Автор Тема: Има ли пришълци на луната и колко е дълъг чорапът на Пипи дългото чорапче?  (Прочетена 15528 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Гога ама ти серизно ли?
Нямам нищо против окултистите. Със сигурност някъде казват и верни работи......Обаче да се мъчат да обесняват Божественото от своята малка 'кочинка' се получават такива фантазии......Христос бил този.. бил онзи....Идвал от там......
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ами сериозно. Преди да се засели на Земята, Христос нали все трябва да е живял някъде? Да си седи в рая и да се почесва, някак не е практично. Трябва да е бил на друга мисия, някъде другаде. Макар да мислех, че тази мисия е на Слънцето, Дънов убедено твърди, че е била на Сириус. Е очаква се той по-добре да знае. Особено, ако наистина е старозаветния бог.

Има един филм, правен, за да обясни, че всичко е материя. Той се казва „Духът на времето“. И даже не е направен лошо, макар да смятам идеята му за сатанинска. Но пък поне хубавото е, че вътре през половината време се обяснява нещо, което повечето християни не съзнават. Но като се замислят, стигат и сами до тоя извод. Христос е слънчев бог.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

stealth01

  • Гост
Години съм се занимавал с астрология. Правилно каза това е наука. Всичко е математика и тълкуване. Няма нищо духовно. Всички отговори които дава са на въпроса „Какво“. Никога не задава въпроса „Защо“.

Но въпреки това, смешното е, че от около век дори това се им се стори опасно на останалите учени. Извадиха тълкователната част и оставиха безполезното, звездобройството. Него прекръстиха на астрономия.

Това е друг разговор. Просто се обадих, че като даваш списък с учения, астрологията няма място в него. Тя не е учение.
Имало едно време едни хора, които не гледали към небето. За тях, всичко просто се случвало тук и сега. Събирали плодове, ловували дивеч.
По някое време започнали да гледат към небето. Слънцето определяло кога е ден и кога нощ. Луната също си имала цикли. Започнали да виждат закономерности. Сменяли се сезони. Кога е време да се сее, кога да се жъне. Което племе откриело календара, то щяло да има повече шансове да просъществува. Небето диктувало ритъма на живот. Това е астрономията.
Простото звездобройство не било достатъчно и някои продължили да търсят закономерности сред планетите и звездите, които да напаснат към всекидневният си бит. Точки в пространството отдалечени безкрайно далеч, определяли дали на човек ще му върви в любовта днес и дали ще е здрав утре. Хората търсели отговори и ги получавали. Точно като във вицът:
- Аз смятам много бързо!
- Колко е 65465132 по 354854?
- 55484
- Ама това дори не е близо до верният отговор!!!
- Аз не съм казал, че смятам вярно, а че смятам бързо.

Е, те т'ва е астрологията. Учи хората как да извадят салам от настъпан портокал. Търси отговори и се опитва да ги обясни с взети назаем термини от астрономията. Тия дни не съм на кеф, сигурно е заради Меркурии.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Всичко това е много хубаво, само дето изобщо не е вярно. Това, което описваш е астрология. Звездобройството (днес наричано астрономия) е просто досадната, техническа част. Астронома не може да каже, кога ще настъпи пролетта. Той може да каже, че слънцето е минало в еди кой си градус. Точка. То затова има нещо наречено „астрономическа“ пролет, лято, есен, зима. Което си е просто безполезно. Не служи за нищо, освен да ни каже, че е минала точно една четвърт от годината. Но, какво значи и изобщо има ли значение, звездобройството мълчи. И няма как да го каже.

Това дето шумерите стотици години гледали небето и стигнали до някакви закономерности е красива приказка. И дарвинизъм. И като всеки дарвинизъм просто не е вярно. Астрологични знания се появяват навсякъде по света едновременно. Наличието им не може да бъде обяснено с човешки произход и наблюдения. И докато в  близкия изток има отлични предпоставки за наблюдаване на небето дори с невъоръжено око, то нещата далеч не стоят така например на мъгливия Албион. Да, Стоунхендж.

