Страници: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 142318 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Искам да поздравя всички тук които се чувстват свободни със следната песен:
Now We Are Free:
https://www.youtube.com/watch?v=8sDaKmw_JlY

Буквално последното съобщение преди твоето:

Сега проверих на Ubuntu Mate 16.04:
Viber - отваря се с двоен клик
Slack - отваря се с единичен клик
Skype - лявото копче има действие като на дясното и от там Open Skype


ПП: За Thunderbird гледам че имам някаква добавка за трей икона и може да трябва и подобна за KDE. Ако някой ползва и знае такава, нека пише.

Аз няма да правя заключение, какви сме.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
go_fire, свободата (не физическата) е чувство. Ако се чувстваш свободен, си свободен. Ако ли не, значи не си.

Аз имам изброените в цитата неща за инструменти (те ми помагат да си вадя хляба). Така както брадвата е инструмент, а не поробител. Да, хората са зависили от нея, но това не означава че не са били свободни. Същото е и с огъня, както и с всичко измислено до ден днешен.

* знам че ти е бавен нета, но ти препоръчвам да изгледаш всичко в канала на тоя австралиец. Хората го гледат, понеже им действало успокояващо (няма реч, само натурално аудио), аз го гледам, за да не забравям от къде сме тръгнали.
« Последна редакция: Jun 07, 2019, 13:30 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
На мен няма нужда да ми обясняваш. Моята „кариера“ (колкото и да е пресилено да се нарече така), цялата е минала под знака на несвободния софтуер. Реално само на последното си раб. място съм ползвал някакви свободни програми (АОО, Емакс и др.). Те бяха помощни и съществуваха, само защото на шефовете не им се даваха пари (включително за администрация на машините). Обаче основната ми дейност отново беше с несвободни програми. При това случая ми е по-тежък. Моята професия граничи с невъзможно да бъде упражнявана под ГНУ/Линукс. Сиреч никога не съм работил на свободна ОС.

Но и бизнесмените си правят лошо сметката. Споменаваш Слак. Не уточняваш, а би трябвало, че това не е известната ОС, а мизерна чат програма за употреба в бизнеса. Питам аз шефа ти: какво ще стане, ако се случи нещо с компанията зад него или тя вземе кофти решение?

Нали няма да се лъжем, че тия работи не се случват постоянно? Тогава ненагледния (това е ирония, не го познавам), ще остане без цялата история на бизнеса си. Да речем, че някога рекламния отдел на въпросния чат го е подвел. Лошо няма. Това е единствения начин да продаваш. Но днес е вече друга година, друго време. Отдавна съществуват свободни алтернативи на въпросния чат, като за поне едната знам, че поддържа входяване (import) от въпросния.

Цената на притежание била друга? Има ли цена историята на организацията му? Ако мисли така, значи може скоро да не е шеф.

Така, че разбирам положението ти, защото моето е дори по-лошо. Но това не пречи, всичко това да е грешно.

=*=

По един въпрос обаче няма да се съглася с теб. Брадвата е инструмент. Компютъра не е инструмент. Той е заместител на хората. Човека е само придатък на компютъра, за да изпълнява тези задачи, на които той е неспособен. Поради което се инвестира в ИИ. Няма да казвам сега, че за мен тая идея няма да успее.

Но, ако не смяташ, че човека е придатък на компютъра, ти предлагам едно размишление. Когато си сам (може и в автобуса), замисли се, какво точно правиш на компютъра денем. Започни от големите задачи. Пускам тази, тази, тази програма. После се премести на по-малките. В тази днес направих това, в онази онова. Задълбочи още повече, ако искаш даже да преповториш натиснатите копчета на клавиатурата и мишката. Замисли се за всеки конкретен резултат, от всичко, което непосредствено си свършил.

И тогава мисля, че няма как да не стигнеш до заключението, че си една периферия на компютъра, която подлежи на подмяна.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Но и бизнесмените си правят лошо сметката. Споменаваш Слак. Не уточняваш, а би трябвало, че това не е известната ОС, а мизерна чат програма за употреба в бизнеса. Питам аз шефа ти: какво ще стане, ако се случи нещо с компанията зад него или тя вземе кофти решение?

