Анкета

Въпрос: Необходимо ли е преразгледане на правилата във форума?

  • Да
    - 6 (31.6%)
    Не
    - 10 (52.6%)
    Въздържал се
    - 3 (15.8%)

Общ брой гласове: 17

Автор Тема: Преразглеждане на правилата на форума  (Прочетена 25301 пъти)

johnfound

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
  • Distribution: Manjaro Linux
  • Window Manager: XFCE, LXDE
    • Профил
    • WWW
Re: Преразглеждане на правилата на форума
« Отговор #15 -: Jan 27, 2013, 15:43 »
b2l, ако се меся на zxz, то е именно защото гледам, че момчето е будно и искам да му помогна да се развива. Аз тези неща, с които той се мъчи сега, съм ги минал преди 30 години.
А ти да не си му голямото братче, та го пазиш така? :P

А за правилата, мнението ми е еднозначно - една тема или е по правилата и мястото и е във форума или не е и тогава трябва да бъде изтрита. Ролята на коша е да може да се отсяват грешките на модераторите - те все пак са хора и могат да сгрешат.

Ако информацията в коша е толкова ценна, трябва някой да я оформи според правилата и да бъде преместена в подходящ раздел на форума.

Ако не - изтриване и толкова.

Иначе става "Хем ми се иска, хем не ми стиска."
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Преразглеждане на правилата на форума
« Отговор #16 -: Jan 27, 2013, 15:47 »
b2l, ако се меся на zxz, то е именно защото гледам, че момчето е будно и искам да му помогна да се развива. Аз тези неща, с които той се мъчи сега, съм ги минал преди 30 години.
А ти да не си му голямото братче, та го пазиш така? :P

А за правилата, мнението ми е еднозначно - една тема или е по правилата и мястото и е във форума или не е и тогава трябва да бъде изтрита. Ролята на коша е да може да се отсяват грешките на модераторите - те все пак са хора и могат да сгрешат.

Ако информацията в коша е толкова ценна, трябва някой да я оформи според правилата и да бъде преместена в подходящ раздел на форума.

Ако не - изтриване и толкова.

Иначе става "Хем ми се иска, хем не ми стиска."

Новобранец, слушай сега. Теми в този форум не се трият. Местят се в други раздели, сплитват се, но не се трият. Лично аз съм писал такива неща, че повечете като ги четат и срам ги хваща, но темите са си налице.

За zxz - не, не съм му братче, нито братовчед, нито баджанак нито никакъв. Да ти имам мотивацията - караш го да работи така както ти преди 30 години (omg).
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Преразглеждане на правилата на форума
« Отговор #17 -: Jan 27, 2013, 16:02 »
Цитат
Нещо от рода на: Теми, нарушили правилата на форума. - или нещо от този род.

Точно до преди да прочета това си мислех, че освен тема за купува-продава, за да не се пускат там такива теми, а и други също са го предлагали, да се направи и един раздел "za hora ne gelae6ti da plzvat kirilica" и всички теми на шльокавица да се местят там, но и отговарящите(ако има желаещи) да отговарят на шльокавица :D , но това което предлагаш е по умно и по-широко обхватно и в него да намерят място всички теми нарушаващи правилата, без изобщо на модераторите да им се налага да им обясняват защо така и да ги редактират според правилата :D .

П.С. Предложението ми е съвсем сериозно!
Активен

johnfound

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
  • Distribution: Manjaro Linux
  • Window Manager: XFCE, LXDE
    • Профил
    • WWW
Re: Преразглеждане на правилата на форума
« Отговор #18 -: Jan 27, 2013, 16:28 »
b2l - преди 30 години, такива разработки, като на zxz се правеха от 13..14 годишни деца. На неговата възраст, аз специално конструирах роботи и пишех компилатори. Така че, очевидно от мене може да се научи много. Това се отнася и до тебе - липсва ти известно възпитание, което би трябвало да промениш.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Преразглеждане на правилата на форума
« Отговор #19 -: Jan 27, 2013, 16:32 »
b2l - преди 30 години, такива разработки, като на zxz се правеха от 13..14 годишни деца. На неговата възраст, аз специално конструирах роботи и пишех компилатори. Така че, очевидно от мене може да се научи много. Това се отнася и до тебе - липсва ти известно възпитание, което би трябвало да промениш.

