Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 16   Надолу

Автор Тема: Фереджета в ... Конгреса !  (Прочетена 43659 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5290
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #135 -: Jun 23, 2019, 09:50 »
Хаххаххааааааааааааааа, маанета
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #136 -: Jun 23, 2019, 10:21 »
   А бе,реактивен,да не би да имаш скоро ходене до Хамериканското
посолство и да си притеснен нещо от ... обстановката  ;D
Активен

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #137 -: Jun 24, 2019, 00:09 »
spec1a попрочети малко за да не се обясняваш за неща от които си намаш и халхабер.

https://www.24chasa.bg/novini/article/7517722

С балканския ти манталитет си по-близо до Багдад отколкото тя.
Манталитета му не е балкански, а първобитнообщинен. На английски термина е tribalism.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3242
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #138 -: Jun 24, 2019, 07:09 »
   А бе,реактивен,да не би да имаш скоро ходене до Хамериканското
посолство и да си притеснен нещо от ... обстановката  ;D

Стига сте плашили момчето сега. Не е хубаво така. Независимо с каква администрация, ъ-ъ-ъ бюрокрация се бори човек, нема управия... Ей го е и Х.йло даже не мое да се оправи... Нека оди сега да обяснява че нямал сестра.... пардон Звезда

https://censoru.net/36495-nesmotrja-na-protesty-rossii-aktivist-rasskazal-otkuda-v-kosmose-zvezda-putin-hulo.html

 и за незнаещите старобългарски:
https://time.com/2964352/vladimir-putin-huilo-star/
« Последна редакция: Jun 24, 2019, 07:11 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #139 -: Jun 24, 2019, 11:37 »
Тайм ми каза да си гледам работата, но го прочетох на славянския диалект.

Трябва да отбележа, че поздравявай времевите. Досега постоянно спрения js ме спасяваше от GDPR. Оказва се, че те са по-умни и за пример на цялата паяжина.

Към Ясен. Като живущ в непосредствена близост до Трибалия (сиреч Мездра, Враца), категорично отказвам да се приемам формулировките на разни келти. Трибалите са били високоразвити за неолита, в който са живеели. Освен това са били подчертано мирна култура. Нямат нищо общо с нео-фашистките изстъпления на 90% от настоящите българи, чиито изразител във форума ни е Спец.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3242
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #140 -: Jun 24, 2019, 16:13 »
Гога, мисля че си се объркал нещо
Трибализъм не иде от трибалите
https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%8F

Които не са чак толкова древни, едва от античността
А иде отлат.Tribuо
https://dic.academic.ru/dic.nsf/enc1p/48370

А истински старата култура е т.нар. Триполие... Ехей хилядолетия преди Христа
https://rgdn.info/tripolskaya_antropomorfnaya_plastika_i_e_sakralnyy_smysl

https://rgdn.info/assets/uploads/images/tinymce/analitics/15/tripolye5.jpg
Трипольская женщина. Реконструкция антропологического типа.
(Национальный музей истории Украины г.Киев)

Опираясь на артефакты можно сделать вывод, что трипольцы были достаточно доброжелательным и открытым к общению народом, который предпочитал бытовой и культурный обмен, а не войну.

Пак са ти роднини по кръвна линия, само че по древни, а според самопризнания на самите Кимерийци, така се е и родила легендата за Атлантида... По самопризнаията им буквички те им и пр. култура им ги дали едни хора дето градовете им останали под водата, на дъното на черното езеро когато то станало море. Сега дали са били баш по северните Триполие или по южните варненци/Винча не уточняват.


Не знам що напоследък всичко се дели на преди и след Христа? Наскоро гледах Good Omens - хубав сериал, очаквах повече да са го развалили, като го пуснат в продажба ще си го взема. Та там питат антагониста за дребно уточнение за края на света, дали ще засегне планетата, галактиката, вселената и т.п. и той казва, а няма страшно , ще засегне даже не и цялата планета, само (за забавление на) местните. Опасявам се че хората в Китай, Индия и пр. въобще няма да ги развълнува, няма даже и да разберат за него.
« Последна редакция: Jun 24, 2019, 16:23 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #141 -: Jun 24, 2019, 16:48 »
Ами самия факт, че се обърках, значи, че не трябва да се ползва тази думичка. Защото следват половин час обяснения, че не става въпрос за траки, а някаква латинска думичка. Последната нищо чудно, ако човек се разрови пак до траките да стигне. Нещо като със славяните дето на латински са значели роби, а така си значат и до ден днешен в английския. Аз това дори нямаше да го знам, ако тази думичка не беше широко разпространена в компютърните науки.