Така е, но така работи светът. Когато имаш колаборация винаги си зависим. Това не трябва да те плаши, тъй като ползите оправдават риска. Това е все едно да питаш какво ще стане с огнярите, ако тези с брадвите изчезнат :) Отговорът е прост - ще се търсят други варианти. Еволюцията и напредъка са пряко свързани с този факт.
*за слака не мисля че е нужно уточнение, понеже не виждам как ОС ще има трей икона и нотификация в КДЕ (виж темата) :D

По един въпрос обаче няма да се съглася с теб. Брадвата е инструмент. Компютъра не е инструмент. Той е заместител на хората. Човека е само придатък на компютъра, за да изпълнява тези задачи, на които той е неспособен. Поради което се инвестира в ИИ. Няма да казвам сега, че за мен тая идея няма да успее...
Аз не мисля по този начин. За мен компютъра, интернет и линукс са "сечива". Пак казвам, ако ги приемаш за друго, значи са друго. Аз например не приемам за сечиво ФБ, макар че за някой е.
* за експеримента ти, няма смисъл да се замислям. То е като да се замисляш как, докато сечеш дървото с брадвата, при удара късаш еди колко си фибри и тнт... (накрая ще се депресираш и може и да го пожалиш :) )
Фактът че този форум съществува е благодарение на това, че някой е щракал по клавиатурата. Без да знам кой е, го поздравявам за усилията и съм благодарен че не се е замислял :) На мен ми доставя удоволствие да си пиша със всички ви и ако приемем, че кефа е храна за душата - този човек ме е нахранил (разбира се, в добрия смисъл на думата ) :)


« Последна редакция: Jun 07, 2019, 15:22 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Копютърът бил усилвател на човешката мисъл.
Обаче бил както усилвател на човешката мъдрост, така и усилвател на човешката Тъпотия. ::)
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Смятам обаче че не трябва да се забравя че "инструментите" се развиват и усъвършенстват, а излизат и съвсем нови.
Общо взето по-новите имат по-силно влияние и на човека и на средата и това има/носи последствия  :P

Компютрите имат възможност да симулират "живата реалност" и това е техния плюс, но в момента е по-скоро голям минус. Справка "Матрицата" !
Ето гледаме, слушаме прекрасни неща от цялата планета и от преди години. Е има и огромно количество "боклук", от всякакви видове и разновидности (меча е двуостър  :o )
Така че не е все едно за какъв точно инструмент говорим, то и ядрената централа и ядрената бомба пак са вид "инструменти/устройства" за производство на ток или за други много, много лоши работи (престъпни).

И за да продължа с темата за "свободата" пак ще пусна един линк към клип.
Тук се вижда как се воюва и се защитава свободата. Дори при нищожни шансове за успех (трябва вяра).
https://www.youtube.com/watch?v=GzGtEPdmR3g

Изглежда че няма много общо с темата, но напротив мисля че дори има много общо.
Господството отнема "свободата", къде явно къде скрито  ::)

ПС: имало е концерти на Lisa Gerrard (Gladiator) в България, заедно с "Мистерията на българските гласове", прегледах набързо видеото и доста ми хареса. Има записи е тубата, вероятно и в торенти.
« Последна редакция: Jun 07, 2019, 21:26 от ray »
Активен

GermanecaBG

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: openSUSE Tumbleweed
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Нещо ИНТЕРЕСНО за Билдербергите!
Явно все пак "излиза" от време на време информация, но доколко е вярна....
Активен

Равноправие по възможности и йерархия по резултати.

GermanecaBG

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: openSUSE Tumbleweed
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Копютърът бил усилвател на човешката мисъл.
Обаче бил както усилвател на човешката мъдрост, така и усилвател на човешката Тъпотия. ::)

Намерих интересни (поне за мен) филмчета и статии за Том Кембъл.
"Водещият на "Отвъд ограниченията" Емил Иванов се среща с Том Кембъл! Един изключителен учен-физик, който ще представи своята "Теория на всичко" в изключително интересно и вълнуващо 6-часово интервю с Емил Иванов. Възможно ли е да живеем във виртуална реалност? Какви са доказателствата за това? Как се прилага тази теория в ежедневието ни, в любовта, на работното място? Къде се преплитат физиката, виртуалната реалност и астрологията, дори паранормалните явления? Всички тези, а и още въпроси, ще намерят своя отговор в епизодите на "Отвъд ограниченията"."
Цък
Активен

Равноправие по възможности и йерархия по резултати.

GermanecaBG

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: openSUSE Tumbleweed
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Извън темата, но не се въздържах да го споделя. Искам само да уточня, че това е лично мое мнение и виждане и не правя пропаганда* (в лошия смисъл на думата).
"Привърженик съм на идеята, че ЕС трябва да бъде една държава. С една валута, обща армия, обща гранична охрана и обща система за сигурност и правораздаване. И мисля, че САЩ, Китай и Русия нямат интерес това да се случи и правят всичко възможно да усмиват, подиграват и демонизират хората и политиците, които са за по-тясна интеграция на нациите и превръщането им в една мощна единна държава с огромен БВП и конкурентна икономика и наука."


Цялата статия е ТУК
=========
Пропаганда*:  Усилия, системно насочвани към осигуряване на обществена подкрепа за дадено мнение или курс на действие.
=========

В истинския си смисъл пропагандата е напълно легитимна форма на човешка дейност, но думата е силно изопачена.
Всяко общество, независимо дали социално, религиозно или политическо, което си има някакви вярвания и се стреми да ги популяризира чрез изречени или написани думи, практикува пропаганда.

