Автор Тема: Kali Linux 2.0  (Прочетена 11942 пъти)

crative

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Kali Linux 2.0
« -: Jan 02, 2016, 22:56 »
Добър вечер на всички !
Някой ползвал ли е Kali Linux 2.0 ?Имам няколко въпроса
1. - Защото пробвах се 100 пъти да я инсталирам през Vmware workshop 11/12 то не беше Дебиан 7.х,8.х като се инсталира и има един гаден лаг все едно си инсталирал ХП гол като пушка ... Не знам къде греша новобранец съм,но съм инсталирвал убунто и нямаше такива проблеми ! Някаква идея имате ли ?

2. - гуугъл хром и идеа си нямам как да го инсталирам ...Четох,гледах клипчета в ютуб права нещата като хората и на края к*р тате баница :D

3. - За драйвърите на Ati Radeon HD 4870 там просто акое не ми даде грешка в началото все ,ще измисли една-две идеи на доло да поиска някои пакет или друго после тръгвам да инсталирвам пък тях и пак нищо!

4. - Някой ако може да ми даде тласък поне мъничко някъде да чета или гледам клипчета поне да инсталирам хром,драйвърите,юторент и ВЛЦ да не е да го гледам като мебел само :D
Активен

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Re: Kali Linux 2.0
« Отговор #1 -: Jan 02, 2016, 23:02 »
Добра да е и за теб :)

Я се опитай да опишеш нещата с малко повече детайли - например на какъв компютър, от каква медия, защо точно кали и т.н.?
Активен

crative

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Kali Linux 2.0
« Отговор #2 -: Jan 02, 2016, 23:12 »
Добра да е и за теб :)

Я се опитай да опишеш нещата с малко повече детайли - например на какъв компютър, от каква медия, защо точно кали и т.н.?

- Настолен компютъра е с 6ГБ рам,Интер Е5200 2,5Гхз с Ати радеон ХД4870 1ГБ май беше ;д
-подкарвам линукса x32 под VMware Wrokstation 12 Pro ,а аз съм с Windows 10 Pro x64
- Избрах точно кали за това,че има много джаджи инсталирани на готово ,защото аз ако се наема без да преовеличавам 3 дена не мога да инсталирам хрома...чак на 4-я ден се пуска ама когато то иска  ;д
- А искам да сменя ОС ,защото искам да науча нещо ново а няма как да го науча без да тествам/пробвам и така :)
« Последна редакция: Jan 02, 2016, 23:23 от crative »
Активен

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Kali Linux 2.0
« Отговор #3 -: Jan 02, 2016, 23:33 »
Смени кали  с линукс минт например. http://www.linuxmint.com/ натъпкан е със софтуер има си и репо от което да инталираш софтуер, като на телефон.Или убунту ,същата работа.
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

crative

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Kali Linux 2.0
« Отговор #4 -: Jan 02, 2016, 23:43 »
Смени кали  с линукс минт например. http://www.linuxmint.com/ натъпкан е със софтуер има си и репо от което да инталираш софтуер, като на телефон.Или убунту ,същата работа.
Благодаря , ще инсталирам и него да го разгледам да видя кой ,ще ми допадне , а с убунто съм скаран здраво ...нещо не си паснахме ,но от новата версия пробвах преди ден два и тя лагва нещо не знам защо :/ То не е до харесване и пасване ами до това дали,ще мога да инсталирам хром,драйвъри,ВЛЦ и юторент поне филми да гледам и да тествам с wine дали мога да инсталирам един стеам Арк геймс друго не ми трябва за сега просто този уиндоус ми дойде до гуша дано ме разбирате какво искам да кажа .
Активен

malin

  • Гост
Re: Kali Linux 2.0
« Отговор #5 -: Jan 03, 2016, 00:10 »
Я да видя дали разбрах - значи имаш Уйн, на него пускаш виртуален Лин, на него пускаш още една емулация, за да подкараш игра, която е за Уйн... Разбира се, на нещо дето се води хакерско, това ще е по-лесно , отколкото да си пуснеш играта на същия този Уйн.
Активен