Представям си какви роботи си конструирал преди 30 години :D :D :D. Липсвало ми било възпитание - много извинявай, че нямам респек към теб, но с нещата които пишеш, няма и да го получиш.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

NorthBridge

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: Slackware-current
  • Window Manager: Enlightenment E17
  • Mad Tinkerer
    • Профил
Re: Преразглеждане на правилата на форума
« Отговор #20 -: Jan 27, 2013, 16:35 »
b2l - преди 30 години, такива разработки, като на zxz се правеха от 13..14 годишни деца. На неговата възраст, аз специално конструирах роботи и пишех компилатори. Така че, очевидно от мене може да се научи много. Това се отнася и до тебе - липсва ти известно възпитание, което би трябвало да промениш.

Скромността краси човека...

Та по темата - при положение че има вградено модулче за превод на кирилица при писане на отговор, просто е смешно въобще да се оставят теми писани на латиница, или някой да им отговаря. go_fire го каза много добре:

Слизайки на тяхното ниво, не ще им помогнем, те да израснат на някакво приемливо. Затова е по-добре да се почувстват обидени и да се върнат в шидошираната дупка, от която са изпълзяли, ако не се усетят, че ако искаш да си човек, трябва да се потрудиш.
Активен

I did a 'zcat vmlinuz > /dev/audio' and I think I heard God...

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Преразглеждане на правилата на форума
« Отговор #21 -: Jan 27, 2013, 16:42 »
Цитат
Та по темата - при положение че има вградено модулче за превод на кирилица при писане на отговор, просто е смешно въобще да се оставят теми писани на латиница, или някой да им отговаря.

Каквото и модулче да има, тези хора просто не искат, защото на тях така им е по-добре! Та моята идея е не да се изгонят, а просто да се светнат, че ако искат да получат нещо, и те трябва да направят нещо което не искат за тези от които търсят помощ.
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Преразглеждане на правилата на форума
« Отговор #22 -: Jan 27, 2013, 17:25 »
Текущо обръщам специално внимание на b2l и johnfound, но нека всички да го имат предвид. Досега не прилагах в пълна степен точките от правилата, касаещи писания, които са извън темата или които по някакъв друг начин разводняват темата. Дори много често си затварях очите, като целта беше да оставя възможност хората да си изказват мненията в по-големи детайли и да се опознават един друг, с което да се оформят като колектив, ясно е, че и личните съобщения не са достатъчни за тези неща. Това спира да бъде така! Наскоро отново се повдигна темата за чата на Линукс за българи. Ако някой още не е разбрал, има IRC чат канал #linux-bg във Freenode, който в момента пустее на фона на лавините от безполезни за форума разговори във форума. Моля всички, когато искат да кажат нещо допълнително, което не касае пряко темата, в която пишат, да го правят в чата. Ще говоря с ръководството да добавим указател за това и в правилата на форума. Постовете, които не касаят пряко темата, в която са, ще бъдат изтривани без предизвестие. Това не значи, че офтопикът е забранен, но ви моля да го сведете до минимум и да бъде само от сравнително близко естество до темата, в която се пише. Тази молба не касае секция "Хумор".

Та моята идея е не да се изгонят, а просто да се светнат, че ако искат да получат нещо, и те трябва да направят нещо което не искат за тези от които търсят помощ.
Както казах, пробвал съм такива неща. Резултатът е още по-арогантно поведение и още по-често нарушаване на правилата. Не е нужно по-голямо първоначално "светване" от правилата на форума, които са като едно своеобразно упътване към всяка една машинка.

Нещо от рода на: Теми, нарушили правилата на форума. - или нещо от този род.
Аз нямам против, но какво реално променя това, освен по-дълго име на раздела? В правилата ясно е написано, че раздел "Кошче" служи точно за това. Раздел "Кошче" не е раздел за изтрити теми. Имаме си друг раздел за тази цел :)
« Последна редакция: Jan 27, 2013, 17:46 от neter »
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Преразглеждане на правилата на форума
« Отговор #23 -: Jan 27, 2013, 17:48 »
Цитат
Както казах, пробвал съм такива неща. Резултатът е още по-арогантно поведение и още по-често нарушаване на правилата. Не е нужно по-голямо първоначално "светване" от правилата на форума, които са като едно своеобразно упътване към всяка една машинка.