Активен

Равноправие по възможности и йерархия по резултати.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
ЕС и в момента е това, което си описал плюс почти единно законодателство. Съществено изключение е външната политика (макар да има такъв комисар) и тайните служби.

По принцип съм за идеята за още по-голяма интеграция. Но ме притесняват две неща. Първото е, че тенденцията е обратната. Съюза се разпада, не се сплотява. Второто е брюкселската бюрокрация. Тя е просто ужасна. Какво беше, директивата за краставиците е колкото Новия завет.

Съгласен съм на по-обединен съюз, но с по-малко правила. Колкото по-малко, толкова по-добре.

Хареса ми отказа ти от отговорност. Трябва да запишеш право. Ще станеш прочут адвокат.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Не знам като какво я разглеждаш тая статия, но тя е доста повърхностна. Първото изречение си е чиста пропаганда (вярно, но намекващо твърдение {демек в лошия смисъл на думата}). Аз лично предпочитам по-сухи икономически статии.
След това, твърдението за по-малките държави е просто некомпетентно.

Ето ти моя прочит (моята *пропаганда) на данните (взимам ги за истински а другите от wiki):

Китай - 2.5 трилиона износ за 1.386 милиарда население
Сащ - 1.7 трилиона износ за 327.2 милиона население
Германия - 1.6 трилиона износ за 82.79 милиона население

Какво обаче е специфичното за германия и как една държава може да се каже че е ЕС? С какво тя е по-различна от останалите 2, че да е по-добра от тях ? Ами много просто - погледни всички изостанали държави в ЕС (БГ е хубав пример) къде изнасят най много :) ЕС е отворен пазар ("уж" нямаш протекционизъм).

Какъв е проблема на американците? Те са за пряка договорка с  отделните държави, а не за посредник. В момента ситуацията е някъде по-средата, понеже не се спазват дословно. ЕС си налага някакви мита, работи, глупости (протекционизъм за извън ЕС), но реално все още останалите държави не ги спазват. Това важи и за търговията с китай, русия и т.н.т. За мен лично същите тези регулации са една от причините и за брекзит.

Дали това е лошо или добре за нас - не мога да преценя, но трябва да знаеш, че растежа на икономиката се състои от две неща (оценката и в пари). Най-общо казано парите в нея и скоростта, с която се въртят. С това казано на мен не ми пука дали ще дойдат от германия или сащ. Всеки лев от вън попаднал в нашата икономика, колкото и бавна да е тя, ражда после нарастване на БВП.
Или по друг начин казано: На мен не ми пука дали "държавата" ЕС ще е 1ва икономика в света, ако БГ е последна. То е малко като лафа "София не е България", който за като човек НЕ от София е напълно валиден.

Относно ЕС да е една държава, а не федерация с огромна автономност на щатите в нея (както е сега), съм против. Ако ЕС се превърне в "единна" държава става същото като СССР. Единствената разлика е в плановата икономика. Но ако изградиш икономика въз основа на субсидии и вътрешен протекционизъм - доста се доближаваш.

« Последна редакция: Sep 01, 2019, 03:47 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
ЕС е планова икономика, само, че петилетките са седемлетки.

Значи смяташ, че Бризход е поради налагането на мита на РФ и КНР? Интересна идея. Като не са в ЕС и на тях ще им нашибаме мита, вероятно бая солени за назидание. Винаги съм смятал, че англичаните не са добре, ама напоследък се убеждавам. Да излязат заради митата, та и на тях да им наложат.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Не като единствена, но по-скоро като една от основните. И не като "точно митата" към един или друг, а по-скоро философията,че някой (примерно Германия или Франция) може да пише правилата за външна политика на англичаните. Както и преди сме обсъждали те са и в commonwealth, а и никога не им е пречило да се договарят със САЩ, Русия, Китай или който и да е друг.
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

lunarvalley

  • Гост
Копютърът бил усилвател на човешката мисъл.
Обаче бил както усилвател на човешката мъдрост, така и усилвател на човешката Тъпотия. ::)

един от проблемите на интернеда е, че всеки олигофрен с два клика може да се събере с други, подобни нему олигофрени, които си сформират групички дека си увеличават олигофренията
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
един от проблемите на интернеда е, че всеки олигофрен с два клика може да се събере с други, подобни нему олигофрени, които си сформират групички дека си увеличават олигофренията

Вчера случайно попаднах на статия, кой бил youtube каналът с най-много subscribers. Ами това бил някакъв шведски блогър с името PewDiePie. Абонатите му са 100 Mилиона. :o :o :o и това го прави само един човек.

https://www.youtube.com/user/PewDiePie/featured

https://www.youtube.com/watch?v=zTxxlPGohz0

Това харесва ли ви? На мен не. И защо се харесва на толкова много хора?
« Последна редакция: Sep 06, 2019, 12:14 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.
Страници: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 70   Нагоре
« назад напред »