Автор Тема: WRT54GL+DD-WRT+CS:S  (Прочетена 5857 пъти)

peterstamov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 19
    • Профил
WRT54GL+DD-WRT+CS:S
« -: Dec 06, 2009, 12:35 »
Здравейте! Поздравления, много интересни неща научавам тук. Към въпроса. Трябваше да сменя рутера и купих WRT54GL v1.1. Взех го от доставчика си, който го флашна с DD-WRT и настрой на PPPoE връзка. Нямам проблем с Интернет. Проблема е че с приятели имаме направен сървър на CS и играем локално  - връзката преди рутера. След рутера си е само моя ПК. Сега сървъра не се вижда. Достъпват  ме чрез IP-то ми 192.168.xxx.xxx. Пренасочил съм порта, който ми е нужен 27015. Интересното е че, сървърът ми се вижда публичен, като всеки път е с различно IP, но не се вижда локално. Има ли начин да го напрвя да се вижда локално, а не публично. Намерих, но не съм сигурен, че е точно това, което ми трябва.

Цитат
1. Administration --> Diagnostics. Добавяш в текстбокса:
ifconfig vlan1 90.х.х.х netmask 255.255.255.0
2. Натискаш Save Startup. Изчакваш 2 минути.
* * *
3. Administration --> Diagnostics. Добавяш в текстбокса:
/usr/sbin/iptables -A POSTROUTING -t nat -o vlan1 -d 90.х.х.0/24 -j MASQUERADE
4. Натискаш Save Firewall. Изчакваш 2 минути.
Активен

peterstamov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 19
    • Профил
Re: WRT54GL+DD-WRT+CS:S
« Отговор #1 -: Dec 19, 2009, 09:35 »
UP
Има ли команда, която да извършва действието обратно на port forwarding към WAN мрежата преди рутера. Мисля че ми трябва такава команда защото трасирането от публично до LAN става, но подминава мрежата преди рутера и не се вижда от другите потребители.
Активен

tyuio

  • Гост
Re: WRT54GL+DD-WRT+CS:S
« Отговор #2 -: Dec 19, 2009, 12:52 »
Ами ако не искаш да ти се вижда от вън просто не даваи на порта да излиза на вън. Ако компютрите с които играете имат раздавани еднакви ип-та от този рутер като 192.168.... и така нататък просто му задай да дава едно определено ип само на трвоя комп и на никой друг. Би трябвало когато играчите търсет това ип да се свържат. Освен това виж в документацията на твоя фърмуер има много имафо там.
Активен

sickmind

  • Гост
Re: WRT54GL+DD-WRT+CS:S
« Отговор #3 -: Dec 19, 2009, 13:40 »
UP
Има ли команда, която да извършва действието обратно на port forwarding към WAN мрежата преди рутера. Мисля че ми трябва такава команда защото трасирането от публично до LAN става, но подминава мрежата преди рутера и не се вижда от другите потребители.

Какво означава обратно на порт форлардинг'а?
В порт форлардинг сескцията в настройките на dd-wrt как си ги пренасочил? като TCP, UDP или и двете?
И какво е това подминаване на мрежата. Ако си настроил port forwarding правилно няма да имаш никакви проблеми, ако си с публично IP ще се вижда сървъра от всякъде и можеш единствено да сложиш един скрипт ползващ iptables който да филтрира и да пуска само IP адреси от твоя доставчик на порт 27015.
Активен

peterstamov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 19
    • Профил
Re: WRT54GL+DD-WRT+CS:S
« Отговор #4 -: Dec 19, 2009, 20:51 »
Нека се опитам да поясня. Мрежата е pppoe. След рутера е само моя компютър. Преди рутера в локалната мрежа на доставчика е проблема - не се вижда сървъра там. Преди да ползвам рутер имах статично IP от типа 192.168.ххх.ххх. Клиентите на мрежата достъпваха сървара чрез въвеждането му със съответния порт  - 192.168.ххх.ххх:27015. Портовете съм ги пренасочил правилно и сървъра се вижда но само публично и двете TCP и UDP. Нужна ми е команда (или някаква настройка -  не знам) да препраща връзките от порт 27015 от IP на моя комп през рутера обратно към локалната на доставчика 192.168.ххх.ххх. Със сетването на статично ip и порта за достъп от публечна мрежа се оправям.

Горе в дясно на DD-WRT- WAN IP пише 93.xxx.xxx.xxx тоест публично е. Рутера не получава локално IP от доставчика от типа 192. Там е проблема. После с някаква команда го сетват.
Имам следните в STARTUP и Firewall
Цитат
ifconfig vlan1 192.168.xxx.xxx netmask 255.255.255.0 broadcast 192.168.xxx.xxx
route add -net 192.168.ххх.ххх/16 gw 192.168.xxx.xxx
route add -net 195.24.xxx.xxx/21 gw 192.168.xxx.xxx
route add -net 172.xxx.xxx.xxx/24 gw 192.168.xxx.xxx

Цитат
iptables -t nat -A POSTROUTING -s 192.168.xxx.xxx/24 -d 192.168.xxx.xxx/16 -j SNAT --to-source 192.168.ххх.ххх
iptables -t nat -A POSTROUTING -s 192.168.xxx.xxx/24 -d 195.xxx.xxx.xxx/21 -j SNAT --to-source 192.168.xxx.xxx
iptables -t nat -A POSTROUTING -s 192.168.xxx.xxx/24 -d 172.xxx.xxx.xxx/24 -j SNAT --to-source 192.168.xxx.xxx

