Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 16   Надолу

Автор Тема: Фереджета в ... Конгреса !  (Прочетена 43463 пъти)

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #60 -: May 02, 2019, 09:27 »
И как шепа войска и малко техника ще отбраняват една държава? Единствената страна, която в момента има достатъчно войска и техника да завладее друга  и е достатъчно близо, е Русия. Но пък те имат прекалено много и както казах, американските бази нищо не могат да направят. Та, каква отбрана е това? Нелепо е.

Освен това, не помня да сме имали контингент руски войски в държавата си.

Нелепо е за теб, виж как се изнесоха рашките от Европа, само една Сърбия им остана (но и това
няма да е за дълго). Ако нямаше американски бази, досега да са ги налазили (и това не е някаква дълбоко пазена руска тайна).

Ама верно ли щяха да я налазят цяла Европа?! Ти да не си фен на Резун?

Цитат
А за армията не си спомняш, защото след ВСВ България е била задължена да харчи за издръжка на настанилата се в нея многохилядна армия на Москва до 55% от държавния бюджет, а когато са се изнесли са оставили марионетките си тук, които са управлявани от Москва. Да не си забравил Чернобилския инцидент - нали е станал в "чужбина" защо е било забранено да се огласява у нас, та издухахме супата?!

Някой пак е чел евтина пропаганда без да мисли. Съжалявам jet, но това е тъжната истина. И защо изобщо намесваш Чернобил.

И едно предупреждение до всички -- темата е САЩ и „фереджетата“ в техния конгрес. Ако продължавате да обсъждате Русия, ще затворя темата.

Ако толкова ви е мерак да обсъждате Путин и Русия, направете отделна тема за това. Имате права за създаване на нови теми.
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #61 -: May 02, 2019, 09:49 »
Не знам, кой е Резун, но в това Джет има пълно право. Идеята на съветите беше износ на революция. Опити преди и след ВСВ е имало по цяла Европа, може би без Великобритания. Показателно е, че по времето на най-силния френски президент е и най-силния опит за революция, която не успява, но в крайна сметка води до оттеглянето му. Е по същото време тече и контрареволюция в нашия лагер.

И двете идеологии са се борили за световно господство. Едната успя, другата се провали. Не е напълно, защото все още я има в Китай, Виетнам, Куба. Но дори тези влизат в глобалния проект на другата идея.

Студената война не е просто вестникарска измишльотина. Ние реално се противопоставяхме на тях и те на нас.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1449
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #62 -: May 02, 2019, 11:33 »
Всички войни в основата си са религиозни (война на мирогледи и последващите от тях политики, начини на живот, култура, закони, общества и цялата надстройка на обществото).
И както е писано (не помня точно къде) - войната на Земята е отражение на войната на Небето и в сърцата.
Фереджето не означава автоматично "лош човек", както и кръста не гарантира че даден човек е "добър човек" !!!

А иначе няма как да не се върна пак на темата кой ще спечели войната, и тук ще си позволя едно предсказание:
"Всички ще я загубят", защото докато воюват в света на цивилизацията си, майката им - Земята умира (в буквален и преносен смисъл).

Вчера даваха в Румъния торнадо и коментара на метеоролог бе че не е вярвал че ще види подобно нещо в Европа  >:D а само в Америка (Канзас сити, родината на торнадото).
Сутринта (по БТВ) дадоха репортаж с двама пчелари, пак за масово измиране на пчелите.
Единия направо каза че всичко (закони, правила и т.н.) е само на хартия и никой не ги спазва ! Платил е 800 лв. (лични пари) за химичен анализ който установил - химически тор е причината
Другия (пчелар от 30-тина години) пък каза че за чистотата на водата е показно дали и как живее "пъстървата" а за чистотата на храната - "пчелите".
Имаше и един интересен коментар че съвременните торове убиват плевелите, но оставят генно-модифицираните растения (тоест убиват живите естествени растения а оставят мутантите). Егати умниците  ::) и това после служи за храна  :P

Пак май вчера английския парламент е приел "виртуално извънредно положение" във връзка с протестите на 'зелените" (дали пък тези англичани са толкова глупави ?).
Може да е виртуално но все пак показва признание и заинтересованост за тези неща  ;) Какво ще направят и дали въобще ще има действия е друг въпрос.

