Автор Тема: Въпроси и техните отговори  (Прочетена 4225 пъти)

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
От известно време гледам как ни харчат парите - в дир.бг Жан Виденов пуска реклама на Сергей Станишев.
Сайта на тъпата им кампания е planbg09.com. (умишлено не е линк)

На което се сетих, че подходящ отговор е (руски):
http://www.videosostav.ru/video/a718d9ecd05330b64a31f1d0d1422927/
Активен

фонокартен телефонен апарат

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Въпроси и техните отговори
« Отговор #1 -: Feb 27, 2009, 14:54 »
   Робската психика на народа  дава почва на всичко това -  ето каква е  разликата между изостаналия изток и развития запад  ::)
« Последна редакция: Feb 27, 2009, 14:56 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

tyuio

  • Гост
Re: Въпроси и техните отговори
« Отговор #2 -: Feb 27, 2009, 20:42 »
как точно е развит запада? :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Въпроси и техните отговори
« Отговор #3 -: Feb 27, 2009, 20:56 »
О, пак ли социалистически тъпни?
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Re: Въпроси и техните отговори
« Отговор #4 -: Feb 27, 2009, 21:19 »
tyuio, източна операционна система ли използваш или западна? Мисля, че това отговаря добре на въпроса ти :)
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Въпроси и техните отговори
« Отговор #5 -: Feb 27, 2009, 21:50 »
От известно време гледам как ни харчат парите - в дир.бг Жан Виденов пуска реклама на Сергей Станишев.
Сайта на тъпата им кампания е planbg09.com. (умишлено не е линк)...
Абе ти нямаш ли си блог бе човек ???
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Въпроси и техните отговори
« Отговор #6 -: Feb 28, 2009, 09:15 »
Е гати и критерия за това "Каква операцйонна ..." ами ползвам такава че е трудно да се каже какъв процент е я индииски, я руски, я бразилски, я амерички. нима ти знаеш колко процента от работат се дължи на работата на запада или изтока. Примерно знаеш ли че японците дават няколко стотици милиярда долара на руснаците да им дадат всичките си разработки които са хвърлили в кошчето да ги разгледат?
А и още повече ако това е критерия за цивилизованост и свобода еми да ти кажа пикая на тия критерии :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Въпроси и техните отговори
« Отговор #7 -: Feb 28, 2009, 10:52 »
Темата беше за малоумието в социалистически Булгаристан па вие взехте за америките да говорите, пфу :)

А иначе за изтока и запада не знам кой има моралното превъзходство, но факт е че хората масово предпочитат да живеят в запада, да се изучават в западни училища/университети, да се лекуват в западни болници, да купуват западни продукти и т.н. Иначе погледнато винаги ми е било забавно когато някой вземе да се пъне да изкарва черното бяло без да си дава сметка че идеолозите на това нещо дори когато бяха претворили мечтите си, пак пазаруваха в Кореком, караха западни коли и редовно ходиха до вражеските страни...за разлика от ъммм...пролетариата.
« Последна редакция: Feb 28, 2009, 11:21 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Въпроси и техните отговори
« Отговор #8 -: Feb 28, 2009, 13:02 »
  "По делата ще ги познаете...." - цитат на Христос от новия завет....
   Само, че на запад хората не седят да гледат сеир на поредния свинообразен човек - как граби парите на бабичките например и се прави на мъж (свинското месо било най - близо до човешкото). Всеки ден демонстративно се граби - и "моралният, добър" източен човек седи и гледа - даже смята за нормално да каже и аз да бях - и аз щях да крада ! За повечето жени пък е нормално не да се стремят към равноправни взаимоотношения - а за курвенски стил на организацията на контактите. И утре какви ще ги раждат и възпитават - робски душички - както и досега са правили...!!!! Забравих да кажа, че робските души ползват Windows, дори когато имат избор !!!
« Последна редакция: Feb 28, 2009, 13:18 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Re: Въпроси и техните отговори
« Отговор #9 -: Feb 28, 2009, 15:23 »
Да, tyuio, знам, над 90% от контрибуторите са от западните държави. Ами сега? :)
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

/dev/null

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
  • Distribution: Ubuntu Current LTS
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Re: Въпроси и техните отговори
« Отговор #10 -: Feb 28, 2009, 15:29 »
Проблемът е, че имаме закони, но те не важат за някои хора. Имаме полиция, но тя си върши работата само ако е свързана с нечии интереси, имаме и пари, но те са разпиляни из швейцарски банки и са на определени хора.

