Автор Тема: ПРОБЛЕМ С РУТЕР TPLINK 740 N  (Прочетена 3368 пъти)

gogotogo

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
ПРОБЛЕМ С РУТЕР TPLINK 740 N
« -: Jan 13, 2014, 19:02 »
Здравейте, нов съм във форума и почти нищо не разбирам от Линукс.Имам проблем с 1 рутер тплинк 740N ver 4.24.
Проблема е следния: рутера беше с оригиналния софт когато го пуснах нямаше нищо вклю4ено по лан портовете ,но въпреки това светеше ланпорт 2 все едно има нещо вклю4ено в него , успявах да влезна в уеб интерфеиса му , но след 20-30 сек рутера забиваше,при едно от влизанията ми в уеб опитах да го флашна с опенврт - Успях ,сега е с ОПЕНВРТ, но отново без да има включено нещо по лан портовете си свети лан порт 2 и рутера си забива след 20-30 сек. през феилсаив моде влизам в него и тогава не забива рутера .
Въпроса ми е има ли как през феилсев моде да забраня ланпорт 2 , защото мисля че той някъде окъсява по платката и прави проблем с целия рутер.
Благодаря.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: ПРОБЛЕМ С РУТЕР TPLINK 740 N
« Отговор #1 -: Jan 13, 2014, 19:28 »
Не е от софтуера, явно се е скапал хардуерно, и тоя втори порт на LAN-a свети постоянно и не работи. И да го флашваш, и да не го - същата баница. Махай го и си сложи друг китайски WiFi рутер. Сега поне цените им са така ниски на тия боклучавите TP-Link-ове. Може да си избереш една стъпка по-хубав модел.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

gogotogo

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: ПРОБЛЕМ С РУТЕР TPLINK 740 N
« Отговор #2 -: Jan 13, 2014, 20:23 »
идеата е да се у4а  на него а гледам 4е е жив затова ,ако има възможност кажете за да пробвам ако стане зна4и ще може да се ползва за нещо ,инак аз съм си с тплинк 1043 и съ адски доволен от него 4 години го ползвам рестарт е имало 2-3 пъти за цялото тва време
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: ПРОБЛЕМ С РУТЕР TPLINK 740 N
« Отговор #3 -: Jan 13, 2014, 20:55 »
И аз ползвам два TP-Link от най- евтините и не съм имал нито един проблем до момента. А, единият се ползва от 8 машини.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

plandzg

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: ПРОБЛЕМ С РУТЕР TPLINK 740 N
« Отговор #4 -: Jan 13, 2014, 21:20 »
Не е от софтуера, явно се е скапал хардуерно, и тоя втори порт на LAN-a свети постоянно и не работи. И да го флашваш, и да не го - същата баница. Махай го и си сложи друг китайски WiFi рутер. Сега поне цените им са така ниски на тия боклучавите TP-Link-ове. Може да си избереш една стъпка по-хубав модел.

Май не са толкова много боклучави,колкото се мъчиш да ги изкараш.Аз си карам с един TL-WR1043ND от повече от 3 години и не го давам за никакви "по-горни" боклуци,дето имат и троянски коне във фърмуера като за добавка.

Off/ И ми прави впечатление,че във всеки твой пост се мъчиш да изказваш мнение,което е доста хейтърско.И то за всичко,което се пише.Направо буди съмнение,дали си компетентен или само се изказваш,колкото да се изкажеш.
Нищо лично.Констатация от следенето ми на доста постове от теб.

Нищо,че постът ми е с номер 1.Не съм нов,само дето си загубих акаунта,благодарение на това,че не ми приема старата парола,а мейлът ми е никакъв.Иначе съм си със старото plandz.Ако някой от модераторите прояви желание да ми помогне да си възстановя стария акаунт,нека ми изпрати нова парола на plamen dot dz @ gmail dot com ,за което ще му бъда благодарен.
Off/
« Последна редакция: Jan 13, 2014, 21:35 от plandzg »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: ПРОБЛЕМ С РУТЕР TPLINK 740 N
« Отговор #5 -: Jan 13, 2014, 21:32 »
Както ми е кефа, така ще се изказвам. Никога няма еднакви мнения. Един - доволен, другия НЕ.

Иначе НОВ/СТАР - същата баница е.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

gogotogo

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: ПРОБЛЕМ С РУТЕР TPLINK 740 N
« Отговор #6 -: Jan 13, 2014, 21:44 »
Както ми е кефа, така ще се изказвам. Никога няма еднакви мнения. Един - доволен, другия НЕ.

Иначе НОВ/СТАР - същата баница е.
колеги темата почва да утива на майната си .Дайте идеа с какви команди под телнет да се рещи проблема.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: ПРОБЛЕМ С РУТЕР TPLINK 740 N
« Отговор #7 -: Jan 13, 2014, 23:04 »
Не ми се вярва на тоя рутер да има начин да му забраниш порт с команда от конзолата. Но щом си му прежалил гаранцията, отвори го и му разгледай платката много внимателно, ако може под лупа. Според един мой бивш колега, 90% от повредите се виждат с просто око. Hint: Гледай за окъсени дири около и към порт 2.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: ПРОБЛЕМ С РУТЕР TPLINK 740 N
« Отговор #8 -: Jan 14, 2014, 08:24 »
Още в началото ти казах колега. Това не е софтуерен проблем, а хардуерен. И ти НЕ можеш да го управляваш този втори порт на LAN-а, с никави команди по telnet или SSH2. Знам, не ти се хвърля, ама рутерчето ти е за боклука. Не можеш да го спасиш със смените на фирмуеър или друго човъркане през някаква конзола.

Кое не разбра в началото ? Продължаваш да ровиш, примири се и го мятай в коша.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: ПРОБЛЕМ С РУТЕР TPLINK 740 N
« Отговор #9 -: Jan 14, 2014, 11:43 »
Със сигурност е хардуерен проблем, но аз не бих изхвърлил модема. Щях да го изкормя и щях да се опитам да му набутам нещо такова
http://www.youtube.com/watch?v=mmTe_x39tGQ
http://www.youtube.com/watch?v=7pGSb0KKDNg
http://www.youtube.com/watch?v=Rc2EnIkjfAA
ЦЪК
« Последна редакция: Jan 14, 2014, 12:04 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: ПРОБЛЕМ С РУТЕР TPLINK 740 N
« Отговор #10 -: Jan 14, 2014, 14:49 »
Скептичен съм, че точно в така кутишка ще успее да ги пъхне (освен ако не ги поне tar-не преди това)  [_]3
Активен

gogotogo

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: ПРОБЛЕМ С РУТЕР TPLINK 740 N
« Отговор #11 -: Jan 14, 2014, 17:26 »
Благодаря на всички колеги който се опитаха да помогнат - Рутера отиде в БОКЛУКА
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: ПРОБЛЕМ С РУТЕР TPLINK 740 N
« Отговор #12 -: Jan 14, 2014, 20:13 »
Благодаря на всички колеги който се опитаха да помогнат - Рутера отиде в БОКЛУКА
Разхищение на ресурс.  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.