Автор Тема: Как може да се изтрият стари пакети от директория  (Прочетена 1034 пъти)

rcbandit

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 144
    • Профил
Имам един сървър който си го ползвам за тестово FTP хранилище на пакети. Искам от време на време да трия стари RPM и SRPM пакети за да не ми заемат място. Има ли начин да се направи такъв скрипт, който да оставя само най-новите версии? Дали е възможно с rsync да се свалят новите пакети и във файл да се пише какво ново е свалено?
Активен

vox

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 147
  • Distribution: HP-UX, Solaris, AIX
  • Window Manager: console only
  • #!/bin/ksh
    • Профил
find /path/to/files -mtime +30 -not -iname '~*' -exec rm '{}' \;

Това е което аз успях да намеря, и доколкото разбрах ще изтрива всички файлове в посочената от теб директория които са на повече от 30 дни.
Можеш да го зададеш като crontab job, да се изпълнява всяка седмица. Незнам дали съм те разбрал точно. Надявам се да съм помогнал.
Активен

No Windows, no Gates only apache inside

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
find /path/to/files -mtime +30 -not -iname '~*' -exec rm '{}' \;

Това е което аз успях да намеря, и доколкото разбрах ще изтрива всички файлове в посочената от теб директория които са на повече от 30 дни.
Можеш да го зададеш като crontab job, да се изпълнява всяка седмица. Незнам дали съм те разбрал точно. Надявам се да съм помогнал.
Ами ако един пакет няма нова версия примерно 6 месеца какво ще стане? Ще се затрие само защото е със стара дата?
Активен

0x2B|~0x2B

rcbandit

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 144
    • Профил
Намерих този скрипт:
https://docs.fedoraproject.org/en-US/Fedora_Draft_Documentation/0.1/html/RPM_Guide/ch17s03s06.html
За съжаление не знам Pearl, а трябва да си оправя проблема. Може ли някой който го владее да го модифицира така че да скрипта да слага в в отделта директирия най новите пакети а старите да ги оставя в старата директория?
Активен