Автор Тема: Миграция от KDE към LXDE  (Прочетена 4951 пъти)

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Миграция от KDE към LXDE
« -: Apr 01, 2011, 21:12 »
Днес от любопитство инсталирах на един компютър Kubuntu 11.04 и много скоро разбрах, че съм сгрешил. Системата определено още не е готова за работа.
Ще има ли някакви проблеми, за да не инсталирам отново, да махна Kubuntu-desktop и да инсталирам LXDE. От Гном става без проблем, но все пак използват едни и същи програми. Не знам също какво ще стане с екрана за идентификация - дали ще се смени или ще остане този на Кубунту. Ако някой има опит с такива трансформации ще съм му благодарен ако сподели.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Intel

  • Гост
Re: Миграция от KDE към LXDE
« Отговор #1 -: Apr 02, 2011, 00:59 »
"Използват едни и същи програми" - по принцип като инсталираш графичната среда се инсталират и програмите, идващи с нея. Нямаш проблем. При Slackware е нужно да се премахнат някои пакети (ако се дублират, например при инсталираното ми xdce така беше), но в убунту би трябвало зависимостите да се погрижат за всичко.
Активен

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: Миграция от KDE към LXDE
« Отговор #2 -: Apr 02, 2011, 01:38 »
"би трябвало" е най-точно казано, но за жалост не винаги е така... Според мен ще си имаш проблем.
Аз лично винаги съм имал проблем проблем с това "би трябвало" да си премахнат пакети :)

И да няма недоволни ще кажа, че може грешката да е в моя телевизор, но я има доста често  [_]3
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Миграция от KDE към LXDE
« Отговор #3 -: Apr 02, 2011, 10:48 »
@cybercop Предлагам ти да създадеш нов юзер и в него да инсталираш LXDE.Аз в момента съм направил така.На единия юзер ползвам OpenBox,а на другия KDE4.6 и всичко си върви нормално.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Миграция от KDE към LXDE
« Отговор #4 -: Apr 02, 2011, 11:09 »
Radoshow, имаш ли представа, дали с махането на kubuntu-desktop ще се махнат всички пакети за KDE графичната среда. Или поне след като му дам apt-get autoremove. Притеснява ме и какво ще стане с екрана за идентификация и дали ще мога да се логна отново.
навит съм да добавя и KDE3 ppa но не знам как ще се погоди КДЕ3 с 11.04, което още е в процес на разработка.
« Последна редакция: Apr 02, 2011, 11:25 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Миграция от KDE към LXDE
« Отговор #5 -: Apr 02, 2011, 11:28 »
Като премахнеш kubuntu-desktop би трябвало да се премахнат всички пакети на графичната среда,но с нея ще премахнеш и лоджин мениджъра(kdm).За това инсталирай си друг лоджин мениджър,Щом ще ползваш lxde,мисля,че най-подходящ е slim.И най-важното да редактираш ~/.xinitrc като добавиш ето това
Код
GeSHi (Bash):
  1. exec startlxde
ако има друго вътре го коментирай.Рестартираш и трябва безпроблемно да се логнеш в lxde.После вече ако искаш да се логваш атоматично след стартиране на компютъра трябва да редактираш /etc/slim.conf.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Миграция от KDE към LXDE
« Отговор #6 -: Apr 02, 2011, 12:13 »
Къде точно се намира xinitrc ? В момента съм с Mint 10 LXDE и не виждам такъв файл във файловата система. Сега видях, че съм с lxdm и май ще предпочета него. Има ли нещо да се бара по файловата система, след като инсталирам lxdm?
« Последна редакция: Apr 02, 2011, 12:18 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Миграция от KDE към LXDE
« Отговор #7 -: Apr 02, 2011, 12:34 »
~/.xinitrc е скрит файл в Домашната директория.За да го видиш чукни CTRL+H.А кой лоджин мениджър ще предпочетеш си е въпрос на личен избор.Аз съм отдавна със slim и съм му свикнал.
Активен

Oxy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 253
  • Distribution: Fedora / Gentoo / Debian
  • Window Manager: KDE (4.2/ 3.5)
    • Профил
    • WWW
Re: Миграция от KDE към LXDE
« Отговор #8 -: Apr 02, 2011, 12:42 »
Малко е в страни от темата, но ще споделиш ли какво точно имаш предвид под далеч не е готово за ползване, понеже днес планирах инсталацията на Кубунту 11.04?