crative

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Kali Linux 2.0
« Отговор #6 -: Jan 03, 2016, 00:51 »
Я да видя дали разбрах - значи имаш Уйн, на него пускаш виртуален Лин, на него пускаш още една емулация, за да подкараш игра, която е за Уйн... Разбира се, на нещо дето се води хакерско, това ще е по-лесно , отколкото да си пуснеш играта на същия този Уйн.
Прибързано съдите ....Вие като посетите магазин да си купите маратонки си ги обувате и тествате дали ,ще са ви удобни спрямо това което вършите през деня нали ? Е и моята работа е сходна искам да сложа Кали линукс да видя аджеба ,ще се справя ли с него и дали  мога да подкара това което ползвам като програми,игра и драйвъри и като успея да ги подкарам през операционната система да махна старата.... Аз не виждам нищо лошо в това , но разбира се очаквах такъв тип коментар :)
Активен

malin

  • Гост
Re: Kali Linux 2.0
« Отговор #7 -: Jan 03, 2016, 01:42 »
Не, не разбирам. Дал си пари за нещо (тогава ти се е струвало разумно) и сега искаш да го махнеш. Какво му е лошото да играеш игри на него (поне). Ако го нямаше - тогава въпросът е друг. Или не вървят там игрите, съмнително обаче. Карай си с две ОСи и свиркай.
Активен

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Kali Linux 2.0
« Отговор #8 -: Jan 03, 2016, 02:33 »
Дай малко скреийнове на VMware  Или просто ако не ти е платена версиа инсталлни Виртуалбикс . Дай тогава сцрийнове на настройките или нещо подобобнно.
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Re: Kali Linux 2.0
« Отговор #9 -: Jan 03, 2016, 08:15 »
Я да видя дали разбрах - значи имаш Уйн, на него пускаш виртуален Лин, на него пускаш още една емулация, за да подкараш игра, която е за Уйн... Разбира се, на нещо дето се води хакерско, това ще е по-лесно , отколкото да си пуснеш играта на същия този Уйн.
Прибързано съдите ....Вие като посетите магазин да си купите маратонки си ги обувате и тествате дали ,ще са ви удобни спрямо това което вършите през деня нали ? Е и моята работа е сходна искам да сложа Кали линукс да видя аджеба ,ще се справя ли с него и дали  мога да подкара това което ползвам като програми,игра и драйвъри и като успея да ги подкарам през операционната система да махна старата.... Аз не виждам нищо лошо в това , но разбира се очаквах такъв тип коментар :)
Недей да се засягаш, но Малин е прав. И примера с обувките ти не е точен (или гледаш само един аспект от него). До сега не съм срещал виртуализатор, който да предава към госта реалната видео карта. Опитах се да намеря инфо за този вмуеър ама безуспешно. Та за това няма как да се случи да инсталираш драйвери за видеото. И ако се върнем на примера ти с маратонките - да, в магазина ти ги дават да ги обуеш, ама ходиш не повече от метър-два по равен под и без дъжд/сняг. Т.е. пробваш ги в не повече от 10% от вероятните условия в реалността. На тема Кали - това е една дистрибуция, предназначена за advanced потребители (какъвто ти не си ако съдим по досега написаното). И точно затова попитах защо нея. Аз на моите работни машини ползвам Минт, играя всички игри от steam без проблеми (линукс версиите), нямам абсолютно никакви забележки за нищо друго. Имам инсталиран уиндоус на единия лаптоп, но честно казано не съм го пускал от месеци. На другия имам уиндоус във виртуална машина. И него не ми се е налагало да пускам.
Активен

