Автор Тема: Как да заредя тестови Дебиян (systemd) в чист текстов режим  (Прочетена 9218 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
В Grub под Advanced трябва да има опция да заредиш Дебиан по класическия начин SV-init вместо SystemD, пробвай това.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
В Grub под Advanced трябва да има опция да заредиш Дебиан по класическия начин SV-init вместо SystemD, пробвай това.

Под Advanced имам само по две опции за всяко ядро - стандартна и безопасен режим но и при двете ми се получава тоя "дефект"

SysV към SystremD ..имаше един пакет за миграцията който бая време ми седя непотребен - аз си мислех че сам ще я направи (като му дойде времето) докато един ден не спря да ми работи SysV системата (след обновяване естествено) и го стартитах на ръка и то прехвърли всичко на SystemD и ми реши проблема тогава ..мисля че мернах нейде, че това нещо се прави само веднъж (миграцията) и чао SysV .. предполагам затова сега я нямам опцията под Advanced...

както и да е явно ще се налага малко ръчен труд и творчество с всяко обновяване на ядро (поне докато не фикснат бъг-а ..който си мисля че е на systemd - нещо някак си не зарежда нещата в правилния ред, защото на ръчна работи)
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Ако си на тестовия Дебиан, премини на СИД временно, да видим дали ще ти се реши проблема
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
В Grub под Advanced трябва да има опция да заредиш Дебиан по класическия начин SV-init вместо SystemD, пробвай това.
За Jessie, това не ставаше без инсталиран systemd-shim, който блокираше systemd и даваше възможност да се ползват други системи за инициализация. В по- нови версии не съм се интересувал, дали е възможно и не ми е трябвало.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Ами той проблема за момента е решен, тъй че и да мина сега нищо няма да разбера, пък ако мина по-нататъка,.. после па зор със връщането...
Моля някой (от присъстващите) ако има тестови Дебиян да каже дали и при него се получава подобно нещо ..аз съм със свободния Радеон драйвер (ама де тоз късмет да има някой баш с мойта конфигурация)
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
какво мислите за systemd?
Живота, вселената и някакви други глупости
lunarvalley 380 82498 Последна публикация Sep 23, 2019, 18:04
от Rosen88
boycott systemd
Коментар
lunarvalley 19 7525 Последна публикация Jun 01, 2014, 10:00
от go_fire
Създаване на systemd unit
Настройка на програми
senser 5 4061 Последна публикация Nov 24, 2014, 19:38
от go_fire
Systemd в Ubuntu 14.04
Настройка на програми
cybercop 0 1482 Последна публикация Feb 16, 2016, 20:49
от cybercop
Ред на стартиране/спиране на systemd services
Настройка на програми
senser 1 2633 Последна публикация Apr 26, 2017, 12:05
от senser