Нека да протестираме! Добре, излизат хората, протестират и разни други хора си дремят извън, или в парламента и не им пука.

Един ден гледах новините. Хванали един добър човечец с почти едно кило хероин и го пуснали, защото това не било доказателство. Значи ако след 3 дни хванат някой тираджия с 3 тона хероин, изобщо няма да кажат за него, защото пак няма да има доказателства. Те ще са се разпределили както е по протокол.

Хайде да се облечем като пингвини и да скачаме за риба и един по-добър свят пред парламента! Хващам се на бас, че ще получим палки, ритници и още палки.
Активен

CPU: AMD Phenom II 1100T Black Edition @ 3,3GHz, Cooler: Cooler Master v10, RAM: Corsair VS2GB1333D3 x4, MB: GA-890XA-UD3, PSU: SS-1250XM, GPU: AMD HD 6850x2 (CrossfireX), Sound card: ASUS Xonar D2X, SSD: Kingston SVP200S37A/60G, HDD: Hitachi HDS721010KLA330 (1TB), HDS723030ALA640 (3TB), WD RED(4TB)

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Въпроси и техните отговори
« Отговор #11 -: Feb 28, 2009, 15:49 »
...
   Само, че на запад хората не седят да гледат сеир на поредния свинообразен човек - как граби парите на бабичките например и се прави на мъж (свинското месо било най - близо до човешкото). ...
Злоба, злоба, злоба...
Това сте вие "анти-комунистите" - от вас лъха на мухъл и злоба.
С нищо не сте по-добри от "червените бабички". Същият твърд електорат, със същото стадно чувство ходите на избори, без никакво желание да гледате на политиката обективно и безпристрастно :( А повечето от вас, които са под 35-40 години дори и не знаят защо са "анти-комунисти" и въобще какви значения може да има такъв термин. Просто вид футболни политикани, знаещи само "левски-цска" и ако не е за "техните" се чуват единствено приказки като "кур за $другия_отбор, оле!".

Гледам, че и нихилизмът не ти е чужд - "какви работи правили хората на запад, а ние тук...". Определено спадаш към категорията, за която говориш с такава неприязън - хората с робско мислене. Сигурно ще те изненадам, но робското мислене на нашия народ е започнало да се формира преди има-няма 600-700 години, така че "комунизъма" надали ли има много голям дял тука. Също така, не забравяй, че известно време сме споделяли една държава с нашите братя по европейски ценности - византийците.

И като заговори за "свиноподобни хора, грабещи пари от бабичките..." (само да питам, майка ти не е ли "бабичка"?), да се сещаш за един маймуно-подобен човек, западняк, грабил парите на обикновените хора в продължение на 8 години, под формата на свръх нереалистични суми за война! (и не само) Маймуно-подобен човек, избил повече хора отколкото аз и ти сме виждали - 300 000 по официални данни на СЗО (Световната здравна организация), за реални данни казват, трябвало да се умножи по 10, но не знам дали е вярно. Сещаш ли се за един маймуно-подобен човек, чието управление предизвика вълна от протести, не само там, където беше цар, но и по целия свят?! Сещаш ли се как същият маймуно-подобен човек, въпреки слабата подкрепа за политиката си, учудващо спечели втори мандат и то казват благодарение на крайно интересния изборен резултат в щата, чийто губернатор бил ... брат му? Сещаш ли се за онзи маймуно-подобен човек, чието управление предизвика глобална финансова и икономическа криза, попарата на която тепърва ни предстои да сърбаме?