Но забавното е, че астрологията е наука хилядолетия преди останалите науки в смисъл, че ползва научния метод преди да е изобретен. Има повтаряемост на резултатите при това с такава точност, каквато има само в математиката.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Неслучайно написах "Ако успеят ...".
Ако добавим и сикхите (около 40 млн.) се получават около 200 млн.
(общо около 16% от населението) ,генериращи простотия и мизерия.

   Аз не знам високоразвита държава,в която няма петрол и/или газ,
и господстващата религия е исляма.
   Ако някой знае,да напише.
Ако се вярва на един от постовете ти в друга тема,  ти проблем с религиите нямаш. Но продължаваш да приравняваш сикхизма и исляма въпреки значителните разлики между тях. Доста по-големи отколкото между исляма, християнството и юдеизма. Защо е тази страст да ги приравниш? Някой сигх (не) ти е направил нещо?

   Мисля, че публикувах достатъчно данни за сикхизма,и то от
авторитетни източници.
   Да,има разлика между сикхизма и исляма,просто тази разлика не е
толкова голяма.И се поинтересувай от каква религия са убииците на
министър-председателят Индира Ганди.
   И защо поддържат Пакистан (която е мюсюлманска държава).
Всъшност не си.

Но е много по голяма от тази между исляма и християнството или християнството и юдаизма.

И какво отношение имат имат убийците на Индира Ганди с приликите и разликите между религиите?

И кога ще спреш да хвърляш в пеотранството голи обвинения, да не кажа лъжи, без доказателства.

   "New York Times" би трябвало да е авторитетна медия.

https://www.nytimes.com/1984/10/31/world/indira-gandhi-assassinated-by-gunmen-police-seal-off-2-areas-as-crowds-gather.html

И много ясно е описано какво и защо:
Mrs. Gandhi has been the target of Sikh anger since she ordered "Government troops to raid the Golden Temple
in Amritsar earlier this year to drive out Sikh militants who have been agitating for greater autonomy in the northwestern state of Punjab."

Предполагам можеш да тъесиш в интернет,напиши в някоя търсачка:
"sikh terrorism".

   И кое не е вярно от горенаписаното ?
Напиши нещо по същество,което ме опровергава.

« Последна редакция: Jun 12, 2019, 21:43 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ясене, преди да правиш нови безполезни опити, да ти обясня логиката на Спец.

Религия=тероризъм.

Християнството е религия от което следва, че е тероризъм. Съжалявам, но за толкова много години съм забравил математическите нотации, иначе щях да ползвам тях. Помня (май) само за следствието, което беше двойна стрелка.

При сигхите има регистрирани случаи на тероризъм, има кофти отношение към жените, очевидно е религия, значи равно на мохамеданство.

Срещу такава логика не можеш да извадиш нищо. Всеки аргумент ще катастрофира в мантрата: религия=тероризъм.


п.п. Доктор Менгеле е бил блестящ учен и изобщо не е бил религиозен. Това го казвам за Спец.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

stealth01

  • Гост
Всичко това е много хубаво, само дето изобщо не е вярно. Това, което описваш е астрология. Звездобройството (днес наричано астрономия) е просто досадната, техническа част. Астронома не може да каже, кога ще настъпи пролетта. Той може да каже, че слънцето е минало в еди кой си градус. Точка. То затова има нещо наречено „астрономическа“ пролет, лято, есен, зима. Което си е просто безполезно. Не служи за нищо, освен да ни каже, че е минала точно една четвърт от годината. Но, какво значи и изобщо има ли значение, звездобройството мълчи. И няма как да го каже.
Мдам, календарът е тъп и безполезен. Всъщност, нормално. Когато си приел нещо за даденост е трудно да си представиш свят без него.

Обаче не успях да обработя следващите два абзаца. Значи имаме или:
„Астрологични знания се появяват навсякъде по света едновременно. Наличието им не може да бъде обяснено с човешки произход и наблюдения...“
или:
„астрологията е наука хилядолетия преди останалите науки в смисъл, че ползва научния метод преди да е изобретен. Има повтаряемост на резултатите при това с такава точност...“

Едното е вяра/религия, че нещо се е случило и от тази точка светът е променен.
Другото е наблюдения, резултати, събиране и обобщаване на данни. Светът си е все същият, но придобиваме все повече знания и умения да го разбираме по-добре.

