Автор Тема: Ъплоудване на файлове към потребителския компютър  (Прочетена 2481 пъти)

Constantinff

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 98
  • Distribution: Убунту Кармик
  • Window Manager: Гном
    • Профил
Здравейте,
Рядко пиша по форуми, но стигнах до казус за който не намирам каквото и да е решение в нета.

Ето и казуса.
Имам 100+ компютъра който работят с Web базиран софтуер.
На определено място в компютъра се намира един ChromePortable, който автоматично зарежда страницата на апликейшъна.
До тук всичко е 6.

Но предвиждам да се налага ъпдейт и на самия ChromePortable. Примерно добавяне на плъгин, сняма на някой конфигурационен файл сигурно и други неща могат да изникнат в последствие.

Какво търся?
Някакъв супер елементарен вариянт чрез който ъпдейта да бъде качен на Web сървъра, а на потребителя да му излиза че има нов ъпдейт да натиска бутона "Давай" всичко да става автоматично. Проверката за нов ъпдейт лесно ще я направя с PHP и/или JS, но самото качване на файлове на потребителския компютър е проблема.
Ако зависи от някаква предварителна конфигурация на тези компютри, то това лесно мога да го направя първоначално.

Имам някакво предположение че такива манипулации са забранени от браузъра, понеже много лесно, който и да е сайт може да ти качи вирус, спам и какво ли още не.

Други софтуери офикновенно казват "Има нова версия, Изтегли ме", но след това започва едно инсталиране и едни въпроси и цъкане на "Next", което съм сигурен ще доведе до объркване в потребителите.

В общи линии търся нещо (javascript,  chrome plugin, chrome app switches, bat ...), който да се стартира от Chrome и да изтегля и замества файлове в определена директория на потребителския компютър и това само с натискането на "Updata"
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
слагаш ChromePortable на един readonly за потребителите шеър и те го пускат с шорткът от там. Слагаш новите версии там и хората го ползват.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

edmon

  • Гост
Искаш да работиш "забезпари" ?!?!?
Не може ли когато трябва ъпдейта да действаш, както действа със сигурност по-велики софтуерни разработчици от теб, а именно майкрософт и заради ъпдейтите продават 'нови' версии на софтуера?
Или мислиш, че хората не са свикнали с наложения от МС модел?:)))
Активен

Bogo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 632
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: cmd
    • Профил
Виж дали можеш да ползваш за целта TFTP
по подобен начин Cisco телефоните си дърпат конфигурационните си файлове
админа не се разкарва от телефон на телефон да ги конфигурира
 
Активен

live free or die хард :)