Автор Тема: Електронен подпис - подписване в браузър  (Прочетена 20345 пъти)

Drago_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 34
    • Профил
Пропускате факта, че sms и като цяло мобилната мрежа могат много по-лесно да се пробият от колкото електронния подпис. Gat3way имаше в блога си доста интересни четива по темата.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Това не съм го пропуснал, като мисъл. Дори зная, че номерът от който се изпраща смс или се прави обаждане, може да се подправи и ще видиш нещо друго. Така правят измами във Великобритания.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Трябва да пробиеш двете системи ЕДНОВРЕМЕННО - това е тънкия момент. И от къде знаеш кой е телефонния номер?! Вие си говорите наизуст колкото да не заспите.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Първо да похваля Две хилядолетния. Много се радвам, когато във формуна не се въртят само професионалисти, но и влюбени в компютрите като хоби, които имат други професии. Радвам се, защото и моята професия не е да барам компютри, мрежи, облаци, слънца и други неописуеми магии.

Като споменах слънца, останаха ли хора със Солариси или навсякъде вече са изхвърлени? Имаше един, двама тук дето живееха отвъд голямото вода и се бореха с тях. Ама единия не съм го виждал да се мярка от години.

=*=

По повод на хаването, не може да бъде кракната само машина, която не е произведена. След като нещо е направено от хора, хора могат да го строшат. На великите Гългъл нали им гътнаха великия DRM? Така им се пада да двуличните копелдаци.

След като четем Гейт (което е похвално) да го дочетем до край. Защитата не ти купува непробиваемост, а време. Време необходимо да те счупят. Ако то е прекалено много, то потенциалния враг просто ще се откаже. Винаги всичко опира до ресурси и икономика.

Не съм казвал, че ел. подпис е лоша технология сам по себе си. Той е нищо повече от един обикновен сертификат записан на интегрална схема тип SIM. Като любител на свободата не обичам централизсация и монополи. Ако например зад тях седеше нещо подобно на Handshake и можех сам да си го запиша вкъщи с програматор за пет лева от *deal.ch или Олимекс, то нямаше да имам нищо напротив.

Ама не е така. Това е централизиран, скъп монопол, който до преди някакви месеци не го ебеше за никой по света и всички бяха самоподписани и несъвместими (което все още е вярно), с какъв да е стандартен софтуер. И за да ползвам великите им услуги трябва да плащам 35 лв. като физическо лице или 60 като юридическо. Защо за юридическо има разлика в цената? Значи собствената ми държава и половината банки дават милионен бизнес на някакви случайни хора и аз трябва да съм щастлив? Може да прозвучи като анархизъм (какъвто почти е, но не съвсем), но предпочитам да няма държава.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
   Споко,пичове,цената на т.нар. "ел.подпис" ще падне,неминуемо е.
Така,както падат цените на много банкови услуги на Запад (за България
уви,ще стане по-бавно),появяват се fintech фирми,които предлагат на
много по-ниски цени банково обслужване,например преводи.
   Ще се появят фирми,предлагащи еквивалентна услуга на по-ниски цени.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Тия финтеч ли са, какви са, не съм ги чувал. Но тук е същото като с чатовете. Не е важно, коя технология е по-евтина или добра, а до кой може да стигнеш с нея. Ако моите пари не могат да стигат до тия, които искам с този финтеч, то ми е все тая.

От друга страна, услуги за „бързи преводи“ съществуват и сега. Те често са обвързани с банки, но са независими институти. Най-известни са MoneyGram и Western Union, но има още много други.

Тия услуги не се славят като кой знае, колко евтини. Направо са еквивалента на лихварите (разните там TBI, Easy Money, Vivus, десетки др.) спрямо конвенционалните банки.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
   Говоря за нещо съвсем различно,не от типа на MoneyGram, Western Union,
българските банки и прочие кожодери.
   Поинтересувай се от цените на ТransferWise,Revolut и Paysera,ще се изненадаш ...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Имах намерение да пробвам ТransferWise обаче мисля да изчакам още година-две.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
По такси и скорост никой не може да бие Биткоин-а. Само да има какво да се пренася. Те затова и банките късат и хвърлят срещу него.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
А какво ще кажете за OneCoin?  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Drago_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 34
    • Профил
Ами аз съм си го написал, че едното е по-лесно за пробиване и то значително. Никъде не съм написал за нещо нехакваемо. Незнам какво е похвалното на това да четеш някого ? Следя блоговете на стотици специалисти от цял свят и какво от това ?
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
А какво ще кажете за OneCoin?  :D

   Ружа я подпукаха много сериозно (включително и в България)  ;D



   
По такси и скорост никой не може да бие Биткоин-а. Само да има какво да се пренася. Те затова и банките късат и хвърлят срещу него.

   Я пак ...
   Можеш ли например да си купиш кафе (или нещо друго) с Биткоин и да чакаш
по-малко от 30 мин. да се потвърди транзакцията(за да стане по-бързо,таксата е много по-висока).
« Последна редакция: Jan 09, 2019, 21:16 от spec1a »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Купуването на кафе не е пренасяне на средства. И с МъниГрам не можеш да си купиш кафе (ако се опитваш значи не правиш нещо както трябва).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Купуването на кафе не е пренасяне на средства....
Брех мама му стара, що не мога да убедя пича от кафето в това и все ми иска средства.
« Последна редакция: Jan 09, 2019, 22:38 от Yasen6275 »
Активен