Двете неща са коренно различни. Как успя да ги съвместиш в едно мнение?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Май не схващаш, какво е календар. Не е нещо странно за съвремието. Точно в онези години, когато се занимавах с астрология и аз не знаех. Много е дълго обяснението. С две думи няма нищо общо с това: днес е първи януари, понеделник, седемнадесет часа, значи трябва да ида на зъболекар.

Знанията са дадени навсякъде по света едновремено. Има ги при индианците, има ги при китайците, има ги при египтяните, има ги дори в Европа, която по онова време не е нищо друго от една неолитна дупка.

Тези знания не са останали застинали и е имало развитие. Развитие има дори в момента. Преди 20 години никой не беше чувал за секундарни прогресии. Те са дело на настоящия напредък в математиката. До преди сто години никоя прогноза не включваше планети като Нептун и Плутон. Не са били открити. Макар пак за шумерите да има данни, че са ги познавали.

Една наука не е наука, ако няма повтаряемост на резултатите. Това е много важен крайъгълен камък. Понеже в момента съществуват множество такива „науки“, те са кръстени хуманитарни. Сиреч за мен това не са науки дори по времето, когато бях убеден атеист. Това са измишльотини.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Много хора вярват, че всичко е енергия, включително и учени глави. Та, няма да се учудя, ако заради това планетите влияят на нас и определят, какъв ще е денят ни.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Много хора вярват, че всичко е енергия, включително и учени глави. Та, няма да се учудя, ако заради това планетите влияят на нас и определят, какъв ще е денят ни.

В окултизма има поне две теории по въпроса. Едната е „научна“. Под научна имам предвид нещо, което може да се наблюдава с уреди и дори просто око (северното сияние или още познато като бели нощи). Тя е, каквото казваш. Всичко материално притежава жизнена енергия (од, оргон, чи и др. имена), която отдават и приемат. Някои предмети имат повече, например магнитите имат много. Слънцата имат най-много, след тях са планетите. Растенията имат повече от минералите, но по-малко от животните, които следователно са с по-малко от хората.

Тази енергия, също както електрическата има „поляритет“, дели се на синя, студена и розова, топла. Ако някой човек те привлича, то той има повече от енергията, която преобладава и при теб. Тук не е като другата, дето противоположностите се привличат.

Другата идея сред окултистите е стара, колкото е стар света. С две думи, казва, че мъртва, нежива природа не съществува. Всичко е живо и има дух. Понякога този дух е „колективен“. Например всички глухарчета имат един дух, а не всяко от тях поотделно. Нещо такова. Висшите създания като животни, хора, планети, звезди си имат отделен дух за всеки индивид. Съответно, когато говорят например, че Христос е духа на Слънцето, те имат предвид точно това. Гея е дух на земята и т.н.

Двете идеи не са задължително в конфликт, ако приемем, че од е материалното изражение на духовната връзка. Но поне аз не съм срещал окултна школа, която да се опитва да прави такъв синтез. Но пък ми звучи логично.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Ще опитам накратко да дам лично мнение по някои засегнати тук въпроси.

1.Науката и нейните граници: доколкото помня главните постулати на научния подход и начин на мислене са - повтаряемост на резултатите при едни и същи изходни условия (или поне много близки начални условия) и логически изводи и обосновка на тези резултати на принципа причина -> следствие.
Възможност тези изводи да бъдат проверени и от други хора в друго време.

Следното определение на Нютон ми изглежда достатъчно пълно и точно:
https://www.nap.edu/read/12589/chapter/6

Следва едно обаче, защото тези принципи и начини на изследване разчитат на това което е общо за хората живеещи в дадена епоха, 5-те сетива (зрение, слух, допир, мирис и вкус).
Тоест накратко, науката принципно е ограничена от общите сетива на изследователите/учените. Засега изключвам уредите  ;)
И ако някои каже че има други възприятия най-вероятно няма да му повярват или в по-добрия случай няма да имат възможност да проверят нещата.

Науката не разбира "живота", "емоцията/чувствата" и силите/енергиите (невидимите) които също действат в света, и затова или ги обяснява чисто теоретично или просто се прави че такова животно няма/не съществува.