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Миграция от KDE към LXDE
« Отговор #9 -: Apr 02, 2011, 12:50 »
Ще ти дам само един пример. Като си отворя прекият път на десктопа до домашната папка с файловият браузър папките не се виждат. Като отворя dolphin >> Home от менюто, папките са си там. Освен това системата гълта доста ресурси и е тромавичка - ако някой ти каже, че КДЕ 4.6 е лека, просто лъже или му е първата графична среда в живота. пробвах и SUSE със същата графична среда - там се държеше  доста по- добре, но също си гълташе над 300 MB RAM без никакъв товар и с изключено индексиране на работният плот. Иначе минава 400 МБ.
@Radoshow - относно файла - не видях такъв. Може би го има само в убунту. http://img51.imageshack.us/img51/124/homeel.png
« Последна редакция: Apr 02, 2011, 12:54 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Re: Миграция от KDE към LXDE
« Отговор #10 -: Apr 02, 2011, 13:40 »
Ще ти дам само един пример. Като си отворя прекият път на десктопа до домашната папка с файловият браузър папките не се виждат. Като отворя dolphin >> Home от менюто, папките са си там. Освен това системата гълта доста ресурси и е тромавичка - ако някой ти каже, че КДЕ 4.6 е лека, просто лъже или му е първата графична среда в живота. пробвах и SUSE със същата графична среда - там се държеше  доста по- добре, но също си гълташе над 300 MB RAM без никакъв товар и с изключено индексиране на работният плот. Иначе минава 400 МБ.
@Radoshow - относно файла - не видях такъв. Може би го има само в убунту. http://img51.imageshack.us/img51/124/homeel.png

Още когато излезе последното SUSE го тествах и се ужасих колко товари машината. Първоначално това го отдадох на KDE 4.6, Понеже обаче исках да имам и KDE реших да го тествам от Arch-а преди да се откажа от него (KDE). За голяма радост открих че KDE-то с Arch върви страхотно на моя дърт лаптоп (2х1.6Ghz CPU, 2G ram). Не отчитам колко рам гълта защото това не ме интересува щом системата работи леко, а и не съм гледал.
Та извода ми е че СУСЕ-то е доста тежко. С него даже автоматично ми изключваше windwow effects и ако ги включа ръчно почва да се влачи отвратително. С Arch съм с включени window effects и нямам проблеми. Съветвам те да опиташ Arch. Не съм чул някой да се оплаква тук от него.
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Миграция от KDE към LXDE
« Отговор #11 -: Apr 02, 2011, 13:54 »
При мен Сусето си работеше сравнително бързо, а ефекти не съм ползвал. Само разхода на ресурси беше голям. Единственото отстъпление, което забелязах, беше некакъв проблем при инсталацията на скайп и трябваше да се инсталира нещо допълнително. Инсталацията на драйвъри за принтери също е доста тъпа и ми отне 20 минути докато разбера откъде се разрешават. При Убунту само включваш принтера и вече ти е предложило необходимият драйвър. При новият дебиан е същото.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Миграция от KDE към LXDE
« Отговор #12 -: Apr 02, 2011, 13:54 »
И аз както казах по-горе инсталнах КДЕ4.6 на Арч-а и работи за сега без проблем.Хардуера е 1x1.84Ghz RAM 512Mb.Не съм го разцъквал основно,но до сега което съм пробвал всичко си работи без грижи.Не съм проверявал колко Рам ми гълта.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Миграция от KDE към LXDE
« Отговор #13 -: Apr 02, 2011, 13:58 »
При мен при 1.5 процесор и 512 МБ RAM, КДЕ 4 не може изобщо да зареди. Бих се поизмъчил с някой Arch, но опитвах Chakra и там не се впечатлих с нищо.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Миграция от KDE към LXDE
« Отговор #14 -: Apr 02, 2011, 21:39 »
Основните процеси, които ползват голямо количество рам в КДЕ, са аконади и непомук. Ако се спрат тези сървиси системата става много стабилна и лека. Аз съм с Мандрива 2011 бета 2 и КДЕ 4.6.1 работи много стабилно.

Както се вижда от снимката Операта и Скайпа харчат най-много, Плазмата, т.е. видимият десктоп, е най-рамобхватния процес. Пък както казвам, "Защо ти е РАМ да стои, нека се използва" :)
Активен