Шарването в локалната на доставчика също не става по същата причина. Като пробваме достъп чрез въвеждане в експлорер на IP \\192.168.xxx.xxx от компютър в мрежата на доставчика ми иска име и парола и направо влизам в настройките на рутера.
« Последна редакция: Dec 19, 2009, 21:33 от peterstamov »
Активен

tyuio

  • Гост
Re: WRT54GL+DD-WRT+CS:S
« Отговор #5 -: Dec 19, 2009, 23:08 »
 чакай ся, нещо не схващам доставчика ти праща едно реално ип което се вижда в интернет и едно вътрешно 192....  нещо си така ли? Не виждам как ако не си с рутер ще ти праща двете а ако си с него няма да ти праща локалното. а ти локалната виждашли я или не?
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5293
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: WRT54GL+DD-WRT+CS:S
« Отговор #6 -: Dec 20, 2009, 10:04 »
Здравей Петьо. Наистина не си обяснил много добре топологията на мрежата в твоята ситуация (също и това, кой и как раздава IP-тата и на ДРУГИТЕ). А и никъде не казваш, къде e CS сървъра, само това си дал :

Цитат:

........Проблема е че с приятели имаме направен сървър на CS и играем локално  - връзката преди рутера. След рутера си е само моя ПК. Сега сървъра не се вижда. Достъпват  ме чрез IP-то ми 192.168.xxx.xxx........

Т.е. сървъра най-вероятно е на ТВОЯТА машина. Така ли е ? А щом рутера ти има ВЪНШНО, реално IP, зададено на ВЪНШНИЯ му интерфейс от твоя ISP, нека ДРУГИТЕ да опитат да те достъпят с него IP адрес (можеби той е видим и за тях, нищо че те са локално) наистина не е обяснена точно ситуацията ти и аз гадая сега. А ти форвордни НЕГОВИЯ 27015 порт (на външното, реалното ти IP) към 27015 порт на твоята вътрешна машина. Това ми идва на ума сега, а и за проба пари не вземат, нали ? Хахахахаааааааааа

Поздрави и успех.
« Последна редакция: Dec 20, 2009, 10:17 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: WRT54GL+DD-WRT+CS:S
« Отговор #7 -: Dec 20, 2009, 10:51 »
В русе networx дава такава възможност - публично + частно IP. От РУСЕ и си?
Активен

peterstamov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 19
    • Профил
Re: WRT54GL+DD-WRT+CS:S
« Отговор #8 -: Dec 20, 2009, 10:58 »
Не разбирам много от мрежи и за това не мога да обясня добре. Сървъра е на моята машина. Чрез външното IP работата става - вижда се. Проблема е, че е динамично и всеки път е различно. Другия проблем е че влизат хора от всякъде  - това може да се реши. Някой беше споменал за скрипт. Също си мисля - дали връзката няма да има повече лаг с връзка чрез външното IP. Сега играем и връзката става чрез външното IP директно през рутера и до моя компютър. Подминава локалната на доставчика. Машините там ги виждам и споделянето и ако има игра.

Мисля че имам няколко варианта.
Доставчика да ми сетне едно статично публично.  И скрипта за филтър.
По някакъв начин да се направи връзката към локалната на доставчика.
С някакъв домейн няма ли да стане. И филтъра съответно.

Не съм от Русе. Заровен съм дълбоко в провинцията.

Много ви благодаря за отделеното време. Поздрави!
« Последна редакция: Dec 20, 2009, 11:10 от peterstamov »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5293
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: WRT54GL+DD-WRT+CS:S
« Отговор #9 -: Dec 20, 2009, 11:20 »
Петьо, ами ти тях (доставчиците ти) питал ли си ги за това ? Те са наясно с мрежите си и твоята ситуация (как се раздават адресите, кой какво може да достъпва, има ли някакви рестрикции и т.н.). Мисля, че ще ти дадат идеята как да се реализира. Няма значение къде си (какво като е провинцията), ако искаш говори с тях, а ако имаш някой познат от техниците им, още по-добре, не вярвам да ти откажат помощ. Рутера е техен, те са го флашвали, те са го настройвали - демек НАЯСНО СА. А и щом преди слагането на рутера всичко си е летяло и е било ОК, предполагам че всичко ще си тръгне отново. Аз поне така бих постъпил, няма какво да гадая, къде да пипам, какво да сетвам и да губя време и нерви.

Пак успехи ти желая.
« Последна редакция: Dec 20, 2009, 11:23 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

peterstamov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 19
    • Профил
Re: WRT54GL+DD-WRT+CS:S
« Отговор #10 -: Dec 20, 2009, 11:47 »
Благодаря ви и весели празници! Най вероятно ще говоря с тях.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Linksys wrt54gl + dd-wrt може ли да се сложи iptra
Настройка на хардуер
polkpo 4 4544 Последна публикация Feb 03, 2007, 23:57
от sharan4o
Wrt54gl
Настройка на хардуер
Krlozanov 3 3113 Последна публикация Mar 07, 2007, 21:49
от alex_c
Друг проблем с wrt54gl
Настройка на хардуер
Krlozanov 3 2830 Последна публикация Mar 09, 2007, 12:59
от sharan4o
Sellinet + WRT54GL
Настройка на хардуер
Chrono 0 1779 Последна публикация Feb 18, 2010, 15:18
от Chrono
WRT54GL проблем с рутиране на DVR's
Настройка на хардуер
mrowcp 23 10781 Последна публикация Apr 07, 2011, 17:03
от mrowcp