В заключение науката (сегашната) работи само в сферата на материалното (възпринимаемото от сетивата). Отново изключвам уредите (но само временно).
Тук следва да добавим и че човек с по-развит слух може да чуе неща които другите не чуват и трудно ще ги убеди в какъвто и да е негов извод/заключение.
Същото важи и за зрението и за всички други сетива.

Едва ли някой се съмнява че има безкрай много неща които са невъзпринимаеми за чисто човешкия потенциал за възприемане.
Тук идват на помощ уредите, но това вече е опосредствено знание (според уреда и начина на функциониране, доколко точно отразява дадено явление и т.н.).
Феномените не са видими пряко а единствено посредством уреди, за които също не може със сигурност да се каже какво точно измерват и показват и колко точно е то.
Отделно не за всички феномени има конструирани уреди  >:D

Според мен началото на научния (принципа на разума) се появява за първи път по времето на Платон и Аристотел.
Платон все още е мистик докато Аристотел полага основите на новата епоха на разума/мисленето.

https://faculty.washington.edu/smcohen/320/timaeus.htm
https://quizlet.com/269505478/plato-and-aristotle-body-and-soul-flash-cards/

И накрая една по-скоро идейна концепция за висшата троица (защото стана много объркано с тези богове, полубогове, ангели, демони и безброй други създания).
За начало ще кажа че според мен е безкрайно трудно крайното и временното да обясни безкрайното и вечното, но ето моята идея за троицата.

Преставете си един перфектен кръг (или въртяща се сфера). Кои са трите елемента на кръга - център, обиколка и радиус/диаметър.
Тук виждат следното съотвествие - центъра е Бог/Отец който създава и поддържа кръга; периферията/границата е Синът/Христос той ограничава творението и го проявява; и радиуса (който е еднакъв целия кръг) е Светия дух (той е еднакво справедлив за всички творения.
Еволюцията на творенията е резултат на тяхната свободна воля (частична) и следва принципа "каквото посееш, това ще пожънеш" !
Може би затова и числото "Пи" е безкрайно, крайното не може да измери безкрайното  ;D

Мисля че не е случайно че науката се опитва да обясни вселената с големия взрив от една точка.
И още нещо интересно, в една въртяща се вселена всичко се върти около себе си и около безброи други центрове, всичко освен центъра - той е неподвижен и всички други се въртят около него.
И ако добавим и торсионите полета (генерирани при въртене на обект) то следва че около всичко има сбор от много едновременно действащи торсионни полета освен в самия център.

Уфф, пропускам ужасно много неща и се старая да изложа само най-важната есенция, дано съм успял поне донякъде  8)

ПС: брех сега виждам че докато писах и редактирах и @go_fire вече е писал нещо много подобно/близко, което ме радва  ::)
« Последна редакция: Jun 13, 2019, 12:09 от ray »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Има един филм, правен, за да обясни, че всичко е материя. Той се казва „Духът на времето“. И даже не е направен лошо, макар да смятам идеята му за сатанинска. Но пък поне хубавото е, че вътре през половината време се обяснява нещо, което повечето християни не съзнават. Но като се замислят, стигат и сами до тоя извод. Христос е слънчев бог.
Цитат
Висшите създания като животни, хора, планети, звезди си имат отделен дух за всеки индивид. Съответно, когато говорят например, че Христос е духа на Слънцето, те имат предвид точно това. Гея е дух на земята и т.н.

И как стигат до този извод за Христос? заради светлината??? Да казват, че е дух/бог на слънцето е пълна глупост и го принизяват към някакво слънце.
Христос е сътворил света и вселената. А във вселената има трилиони и трилони слънца , а те го 'привързват' към някакво си слънце, забутано нейде в млечният път.

