Автор Тема: Как да запиша Windows на bootable flash drive през Убунту?  (Прочетена 6998 пъти)

spy_eye

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
Здравейте!
Надявам се не съм объркал раздела за тази тема, ако съм, извинете ме. Понеже правих едни глупости с моя Windows и вече не мога да го стартирам, защото ми дава BOOTMGR is missing. Не става с repair от инсталационен диск, така че ще го преинсталирам. Ползвам и двете операционни системи, но в момента ми трябва Windows, а пък съм на зор и нямам диск да запиша .iso-to. Въпроса ми обаче е как да запиша Windows 7 и да го направя на bootable flash drive през Убунту? Форматирах флашката през gparted, там пише, че е bootable, обаче след като кача файловете на Windows на флашката и я boot-на, пише, че не е bootable.
Всякаква идея ще е добре дошла.

Благодаря предварително.
Активен

loshia21

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 252
    • Профил
Първо теглиш това http://wintoflash.com/download/en/,после стартираш wintoflash с wine.Ако нямаш wine я инсталирай sudo apt-get install wine.Програмката е лесна за използване.Смятам че няма нужда от обяснение.

Успех
Активен

spy_eye

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
Първо теглиш това http://wintoflash.com/download/en/,после стартираш wintoflash с wine.Ако нямаш wine я инсталирай sudo apt-get install wine.Програмката е лесна за използване.Смятам че няма нужда от обяснение.

Успех
Мерси за отговора първо. Изтеглих програмката, имам wine последната версия 1.1.43, но не тръгва. Дава грешка още в началото и пише This can be caused by a problem in the program or a deficiency in Wine. You may want to check http://appdb.winehq.org for tips about running this application.

Е проверих на сайта за програмата и на рейтинг пише Garbage, което никак не ме обнадеждава.  :-[
Няма никакви коментари и има само 1 тест на тази програма с версия на Wine 1.1.40. Ти подкарвал ли си я с Wine и с коя версия, ако трябва да сложа по-стара версия на Wine или по-стара версия на програмката?
« Последна редакция: Apr 22, 2010, 05:30 от spy_eye »
Активен

spy_eye

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
Прегледах всичките. Никое от тях не става, защото wine издава багажа. Където успея да го подкарам с  wine, опциите на програмата не работят и така. Досега четох други теми в google. Разбрах, че дисковете на Виста и 7 са с UDF 13346, а не както на XP 9660 и по default не може с никоя програма да се разархивира .iso-то, защото Убунтуто го прави с 9660 и не става. Намерих 2 скрипта, единия за mount, другия за unmount, които допълнително трябваше да ги променя за тръгне. Дефакто се оказа, че в ядрото на Убунту е заложено да се чете 13346, но по default е 9660 и трябва да се пипне ръчно, т.е да се сложи на auto и тръгва. Дотук добре. Само сега остава да разбера, защо след като копирам файловете от .iso-to на флашката ми дава, че не е NTFS, а е UDF. Не съм сигурен, но възможно ли е флашката ми да не се mount-ва на ауто и затова да не може да го оправи това 13346?
Активен

spy_eye

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
Оправих си бозата, само че не с флашка, а с диск на Виста. С bootsect /nt60 C: пренаписа МБР-то и всичко тръгна. Би ми се искало обаче да разбера защо не мога да сложа 7 на флашката през Убунту, но вече не е спешно. :)
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
USB Flash memory drive дистрибуции
Идеи и мнения
heyho 0 1778 Последна публикация Sep 29, 2005, 11:56
от heyho
Странен проблем с flash drive
Настройка на програми
kill_u 3 3424 Последна публикация Apr 19, 2007, 14:42
от kill_u
Bootable usb flash с dos
Настройки на софтуер
Stratovarius 2 4467 Последна публикация Dec 16, 2007, 01:19
от ivo1204
Cъздаване на bootable Flash ot bootable CD
Хардуерни и софтуерни проблеми
Naka 6 11119 Последна публикация Feb 16, 2010, 17:07
от tyuio
Проблем с bootable flash
Настройка на хардуер
iceman77 13 4594 Последна публикация Apr 04, 2012, 21:48
от iceman77