И ето ви още един парадокс: преди ден, два гледах по сайтовете че норвежците хванали кит "белуга" който бил "руски шпионин" (мисля че това не се води про/анти руска пропаганда  ;)).
Имаше снимка с някакъв ремък със стойка за камера.
И кое е по-вероятно, да е поставена от биолози за изследвания или някакъв "кит шпионин", имаше и коментар че официално е признато (от руснаците и американците) че тренират делфини за военни цели, пишеше и точно къде са базите за тренировката им.
Вижте докъде се е изкривило мисленето на хората и медиите  >:D

PS: https://frognews.bg/novini/hiliadi-pcheli-otroveni-plevensko-gotviat-protesti.html
« Последна редакция: May 02, 2019, 16:11 от ray »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #63 -: May 02, 2019, 12:47 »
Това с делфините го правят още от втората световна. Тогава са лепили мини по подводници и кораби. Дори не беше тайна. Хвалеха се с това в пресата. Ползваха го за пропаганда.

Това е неописуема жестокост, за която окултистите твърдят, че тия два народа скъпо ще плащат и горко ще ридаят за постъпката си.

Новини не гледам и затова не знам за другите неща. Но измирането на пчелите е вчерашна новина. Случва се от години. ГМО не е също изненада. То с тази цел е създадено, за да издържа на големи количества пестициди и други химии. Не случайно Монсанто е водещ в тия разработки.

„Климатичните промени“ (колко мило име за бедствията) са просто знак. Описани са и в оня цензуриран парцал библията. Предупреждавани сме, ако не се спрем, какво ще ни се случи. Избора е наш. Винаги е бил на всеки един поотделно. И всеки поотделно ще страда.

п.п. Разбира се, всеки знае, че измирането на пчелите означава измиране на човечеството и то съвсем буквално, а не езотерично.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #64 -: May 02, 2019, 14:30 »
Демек - апокалипсиса идва.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #65 -: May 02, 2019, 16:00 »
Аз против фереджетата нямам против. Когато жена ми закъса, в болницата една мед. сестра с фередже от Етиопия полагаше най-големи грижи за нея. Има и фереджета и с две висши.
Мен ме притесняват мъжките им половинки които имат бръмбари в главата.

А в БГ нямаше официално руска армия, защото бяхме тяхно подразделение, даже и днешния ни президент е назначен от тях, дори и т.нар. цар ходеше на инструктажи в Москва в по-новата ни история.

Като няма нужда от бази в Европа според някои форумни експерти защо Путин орева орталъка за тях, като са малобройни, с малко техника и ресурс. Една ракета докато лети до Вашингтон (да удари фереджетата), една друга - от Констанца например ще е в задния двор вече на някои герои)
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #66 -: May 02, 2019, 16:29 »
Предполагам, че писука заради ракетния щит. Така американците ще могат да го ударят преди той тях. Но откакто изкараха хиперзвуковите ракети, това вече е без значение. Ядрения паритет е възстановен. И слава Богу! Не ми се умира така.

Аз цяла тема се опитвам да кажа, че фундаменталисти сред мохамеданите има, но те са нищожен процент и съвсем лесно могат да бъдат държани под контрол. По-трудно могат да озаптят нашите си, бели фашаги.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6184
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #67 -: May 02, 2019, 17:09 »
Ракетите в американските бази на нашия континент много лесно от отбранителни стават нападателни. Обхвата и товара, който могат да носят са достатъчни. Дори могат и ядрени глави да им поставят. Нормално е Путин да реве. Ако съдя по това, как е положението с тези бази у нас, не ми се мисли, какво може да е в останалите държави. Никой не знае, какво идва и си отива от базите. Могат да докарат, каквото си искат оръжие. Никой не им държи сметка, нито пък има контрол. Не ми се струва нормално това.