Преди десетина години имаше интересно откритие. Мисля, че е било във връзка с търсенето на нефт и газ в Черно море. Не помня добре подробностите и сигурно ще сбъркам. Но в общи линии е следното. На стотина километра срещу Варна са открити (и май бяха снимани) руини на голям град. Като сравнили данните с черноморските потопи, се оказало, че това било крайбрежието на сладководното езеро от преди това.

До по-сериозни изследвания така и не се стигнало. Май било защото там дълбочината била много голяма, а и както знаем, нашето море на дълбоко не е особено гостоприемно. Та скъпичко би излезнало, ако е възможно.

Както и да е. Изглежда жителите на града просто са го преместили, малко преди или по време на потопите. Това обяснява защо точно във варненско е открито най-старото злато. На пръв поглед идва от нищото. Ама, ако е имало цивилизация, която е потънала, вече става друго.

=*=

Последните изследвания за Антихриста казват друго. През последните два века са се раждали доста нострадамовци, които са говорели по темата. Последния на който бях попаднал беше някакъв пленен от немците през ПСВ. Общо взето чертаят една и съща картинка. Ще има трета световна. Ще я почнат китайците, които ще тръгнат на запад. Интересно е, че и руснаците ще направят същото. Първи ще го отнесат арабите. След тях ще е западна Европа. САЩ май ще бъде напълно унищожен. Огромни части от планетата ще останат почти необитаеми. Земи, води, въздух, всичко ще е отровено. Ще загинат милиарди и то доста бързо, повечето няма и да разберат, какво се случва.

Тук е ролята на Антихриста. Той щял да дойде и да приключи войната. Даже щял да изглежда нещо като демократ. Ще раздавал права, ще е активен в поправянето на щетите и така нататък. Това щяло да е само за няколко години, докато света не откриел, че е съсредоточил цялата власт в ръцете си. Тогава щяла да настане някаква бясна диктатура. Но и това щяло да бъде за кратко. Само няколко години щял да има.

Другото интересно е, че от Христос го отделя и друго. Христос още в най-ранна детска възраст, три годишен показал изключителните си способности. И умира млад. На 33. При Антихриста щяло да е обратно. Той ще се разкрие пред света на една почти преклонна възраст.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #142 -: Jun 24, 2019, 22:21 »
Тайм ми каза да си гледам работата, но го прочетох на славянския диалект.

Трябва да отбележа, че поздравявай времевите. Досега постоянно спрения js ме спасяваше от GDPR. Оказва се, че те са по-умни и за пример на цялата паяжина.

Към Ясен. Като живущ в непосредствена близост до Трибалия (сиреч Мездра, Враца), категорично отказвам да се приемам формулировките на разни келти. Трибалите са били високоразвити за неолита, в който са живеели. Освен това са били подчертано мирна култура. Нямат нищо общо с нео-фашистките изстъпления на 90% от настоящите българи, чиито изразител във форума ни е Спец.

    Моля ?!!
Откъде следва,че съм фашист ?
Защото разобличавам диваците ли ?
Посочи поне 1 мое фашистко изказване.
Или нещо което не е вярно.

Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #143 -: Jun 24, 2019, 22:33 »
Леко преувеличих. Още не си тръгнал да избиваш никого. Но пък точно, както са почти всичките ни сънародници, си ксенофоб в невиждани размери.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #144 -: Jun 25, 2019, 01:08 »
... и дори не разбира за какво му говорите.

