пародия не ми се мисли как ще да е на другите места. Чувал съм, обаче, че варненското имало добра exchange програма с някакви университети в Англия и Шотландия, а и като цяло съм чувал от познати, че е по-добре от русенското. Като цяло българското висше образование е подигравка - ако искаш да научиш нещо за компютърните технологии - ще трябва да го направиш сам...
Активен

Fuelled by Fedora 13 "Goddard"
====================================
Rock it!

completer

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 347
  • Distribution: Debian 6.0
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Избор на университет за КТТ
« Отговор #14 -: Feb 17, 2010, 17:46 »
Добре дошъл във Варна baby тук не делим на две...

backtolife не знаех, че имам съфорумник и състудент! Каква специалност си ти в ВТУ, че не каза.

Доколкото по темата аз уча АИУТ Автоматика информационна и управляваща техника и ако си мислите, че само в КСТ се програмира жестоко се лъжете.
NqqmNet дефинирай се по-конкретно какво е основното ти желание което целиш със специалността. Прорамиране на високо ниво, операционни системи, програмиране на конторери....
Активен

I'm using Linux and i'm proud of it!!!
I hate Windows and i'm also proud of it!!! :)