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Kali Linux 2.0
« Отговор #10 -: Jan 03, 2016, 13:29 »
creative, няма файда от виртуални машини човек. Нищо не можеш да разбереш от виртуална машина - няма как да оцениш лекотата и пъргавината на линукс. Все едно да тестваш ферари с колелета от трактор. Това дето си мислиш че може да не се справиш не е вярно - всеки може да се справи (аз какви познавам дето се справиха - оле майко, че ти ли няма да се справиш). То е като андроида - отначало изглежда странно, после му свикваш. Има си софтуерен център като google play и оттам директно се инсталират програмите. Само повече време ще ти трябва да разбереш точно коя програма ти трябва за точно определена цел. Хрома в линукс се казва Chromium и се инсталира от софтуерния център по-лесно отколкото в уиндоус.
Активен

crative

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Kali Linux 2.0
« Отговор #11 -: Jan 03, 2016, 13:40 »
Не ме разбирайте по грешно , но през виртуална машина искам да мога да инсталирам нужните програми които ползвам по принцип :) А не да инсталирам линукс и да гледам като бик в п*чка и да се чуда 10 дена как да си инсталирам един ВЛЦ да гледам поне филми за това е цялата работа :)
Активен

crative

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Kali Linux 2.0
« Отговор #12 -: Jan 03, 2016, 13:45 »
Я да видя дали разбрах - значи имаш Уйн, на него пускаш виртуален Лин, на него пускаш още една емулация, за да подкараш игра, която е за Уйн... Разбира се, на нещо дето се води хакерско, това ще е по-лесно , отколкото да си пуснеш играта на същия този Уйн.
Прибързано съдите ....Вие като посетите магазин да си купите маратонки си ги обувате и тествате дали ,ще са ви удобни спрямо това което вършите през деня нали ? Е и моята работа е сходна искам да сложа Кали линукс да видя аджеба ,ще се справя ли с него и дали  мога да подкара това което ползвам като програми,игра и драйвъри и като успея да ги подкарам през операционната система да махна старата.... Аз не виждам нищо лошо в това , но разбира се очаквах такъв тип коментар :)
Недей да се засягаш, но Малин е прав. И примера с обувките ти не е точен (или гледаш само един аспект от него). До сега не съм срещал виртуализатор, който да предава към госта реалната видео карта. Опитах се да намеря инфо за този вмуеър ама безуспешно. Та за това няма как да се случи да инсталираш драйвери за видеото. И ако се върнем на примера ти с маратонките - да, в магазина ти ги дават да ги обуеш, ама ходиш не повече от метър-два по равен под и без дъжд/сняг. Т.е. пробваш ги в не повече от 10% от вероятните условия в реалността. На тема Кали - това е една дистрибуция, предназначена за advanced потребители (какъвто ти не си ако съдим по досега написаното). И точно затова попитах защо нея. Аз на моите работни машини ползвам Минт, играя всички игри от steam без проблеми (линукс версиите), нямам абсолютно никакви забележки за нищо друго. Имам инсталиран уиндоус на единия лаптоп, но честно казано не съм го пускал от месеци. На другия имам уиндоус във виртуална машина. И него не ми се е налагало да пускам.
Аз търсих също ,но повечето информация е за по стари версии на кали :) От толкова четене по този линукс научих доста команди и г/д почнах да схващам за какво иде реч :) Сега инсталирах и Убунто и чета как мога да придобия Тези апликации/програмки/ от кали за кракване и прочие , че са ми интересни и искам да ги пробвам/тествам от интерес просто не да ставам някакъв хакер или нещо от сорта ясно ми е ,че не съм и няма да стана , но нищо не губа поне да ги тествам от интерес таа ако мога да ги прехвърля или взема от някъде и да ги сложа ж убунто би било добре :)
Активен

malin

  • Гост
Re: Kali Linux 2.0
« Отговор #13 -: Jan 03, 2016, 14:11 »
///Off
Хрома в линукс се казва Chromium
Хрома си е Хром, Хромиума - Хромиум. И в близко време Хрома няма да го има за 32бита (защо съм останал с впечатление, че става дума и за Хромиум).
« Последна редакция: Jan 03, 2016, 15:10 от malin »
Активен