Относно руските войски в страната ни... Ами не са стояли много. Освен това разбрах и че онзи нещастник Чърчил е наговарял турците да навлязат у нас и да си гепат отново всичко до Стара планина. Тези войски били за да се предовтрати това и стояли докато се подпише някакво споразумение. Както и да е, няма ме в историята. Имаше препрадки за това към някакви документи, но по-нататък не ми се четеше. За мен е важно, какво става сега. Това, което виждам е, че агресорите са други. Други искат да свалят законни правителства, други нахлуват в чужди държави под измислена причина и фалшиви документи. Ирак още е в хаос, Либия също. Защо не са там да въдворяват демокраицята? Нали това им беше целта? Да свалят диктатора и да освободят страдащия народ. Е, сигурен съм, че народът в тези две вържави просперира в момента. Така, както ще се случи и във Венецуела, ако някой не ги спре. Простичкият факт е, че който не им даде под контрола си ресурсите на държавата, си ги вземат насила. Който се опита да търгува с петрол с нещо друго от американски долар, бива наказан. Който отказва страната му да взима заеми или няма такива към някоя световна банка или МВФ, бива наказан. Такива държави вече останаха малко. Нахлуват с армията, разрушават всичко и се бият в гърдите, че са освободители и борци срещу тероризма. После, искаш или не, заем ще вземеш, защото не можеш да се възстановиш иначе. Ето защо, причината за присъствието на техни военни бази в нашата страна, а и в редица други е съмнително и нямам доверие на доводите, които изказват за това. Че видиш ли, било за отбраната ни, както и за тяхната, щото агресивните руснаци можели да ги нападнат всеки момент. Пълни глупости! Агресорите са самите те. Също така, ако се погледне разположението на страните, ще се види, че едни такива бази е невъзможно да прихванат каквито и да са ракети изстреляни от руска земя към САЩ. Защото, първо ще трябва ракетите да бъдат засечени навреме, след това да бъдат догонени. А те вече може и да са преполовили атлантикаческия.
Ако аз съм руснак и искам да нападна американците, ще го направя от подводници в Тихият океан. Така ще мога да отричам и да казвам че са китайци или дори севернокорейци. Що за глупост е да го направиш от собствената си земя. Също, няма да е ядрено оръжие. Ще са мръсни бомби. Така ще можеш да сочиш като виновни още повече хора. Някак думата терористи веднага ти изскача.

Що се отнася до мюсюлманите... Ами нямам нищо против тях. Не ми дреме и в парламента да са. Стига да си вършат работата. Както каза и @jet, мен също повече ме притесняват необразованите тридесет годиншни пришълци, които се водят бежанци. Никой не може да ме убеди, че при положение, че осемдесет процента от тях са млади мъже, бягат от война или щото нямат дом. Какво? Изоставили са бащите и майките си? Сестрите и децата си? Смешно!

Впрочем, защо САЩ налагат санкции на малка и бедна Куба? Тези малоумни ли са?! Вече стават смешни.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #68 -: May 02, 2019, 19:11 »
Народът прост,
животът – тежък, скучен. –
Живот без маска и без грим –
озъбено, свирепо куче.

И пропагандата е много важна, затова ги държат много строго (вкл. и тъпите тролове - и 2та вида: платените и полезните идиоти) да си карат точно по опорките и да не се отклоняват много т.е. едните насаждат бази, а па другите асиметрично купуват медии и насаждат съмнения, лъжи и омраза (дали щото по-етино, или щото не могат да си позволят чак бази не е важно ... както се пееше е една песен: дали за кеф или за някой леф)

Проблемът им е само че са си направили сметките без кръчмаря - асиметрията е хубаво нещо, евтинко, ама и оборването е лесно и евтинко (не е като събрането на бази), достатъчно е само... да се каже истината.
е го е - поредната
http://e-vestnik.bg/30250/
« Последна редакция: May 02, 2019, 19:17 от remotexx »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #69 -: May 02, 2019, 21:52 »
Аз против фереджетата нямам против.
...
Мен ме притесняват мъжките им половинки които имат бръмбари в главата.


   А би трябвало да те притесняват и фереджетата ...
Чувал ли си за шахидките ?
Фанатизирани ислямски кифли,които убиват (обикновено взривявайки се сред големи групи хора).Имаше много такива случаи.