------
Но за това, че всичко е живо мисля, че са прави. Някъде във ведите бях чел, че в духовният свят всичко е живо. Ако там е така защо и тук в материалният свят да не е така.
Бахайската вяра има също такова тълкуване. В корана също било написано, че 'всичко е живо'.
http://reference.bahai.org/en/t/c/BWF/bwf-37.html
Цитат
As to the existence of spirit in the mineral: it is indubitable that minerals are endowed with a spirit and life according to the requirements of that stage. This unknown secret, too, hath become known unto the materialists who now maintain that all beings are endowed with life, even as He saith in the Qur’án, “All things are living.”
In the vegetable world, too, there is the power of growth, and that power of growth is the spirit. In the animal world there is the sense of feeling, but in the human world there is an all-embracing power. In all the preceding stages the power of reason is absent, but the soul existeth and revealeth itself. The sense of feeling understandeth not the soul, whereas the reasoning power of the mind proveth the existence thereof.
« Последна редакция: Jun 13, 2019, 13:03 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Сам си казвал, че ни се спуска знание според епохата и степента ни на развитие.

Поради това гледам да предпочета трактовките на по-нови и по-западни окултисти. Дънов изглежда като идеалния кандидат (бил е баш тук и съвсем скоро). Но може би защото съм бебе, имам известни разногласия с него. Намирам много места, където сам си противоречи. Беседите му са цензурирани. Някой път говори прекалено мегаломански. Например казва, че неговата, собствена възраст била число с 15 нули. Пентальон ли, не ги знам след квадрильона какви бяха, трябва да ги видя във Википедия.

В същото време много често говори много разбираемо и много просто. На последното много държа. Може да е, защото съм тъп любител на компютрите и като такъв ме води Keep it simple, stuped.

=*=

Ако за миг приемем, че Христос в действително е слънчевия бог, то твоята теза, че е създател на света е все още вярна. Дори според официалната биология, химия и т.н., слънцето е отговорника за създаването на Земята (посредством гравитация, завихряния и други физични явления), както и на живота на нея, чрез слънчевата светлина и топлина.

Обаче в някои окултни школи и т'ва е обърнато наопаки. Например някакви източни учения твърдят, че Земята е родител на Слънцето, Луната и планетите от системата, които всички на различни етапи са се отделили от тази „свръх-голяма“ Земя и е останала днешната мижава планетка.

Като споменах щайнеристите те имат собствена идея за Христос. Четох я в онази същата беседа, дето се обяснява, че Яхве е лунен бог. Там се твърди, че на слънцето има не един, а седем духа, които са се обединили и от това се е родил Христос.

Версията на Дънов я споменах вече няколко пъти. Бил дошъл от Сириус за целта се смалил 75 млн. пъти, за да не опожари Земята и жителите ѝ.

И това не е най-изтряскалата теория. Например има такава, според която Христос не е един, а два духа. Истинския е слизал само при откровенията, а през останалото време била друга душа. За нея пък Щайнер твърди, че е брат, близнак на Адам, която никога не се е прераждала и повече никога няма да дойде на Земята. Седяла си е в Рая ненатоварена с карма, за да може да поеме отговорността по слизането на един Бог.

За този втори Адам пък, някои (най-вече Д'Алвейдър и последователите му) твърдят, че е обитавал съвсем друго тяло, родено седем години след Христос. Той е бил лъже-Христос, пратен от Сатаната. И от него са родени официалните религии. Той бил Христос описан от евангелията без това на Йоан, където пък бил истинския. И затова имало съпротива това евангелие да бъде изключено.

И това е само малка част от всички окултни теории, които съществуват. Например има една популярна, която твърди, че тялото на дева Мария било обитавано от двеста духа, единия, от които е на преподобна Стойна. Още толкова имало и в Йосиф. Това било така, за да можело да се постигне такава чистота, която да е достойна за посрещането на Христос.

А една от най-старите тези (обявена за ерес) е, че след като Бог се формирал (чрез ограничение на абсолютната пустота), първите две същества, които родил от себе си, били, първо Луцифер, след това Христос. И двете му служат вярно и изпълняват единствено неговата воля. Ако има нещо, което харесвам в последната теза е, то е поне, че унищожава дуализма на религиите, нещо, което винаги ме е притеснявало. Не може във вселената да има две воли.

И те така. Спуска се много информация, през всички епохи и нерядко тя си противоречи. Или поне е така докато не пораснем достатъчно, че да можем да я тълкуваме. За себе си казах, че съм бебе. Ако и това не ми е много, защото не съм убеден, че съм и ембрион даже.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Ех тия калните индийци.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

lunarvalley

  • Гост
белите нощи и северното сияние са две различни работи
Активен