Автор Тема: Mint 18.3 KDE и менютата на Firefox  (Прочетена 10207 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Mint 18.3 KDE и менютата на Firefox
« Отговор #30 -: Jul 21, 2018, 03:00 »
т.е. колегата искаше да каже - разкарай или Х-са или Уеланд-а (всъщност той ползва Уейланд сесия на КДЕ). По мои спомени наврмето аз си реших подобен проблем като разкарах Уейланд (компатибилити или както там се водеше навремето режима)... който явно вече не е само компатибилити и явно още е по подразбиране Уейланд сесия за КДЕ - т.е. като види че има и... айде на маслините... същото е и с модесетинга положението - въобще напоследък всичко което може да се развали го развалятъ одма, а кой е казал че някога ще се подобри

Закон на Мърфи
    „Ако нещата вървят на зле, бъдете сигурни, че те ще станат по-зле!“

въобще всичко си е по канона
https://bg.wikiquote.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%BD%D0%B0_%D0%9C%D1%8A%D1%80%D1%84%D0%B8

П.П. Навремето имах един даскал (по математика)
- Объркал сте знака някъде колега
- А-а-а да вярно, объркал съм на едно място знака
- Не вярно колега - вие всъщност искате да кажате - Объркал съм на нечетен бр. места знака
..и го накара да ги намери/оправи всичките (иначе опять 2-ка)
Активен

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Re: Mint 18.3 KDE и менютата на Firefox
« Отговор #31 -: Jul 21, 2018, 20:48 »
Aми за Дебиан 9 кога? Или ще чакаме 1 година. Таман да поостарееят процесорите.

Сега аз мога ли да смъкна само това https://packages.debian.org/sid/x11/xserver-xorg-video-intel  в сорс пакет.

Да го ребилдна под strech и да го инсталирам на ръка? Ама като не съм правил такова под Дебиян ме е страх да не сгомнясам току що нагласена и работеща система?

Някой каза, че дебиан не понасял ъпгрейти на X-a ???
@Dojnow - ето това имах предвид под "от извора".... Щото той извора нещо мътилка изкарва (ако искаш да го ползваш потребителски с последния и не само хардуер)...
Активен

Dojnow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 69
    • Профил
Re: Mint 18.3 KDE и менютата на Firefox
« Отговор #32 -: Jul 21, 2018, 21:22 »
Самомодериране
« Последна редакция: Jul 22, 2018, 21:42 от Dojnow »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Mint 18.3 KDE и менютата на Firefox
« Отговор #33 -: Jul 21, 2018, 22:19 »
Твоята "точна" и "проверена" информация важи за Дебин СИД точно за определен момент от време - затова и се казва Дебиан нестабилен защото текат ъпдейти постоянно.
А иначе в твоята "рецепта" можеше и тапет да предложиш, та да не се лутаме.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Dojnow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 69
    • Профил
Re: Mint 18.3 KDE и менютата на Firefox
« Отговор #34 -: Jul 21, 2018, 23:00 »
Самомодериране
« Последна редакция: Jul 22, 2018, 21:41 от Dojnow »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Mint 18.3 KDE и менютата на Firefox
« Отговор #35 -: Jul 22, 2018, 01:10 »
Понеже не съм с нестабилен Дебиан, не мога да се изказвам по тези проблеми, защото все още ги нямам.

Но Дойнов, мога да ти опонирам по друго. Форума не запада. Седи си на това равнище през последните десет години. Пишем си един и същ брой хора, с еднаква интензивност, еднакво извън и в темите, само състава търпи, но леки промени.

Какво да направим, че ГНУ/Линукс е страст, а не досадно задължение за твърде малко наши сънародници? И че ползвателите на тази ОС сме поне сто пъти по-малко от една друга по-популярна?

Толкова хора имаме, толкова влизваме. Толкова си говорим.

В началото на века наистина имаше бум. Тогава имаше условно няколко типа хора.

Едните си мислехме, ей сега ще натрием носа на монополиста. Това все още личи от подписа ми дето се говори за чиста съвест. Тя още е такава, но това няма значение. На никой не му пука. И никакъв нос не можем да натрием дори на улична котка.

Вторите си мислеха, ле-ле, каква златна мина. Мина е, ама не е мина за вас. Не се копае лесно злато.

Третите викаха, ле-ле, колко сме шик. Ама бързо осъзнаха, че са просто глупави и си се върнаха на ОС според тяхното развитие.

Интересно е, че от последния тип се появяват до ден днешен. Даже доскоро отсъствах два месеца от форума заради един такъв.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Mint 18.3 KDE и менютата на Firefox
« Отговор #36 -: Jul 22, 2018, 13:34 »
... И никакъв нос не можем да натрием дори на улична котка...
Някой ще ми припомни ли какво беше разпределението при сървърните операционни системи около година 2к? Или какъв е дяла на андроид при смартфоните? Там  разбира се трябва да се внимава, щото има и хора които не ползват смартфони. :)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Mint 18.3 KDE и менютата на Firefox
« Отговор #37 -: Jul 22, 2018, 14:18 »
Статистиката при сървърите не като да е била по-различна от днес. Е в нея са влизали неща като HP-UX, AIX, Solaris, Netware, ама си е горе-долу същото. Около това време ГНУ/Линукс вече бе заел гигантския дял, въпреки, че до година, две преди това му даваха второстепенна роля, ако изобщо има някаква. Но бизнесмените не са тъпи. Като нещо (много) по-изгодно, дори да не е толкова добро то самото, няма как да не го предпочетат масово. Нали пак върши работа?

Но това е все тая. Сървърите не са нещо, което се ползва от хората. А съвсем скоро няма да се ползва от хората дори непряко. За момента има едни 10% (преувеличавам, много по-малко са) от сървърните ресурси, които се използват от хора, макар и не пряко.

