Автор Тема: CentOS 7.4.1708 проблем с видео драйвър Radeon HD 4850  (Прочетена 2891 пъти)

mrowcp

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 450
    • Профил
Здравейте колеги,
След ъпдейт на пакетите през центъра ми се изгуби графичната среда. От няколко дена опитвам какво ли не, но без резултат. Проблема е, че видеокартата е стара, а кърнела прекалено нов (поне аз стигнах до такова заключение).
При стартиране на някой от драйвърите които уж са подходящи за тази видеокарта, излиза следната грешка:

Код:
==================================================
 ATI Technologies Linux Driver Installer/Packager
==================================================
which: no XFree86 in (/usr/lib64/qt-3.3/bin:/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/root/bin)

Error: ./default_policy.sh does not support version
default:v2:x86_64:lib::none:3.10.0-693.2.2.el7.x86_64; make sure that the version is being
correctly set by --iscurrentdistro

Removing temporary directory: fglrx-install.EQn2ES

Видео:

Код:
01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] RV770 [Radeon HD 4850]

Xorg.log

https://pastebin.com/ayTYbwQT

Някой да има предложения... , че вече се отчаях.

Има уж инсталиран fglrx-x11-drv.x86_64

Код:
Package fglrx-x11-drv-15.12-3.el7.elrepo.x86_64 already installed and latest version
Nothing to do
« Последна редакция: Sep 23, 2017, 23:07 от mrowcp »
Активен

Some Things Just Are The Way They Are

p4p

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 70
  • Distribution: openSUSE
  • Window Manager: KDE GNOME XFCE
    • Профил
Няма хардуерно ускорение, но ... работи.

Активен

mrowcp

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 450
    • Профил
Да, имам го както и всичко което ми се стори свързано с видео от xorg пакетите. Опитах и да ги реинсталирам.

И да попитам: смятам да я заменя с една engtx470 , какво трябва да ънинсталирам преди да направя заменката и какво трябва да инсталирам след това?
« Последна редакция: Sep 24, 2017, 16:11 от mrowcp »
Активен

Some Things Just Are The Way They Are

linman

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Да, имам го както и всичко което ми се стори свързано с видео от xorg пакетите. Опитах и да ги реинсталирам.

И да попитам: смятам да я заменя с една engtx470 , какво трябва да ънинсталирам преди да направя заменката и какво трябва да инсталирам след това?
1. Деинсталираш ати/амд софтуер (дали с yum remove зависи дали е от repository или от АТИ уеб саит-а си теглил и инсталирал софтуер-а)
2. ребоот / reboot
3. enable repo примерно elrepo ИЛИ   теглиш от саит на НЕВИДИЯ драивер  за твоя линукс и ръчен инсталл.
Активен