Автор Тема: Проблем със запис на звук от компютъра  (Прочетена 1737 пъти)

CHH4

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 31
  • Distribution: Kubuntu 12.10
  • Window Manager: KDE 4.9
    • Профил
Здравейте!
Искам да запиша звук от компютъра през Audacity, но нещата нещо не се получават. Аудио-то ми е ALC883, използвам ALSA.
Ето скрийншот на alsamixer-a:


Ето и скрийншот от Audacity:


Дистрибуцията ми е PCLinuxOS KDE 2010.10
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
ако искаш да промениш настройките на alsa, трябва първо да премахнеш pulseaudio. След това отваряш миксера и му нагласяваш контролерите. После отново си връщаш pulseaudio.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

trosho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 321
    • Профил
@CHH4   В една от темите ти (в други форуми) казваш, че си следвал това упътване - цък.
Само че това не е съвсем вярно, защото не си го следвал точно. Виж къде е отметката "CAPTURE" в упътването и в твоите настройки (нямаш на Capture и на Mix, а имаш на S/PDIF?).

Пробвах от Live CD на PCLinuxOS 2010.10 и при мен можеше да се записва. Ето настройките в Audacity и процеса на запис:
     

В alsamixer имах отметка на Capture и на Mix, както е показано в упътването. Доколкото виждам, PulseAudio-то не е инсталирано и можеш да направиш тези настройки и през KMix, след като си добавиш канали Mix и Capture през меню Settings-> Configure Channels :
     

При теб нещата може да изглеждат малко по-различни, защото звуковата ти карта вероятно е различна, но можеш да пробваш подобни варианти.
Активен