Андроид е много интересен случай. Аз съм от тези дето не казват ало на нещо дето е по-умно от тях. И го правя умишлено.

Това е наистина забележително явление. Със сигурност ще остане в историята. Това е класически случай, как можеш да превърнеш лекарството в отрова. Можем да философстваме по въпроса, ако опънатия сос на Брус Перенс не съществуваше, дали пак щяхме да стигнем до Андроид. Това е все тая. Злото винаги може да използва доброто, за да твори зло, а обратното не е възможно. Затова добрите винаги ще са губещи. Но пък никой не ни спира да продължаваме да опитваме и да таим надежда.

Яска поздравявам те. Ти постави наистина фундаментален въпрос. Някога преди едва десетина, петнадесет години се борихме с М$ Windows като олицетворение на злото. Не трябва ли в момента да се борим с далеч по-голямата заплаха Линукс?

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Mint 18.3 KDE и менютата на Firefox
« Отговор #38 -: Jul 22, 2018, 16:52 »
Но това е все тая. Сървърите не са нещо, което се ползва от хората. А съвсем скоро няма да се ползва от хората дори непряко. За момента има едни 10% (преувеличавам, много по-малко са) от сървърните ресурси, които се използват от хора, макар и не пряко.

::)

Server definition

Е, ако си имал предвид „не се ползва от всички хора едновременно“ може и да го приема донякъде.
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Mint 18.3 KDE и менютата на Firefox
« Отговор #39 -: Jul 22, 2018, 16:57 »
Не, имах предвид някакви хора изобщо, не всички и не по всяко време. Просто да се ползват от хора поне понякога и поне някак.

п.п.

Цитат
(ser´ver) (n.) A server is a type of computer or device on a network that manages network resources. Servers are often dedicated, meaning that they perform no other tasks besides their server tasks. On multiprocessing operating systems, however, a single computer can execute several programs at once. A server in this case could refer to the program that is managing resources rather than the entire computer.

В твоята дефиниция никъде не са споменати хора. Макар да имах съмнение да е стара, е що годе изчерпателна.
« Последна редакция: Jul 22, 2018, 17:00 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Mint 18.3 KDE и менютата на Firefox
« Отговор #40 -: Jul 22, 2018, 18:58 »
...Около това време ГНУ/Линукс вече бе заел гигантския дял...
https://en.wikipedia.org/wiki/File:Operating_systems_used_on_top_500_supercomputers.svg

Доообре
« Последна редакция: Jul 22, 2018, 19:04 от Yasen6275 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Mint 18.3 KDE и менютата на Firefox
« Отговор #41 -: Jul 22, 2018, 19:07 »
Освен да ти кажа да си оправиш връзката, също така да те попитам, ти за кой дял по дяволите говориш???

Правиш ли разлика между сървър (server), това дето Дантгуин му даде определението и най-мощните цивилни компютри за научни изследвания?!?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3864
    • Профил
Re: Mint 18.3 KDE и менютата на Firefox
« Отговор #42 -: Jul 22, 2018, 22:35 »
   Еее, go_fire ,и таз добра !
   Линукс води с няколко обиколки както при сървърите,така и при
най-бързите суперкомпютри (при последните има на практика 100% дял).
Това го пиша от години.
   Сигурен съм,ще се съгласиш с твърдението,че Линукс се ползва от
истински мъже,а не путки  ;D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Mint 18.3 KDE и менютата на Firefox
« Отговор #43 -: Jul 22, 2018, 23:24 »
Не разбра съвсем. Ясен изказва една от две тези.

Първа възможност. В началото на века Линукс е известен по-малко от сега, следователно днес този форум трябва да е по-посещаван от преди. За да не е така, сме виновни троловете тук. Това в общи линии е и тезата и на Кибер.

Втора възможност. Линукс в началото на века е с растяща популярност, а днес е нещо обичайно и банално. Затова тук е в застой. Застоя може да се разглежда и като упадък. Няма ли прогрес, това само по себе си е регрес.

За първото твърдение не съм убеден, че е вярно. Аз съм най-големия трол тук. Няколко пъти напълно преднамерено съм изчезвал за месеци, но тук не е ставало по-оживено.

И при двата варианта ми опонира на тезата, че с това място всичко е наред. Разбира се, моята теза е под условието, че това място е изоставено и се ползва от собственика си просто като име. Затова съм тук. Форума е свободно място, докато не се сетят за него.

За да онагледи неизказаната си теза, използва пазарния дял на сървърите. Обаче този пазарен дял и в началото на века е висок. И като втори аргумент използва телефоните. Не го захапах за това, но и в началото на века М$ никакви ги няма на този пазар.

След което го финтирах и обърнах думите му.

Той се опита да се измъкне, като в движение подмени единия пазарен дял с друг, надявайки се да не забележа. Но моята работа е да забелязвам малките неща. Може би затова не виждам големите.

=*=

А относно твоята теза, до преди няколко години бях сигурен в нея. Днес определено не съм. Ред Хат прави всичко възможно да промени това. Тук е пък спора ми с Дантгуин. Той смята това за хубаво и прогрес, аз го смятам за лошо и залитане в грешна посока. Но понеже става въпрос за лични предпочитания, то няма как да се съгласим. Но пък има как да пълним хиляди страници. А това е забавно.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Mint 18.3 KDE и менютата на Firefox
« Отговор #44 -: Jul 23, 2018, 06:54 »
Не, имах предвид някакви хора изобщо, не всички и не по всяко време. Просто да се ползват от хора поне понякога и поне някак.

Значи твърдението ти има стойност false ::)
Активен

the lamer's team honourable member