Четох за това как си пробвал и, ако бях го видял когато си го правил, още тогава щях да ти кажа, че се хАбиш на вятъра :D
Активен

Йордан

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1451
  • Distribution: Ubuntu / Gentoo
  • Window Manager: Gnome
  • не е важно колко ти е голяма пишката, а какво можеш с нея
    • Профил
    • WWW
Re: Преразглеждане на правилата на форума
« Отговор #24 -: Jan 27, 2013, 18:18 »
Точно по български, никой не предложи да напише малко js, за да се пуска клавиатурата автоматично? Колко трябва хората да се хейтят, за да им влезе нещо в главата - да пишат на кирилица?
Активен

Всеки пост - отговор на въпрос !!!

Йордан Георгиев
http://ygeorgiev.net/

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Преразглеждане на правилата на форума
« Отговор #25 -: Jan 27, 2013, 18:33 »
Данчо, мислиш ли, че има смисъл и от 1 ред код, за да се накара някой да пропише на кирилица!? Идва във форума с първи пост на 6liokavca, често и подчертават, че са нови, щото ние не виждаме, че му е първи пост и пита не как да си нагласи клавиатурните подредби, а как да си пуснел филм или флаш! За него кирилицата е последна дупка на кавала и ще го напише на кирилица, само ако е ПРИНУДЕН за да получи нужната помощ. За това и моя апел към съфорумците е просто да игнорират такива питания, на ред с това, да бъдат местени в коша, освен ако е за настройка на клавиатурата, щото ако случайно не е видял кредора или там квото му се викаше, даже и с търсачката може да не намери като няма кирилица.

Ако първия му пост е как да си оправи клавиатурната подредба, изобщо няма да ме дразни, че е написано на лайняница!
« Последна редакция: Jan 27, 2013, 18:36 от backinblack »
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Преразглеждане на правилата на форума
« Отговор #26 -: Jan 27, 2013, 18:35 »
Точно по български, никой не предложи да напише малко js, за да се пуска клавиатурата автоматично?
Всъщност, тази функционалност присъства в модула за клавиатура, който сме сложили в момента - Мирчо е написал модула много добре. Но за да не е точно по американски, да слагаме хората в шаблон и да ги водим за носа за всичко, сме оставили свободата потребителите да сменят клавиатурата сами :P ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

Йордан

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1451
  • Distribution: Ubuntu / Gentoo
  • Window Manager: Gnome
  • не е важно колко ти е голяма пишката, а какво можеш с нея
    • Профил
    • WWW
Re: Преразглеждане на правилата на форума
« Отговор #27 -: Jan 27, 2013, 18:55 »
Данчо, мислиш ли, че има смисъл и от 1 ред код, за да се накара някой да пропише на кирилица!?
Да
Активен

Всеки пост - отговор на въпрос !!!

Йордан Георгиев
http://ygeorgiev.net/

Йордан

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1451
  • Distribution: Ubuntu / Gentoo
  • Window Manager: Gnome
  • не е важно колко ти е голяма пишката, а какво можеш с нея
    • Профил
    • WWW
Re: Преразглеждане на правилата на форума
« Отговор #28 -: Jan 27, 2013, 18:56 »
Всъщност, тази функционалност присъства в модула за клавиатура, който сме сложили в момента - Мирчо е написал модула много добре. Но за да не е точно по американски, да слагаме хората в шаблон и да ги водим за носа за всичко, сме оставили свободата потребителите да сменят клавиатурата сами :P ;)
хем така-хем иначе :D
Активен

Всеки пост - отговор на въпрос !!!

Йордан Георгиев
http://ygeorgiev.net/

Йордан

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1451
  • Distribution: Ubuntu / Gentoo
  • Window Manager: Gnome
  • не е важно колко ти е голяма пишката, а какво можеш с нея
    • Профил
    • WWW
Re: Преразглеждане на правилата на форума
« Отговор #29 -: Jan 27, 2013, 18:59 »
Аз искам да направим лека промяна във  форумните правила. Да може да се рейтват хейтърите, при някакви "хейт нива" да има наказание.
Активен

Всеки пост - отговор на въпрос !!!

Йордан Георгиев
http://ygeorgiev.net/