Автор Тема: Бавна работа на Opera 10 в Кубунту 9.04  (Прочетена 2206 пъти)

icemans

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 197
  • Distribution: CentOS
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Чудих се дали да пускам такава тема на фона на всичко друго с което имам проблеми, но пък реших да видя дали ще разбера къде е проблема. Опера 10.0 по принцип работи добре, но много често забива и неотваря нищо, вижда се че се джурка до курсора на мишката, но нищо и чак след няколко секунди (около 10-20) си тръгва нормално. Това го прави много често. Забелязах, че когато така "забие" долу пише "Синхронизиране" - опитва се да се синхронизира и когато се "отпуши" - допу изписва "Неуспешно синхронизиране". Явно проблема е в това, но как може да се оправи. Някой има ли подобен проблем и как работи при вас въпросния браузър?! А иначе Forefox-а си лети! Но понеже съм фен на Опера, а и си имам доста отметки там искам да ползвам нея!
Активен

progmetal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 130
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: KDE 4.13.0
    • Профил
Re: Бавна работа на Opera 10 в Кубунту 9.04
« Отговор #1 -: Oct 13, 2009, 10:43 »
Opera 10.00 за Linux е адски бъгав браузър.
Като излезе се забеляза
http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=282339 - giant memory leak
сега като излезе QT 4.5.3 също се появи адски дразнещ проблем
http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=294599
На мен и иконите по менютата са ми corrupt-нати, оказа се че било заради това че съм с 16-бит цвят в X

Но въпреки трите проблема го предпочитам пред Firefox, който по скромното ми мнение вече е абсолютен боклук, особено версията за Linux.
Иначе приличен браузър е Arora - базиран е на Qt и WebKit, още е бета версия, но се държи прилично (по-бавно зарежда в сравнение с Opera).
Активен

icemans

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 197
  • Distribution: CentOS
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Бавна работа на Opera 10 в Кубунту 9.04
« Отговор #2 -: Oct 13, 2009, 11:49 »
Ами интересно е, че ми го прави когато се опитва да се синхронизира или поне аз така си мисля. Дали това няма как да се заобиколи?! Даже и не виждам как да спра синхронизирането. А иначе и аз го предпочитам, но така като вземе да бъгясва и се дразня!
Активен

progmetal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 130
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: KDE 4.13.0
    • Профил
Re: Бавна работа на Opera 10 в Кубунту 9.04
« Отговор #3 -: Oct 13, 2009, 13:04 »
С версия 9.64 има ли го този проблем? Тя е доста по-стабилна от десетката.
Активен

icemans

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 197
  • Distribution: CentOS
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Бавна работа на Opera 10 в Кубунту 9.04
« Отговор #4 -: Oct 13, 2009, 17:04 »
Не съм пробвал с по-ниска версия, защото на 10-та версия ми харесва това синхронизиране, тъй като си взех всички отметки и останали простотии от Операта, която ползвах по Уиндоус!
Активен