Ето ти нещо конкретно от авторитетна,Хамериканска медия:
https://www.nytimes.com/2019/02/20/opinion/islamic-state-female-fighters.html



   
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #70 -: May 03, 2019, 12:38 »
http://e-vestnik.bg/30250/

Това го прочетох и изобщо не ме впечатли. Няма нито едно от тези, което да го нямаме тук, а някои от тези неща са в по-добър вариант. Например нашите дни в майчинство са двойни с опция за тройни, а процента не е 80, а 90.

Единственото „по-добро“ е, че не трябва да ходиш на доктор, ако детето ти е болно. Това определено не го разбирам и не съм съгласен. И само за протокола, у нас болничните отдавна са електронни и доктора ги изкарва с едно натискане на копчето, което веднага ги регистрира, където е необходимо в държавните институции. Ти единствено трябва да го предоставиш на работодателя си, защо не си на работа. Това е лист хартия, който хвърляш на секретарката. Нито пишеш, нито подписваш, нито нищо.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

nslave

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Fedora / Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #71 -: May 03, 2019, 13:54 »
Честно казано малко потресен оставам от тази тема :o Аз ли нещо грешно съм разбрал или става дума за това, че жена със забратка, вярваща в различна идея за живота след смъртта, няма място в управлението или всъщност където и да било очевидно?
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #72 -: May 03, 2019, 15:17 »
Тъй ли, значи тоя номер вече не минава, с разпечатването на принтер на фалшиви болнични, и... там заграждането (кръгче, завъртяно от ляво на дясно и с кръгче от дясно на ляво)

https://m.offnews.bg/news/Nashite-avtori_2490/Da-premahnem-chasovete-po-literatura_702400.html

П.П. бе знаех си аз, дофтурите няма се оставят да им избягат рушветите, значи сега се киха да ти вкарат електронен болничен в системата
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #73 -: May 03, 2019, 15:39 »
Малко повече от петилетка болничния е електронен. И вече не мога да си взема болничен днес за вчера. Самия формуляр вече изглежда не просто като една бележка, а е доста сложен, има разни бар-кодове и т.н. Но хубавото е, че не се пише на ръка и цялата сложност е скрита зад софтуер. както казах, доктора избира, кой е пациента, избира, коя е болестта, задава срока и натиска копче. По-лесно е от преди. Всичко друго преминава електронна обработка в НОИ, здравна каса и т.н.

Специално за училищата, тамошния доктор трябва да потвърди, че го е получил.

За предприятията трябва да се отрази във ведомостта (променя възнаграждението), а работодателя трябва да го регистрира в ел. система на НОИ (вид насрещна проверка за еднаквост на данните).

Работника не прави нищо (евентуално, ако не си е дал сметката в НОИ да я даде). След десет дни получава превод.

Всичко е автоматично от въвеждане, през проверка до изплащане.

=*=

Енслейв, тя не е с фередже. Лицето ѝ се вижда. И вярата ѝ не е кой знае, колко различна. Основната разлика е, че мислят Христос за пророк, а не за Бог. Част от християните сме на не много различна позиция (но все пак е божество), отхвърляйки единосъщието.

Наскоро Йордан припомни, че църквата оповава единосъщието на думите Му: Аз и  отец, едно сме. Но те могат да се тълкуват и по друг начин, като например, че Той е избрал да се води в делата си от Него и нищо или никого друго/ико.

За част от нас, синовството е направо същото като в мохамеданството. Всички сме синове Божи и трябва да заслужим името Му.

И двете тези, които поставих, срещат широки трактовки, които много често са противоположни. Но, ако оставим настрани детайлите, няма големи разлики между християнство и мохамеданство.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

nslave

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Fedora / Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Фереджета в ... Конгреса !
« Отговор #74 -: May 03, 2019, 16:39 »
В странни времена живеем при положение, че хем сме в бума на информационната революция, хем ми изглежда все едно враждата уповавана на религиозни различия се засилва. Всъщност като нищо да има голяма вина и точно обема от информация и липсата на умение да се отсее кое е вярно и кое не. Другият вариант е да си е просто черта на вида ни, да се сегментираме и да си воюваме.. проблема идва когато вече можем да измислим оръжия с които можем да се самоунищожим :)
« Последна редакция: May 03, 2019, 16:41 от nslave »
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 16   Нагоре
« назад напред »