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Re: Kali Linux 2.0
« Отговор #14 -: Jan 03, 2016, 15:37 »
Я да видя дали разбрах - значи имаш Уйн, на него пускаш виртуален Лин, на него пускаш още една емулация, за да подкараш игра, която е за Уйн... Разбира се, на нещо дето се води хакерско, това ще е по-лесно , отколкото да си пуснеш играта на същия този Уйн.
Прибързано съдите ....Вие като посетите магазин да си купите маратонки си ги обувате и тествате дали ,ще са ви удобни спрямо това което вършите през деня нали ? Е и моята работа е сходна искам да сложа Кали линукс да видя аджеба ,ще се справя ли с него и дали  мога да подкара това което ползвам като програми,игра и драйвъри и като успея да ги подкарам през операционната система да махна старата.... Аз не виждам нищо лошо в това , но разбира се очаквах такъв тип коментар :)
Недей да се засягаш, но Малин е прав. И примера с обувките ти не е точен (или гледаш само един аспект от него). До сега не съм срещал виртуализатор, който да предава към госта реалната видео карта. Опитах се да намеря инфо за този вмуеър ама безуспешно. Та за това няма как да се случи да инсталираш драйвери за видеото. И ако се върнем на примера ти с маратонките - да, в магазина ти ги дават да ги обуеш, ама ходиш не повече от метър-два по равен под и без дъжд/сняг. Т.е. пробваш ги в не повече от 10% от вероятните условия в реалността. На тема Кали - това е една дистрибуция, предназначена за advanced потребители (какъвто ти не си ако съдим по досега написаното). И точно затова попитах защо нея. Аз на моите работни машини ползвам Минт, играя всички игри от steam без проблеми (линукс версиите), нямам абсолютно никакви забележки за нищо друго. Имам инсталиран уиндоус на единия лаптоп, но честно казано не съм го пускал от месеци. На другия имам уиндоус във виртуална машина. И него не ми се е налагало да пускам.
Аз търсих също ,но повечето информация е за по стари версии на кали :) От толкова четене по този линукс научих доста команди и г/д почнах да схващам за какво иде реч :) Сега инсталирах и Убунто и чета как мога да придобия Тези апликации/програмки/ от кали за кракване и прочие , че са ми интересни и искам да ги пробвам/тествам от интерес просто не да ставам някакъв хакер или нещо от сорта ясно ми е ,че не съм и няма да стана , но нищо не губа поне да ги тествам от интерес таа ако мога да ги прехвърля или взема от някъде и да ги сложа ж убунто би било добре :)
Дойдохме си на думата - за да станеш кракер първо трябва да си добър хакер. Ама има разлика и тази работа не е като онази работа. Или да го кажа по-ясно - преди да чупиш, вземи да съградиш. Пък току виж ти минал мерака...
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
KALI LINUX KDE 32Bit
Настройка на хардуер
MMIROJV 0 2278 Последна публикация Apr 25, 2013, 10:34
от MMIROJV
ПРЕМЕСТЕНО: KALI LINUX KDE 32Bit
Системни настройки
neter 0 2259 Последна публикация Apr 25, 2013, 21:36
от neter
моля за помощ kali linux
Настройка на програми
jovani900 5 3986 Последна публикация Apr 17, 2015, 21:53
от 4096bits
ПРЕМЕСТЕНО: моля за помощ kali linux
Хардуерни и софтуерни проблеми
neter 0 2272 Последна публикация Apr 17, 2015, 14:32
от neter
Проблем с логина в Kali linux (Login loop)
Хардуерни и софтуерни проблеми
vesucto 34 9573 Последна публикация Jul 07, 2017, 15:38
от spec1a