Като онзи лаф:
Човекоядци в нашето племе няма, последния го изядохме вчера
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3242
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #145 -: Jun 25, 2019, 02:45 »
Кашика пак се поувлече... и малко  са му обркани понятията, бърка slave/slavish със Slavic/Slavonic/slavonian
напр. church slavonic черковнославянски (църковнославянски) език, по-познат като старобългарски...

Славяните, или както е по-правилното славени-те ..първоначално така са се наричали нашите съседи мамалигарите на север от Дунава - гети/готи и прозводните им, масагети, визиготи и т.п. като това нaименование по-късно се е прехвърлило и върху техните по-западни роднини венетите -- после и над други (мизите на юг т.е. българите ги е прескочила тая участ понеже те вече си били добре дефинрана народностна група - на старите римски карти още пишело Мизия още/а.к.а. България). Чувал съм че още по-на север скандинавците (Финландците ако се не лъжа) още им викат на някой венелайнен (лайнен - хора, народ)
Venäläinen


П.П. Относно Христа и анти-..няма да споря.. ма така както го описваш дядката мнoго ми мяза на Дръмпф ...както винаги съм казвал (и тук вече сме на едно мнение с тебе) - Учете китайски. Деца....
« Последна редакция: Jun 25, 2019, 02:57 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #146 -: Jun 25, 2019, 08:33 »
Другата версия е, че част от траките се кръстили словени (демек начетени) и съответно кръстили другите (най-вече част от гетите, готи) с прозвището немци или невежи. Щото то като се каже траки, това е доста широко понятие и включва сума ти народи в себе си. Нещо подобно да се каже европейци. Някой били по-войнствени, други по-мирни, трети по-набожни, четвърти земеделци и т.н. Определено има сведения, че има вероятност дори първобългарите (или прабългарите, както са в учебника) също да са някакъв далечен тракийски клон, който се преселил по-рано, а после се завърнал.

А от думичките има и една трета, склави или склавини. Нея забравих, какво значи, но това са днешните словенци. Така, че латинския език е бил богат на определения за славяните.

Чича ти Тръмп не може да е кандидат за антагонист. А и той напада китайците, а не те него. Той е просто един шоумен, който до четири години най-много няма да е на власт. Обаче реакционите идеи на които е носител, са доста опасни и връщат историята назад. За съжаление същите идеи дълбоко тресат ЕСССР. И ако за САЩ едни такива идеи могат да имат дори оздравителен ефект, то за тукашния съюз са пагубни, колкото и той да е зле в сегашния си вид. Без него ще е безкрайно по-зле.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #147 -: Jun 26, 2019, 21:25 »
   Уточнете си понятията.
   Какво точно разбирате под "Антихрист" ?
   Човек,който е против християнството и иска да го унищожи.
   или
   Човек,който иска да заличи човешката цивилизация
   като цяло,чрез войни и/или катаклизми.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #148 -: Jun 26, 2019, 23:21 »
Където има герой има антагонист. Героя в случая е Христос. Човек независимо дали вярва в Него, Той е дошъл и е направил нещо хубаво за света. Злини са вършени от негово име и то неизброими. Но тях са ги вършили хора, а не Той.

В евангелието на Йоан, по-скоро в откровението му, което не е част от евангелието, има доста описателен разказ, че на Земята ще дойде негов антипод. Ще е пратеник на сатаната. Та тогава ще се види, кои ще останат верни Нему и кои ще изберат злото. От този разказ се вадят някакви заключение, че тази случка ще се случи след 2 000 год. Сиреч трябва да е днес. Но света все още не е готов за нея. Там ясно се казва, че света трябва да е разделен.

Днес повечето хора са като теб. Не са избрали страна. Аз и за себе си не мога да го твърдя. Казвам, че съм християнин, но това е удобно в демократична и европейска страна, където никой не ме гони за нищо и живея презадоволен живот, както всички европейци. Не съм сигурен, че ако бъда изправен пред изпитания, мъчения и др., че ще остана верен.

Мистиците от по-ново време твърдят, че до този момент има още около 300-400 год. Разбира се, никой не знае със сигурност. Може да настъпи и по-рано, може и по-късно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #149 -: Jun 27, 2019, 08:37 »
тоя форум бетер се изкилиферчи
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 16   Нагоре
« назад напред »