Не се сещаш, май.
Дали това не е следствие на вътрешната ти предубеденост, която в комбинация със злоба и неприязън превръща политическата ти позиция в [син] бетон, а теб в [син] еквивалент на "червените бабички"?

Впрочем, има такъв ефект - когато човек смята нещо за крайно несправедливо, той инстинктивно заема позиция на противоположната крайност, стремейки се да уравновеси положението. Но когато в един момент първопричината за тази позиция изчезне, човекът продължава да си седи на неговата си крайност, без да иска да се връща обратно, защото тя вече се е превърнала в част от ценностната му система. И такъв човек не се чувства цял, ако няма срещу какво да се бори.
Такъв е случаят с повечето "анти-комунисти", но какво би станало ако други хора тръгнат да уравновесяват техните крайни позиции?

Иначе съм съгласен с теб за робската психика. Тя е причината повечето емигранти, като отидат на запад, виждайки небостъргач да пълнят гащите. Много бързо забравят кои са и от къде са тръгнали. От много места съм чувал, че не е добра идея да си имаш работа с българските емигрантски общности в чужбина. Не знам дали е така, но хората от които съм го чувал определено имат за какво да разказват.

BULFON,
мисля, че не е добра идея да превръщаш технически форум в личен политически блог. Не е нужно да ми отговаряш.

tyuio,
не си губи времето с глупави спорове ;)
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Въпроси и техните отговори
« Отговор #12 -: Feb 28, 2009, 16:03 »
  цитат -

" Темата беше за малоумието в социалистически Булгаристан па вие взехте за америките да говорите, пфу :)  "     





 mikis, не смятам, че на запад няма робско мислене - даже прекалено много го има - това се отнася за цялото човечество - просто там хората явно са много - по свободни и напред от нас, ама истината е СТРАШНА И МНОГО БОЛИ - а иначе да си разправяме колко сме положителни.... някакъв западняк писал по повод  "До Чикаго и назад" - има много положително в народ умеещ да се самоиронизира...смисъла беше такъв. Нашата държава - това е нашето огледало - пък ти говори, че съм злобен, сигурно ако пишех колко ни е свестно обществото щеше да си доволен... - и това не ми се вярва....Аз си ходя на избори с ГОЛЕМИЯ ЧЕРЕН МАРКЕР - да ги зачертая всички - защото съм против системата (все едно Windows или системата в България) -  и най малкото за да не ми вземат гласа  ;D  Това за робското мислене - със сигурност се е формирало, когато нашите прадеди са се УВИЗАНТИЙЧИЛИ - и са били избити хората с древното свръхпознание - и е наложено с меч християнството с догмите и мракобесието ....
« Последна редакция: Feb 28, 2009, 16:34 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Въпроси и техните отговори
« Отговор #13 -: Feb 28, 2009, 16:50 »
Когато говориш така увлекателно за малоумния твърд електорат и за хората, които не са живели през онова време, за малко ми идва да ти повярвам...в този момент се сещам за сайта на младите социопати ( http://www.red-bg.net. ) и се замислям за градивното и затова, че нихилизма е присъщ единствено на "анти-комунистите". Гледам един раздел с флаш игри и там има богат избор от игри като например "застреляй БатБойко" или "Иван Костов мъкне камъни по пътя към върха Олимп". Те това ти е позитивизма и градивното начало, ха-ха-ха.

Та тва е. В България социализъм няма и никога не е имало. Има андрешковизъм и дребен тарикатлък, одобряването и поощряването на на андрешковизма и тарикатлъка за широка маса хора е вид социална политика според родният социалистически възглед за нещата. И преди и сега на държавната собственост се е гледало по един и същ начин. И преди и сега малоумната толерантност спрямо андрешковизма и тарикатлъка в големи размери при т.наречения "елит" е добро и българско поведение, понякога синоним на патриотизъм.

Що се отнася до червените бабички - пенсията им сега не им стига дори за хляб. Винаги когато съм чувал пенсионерка да се оплаква от ниската си пенсия съм и казвал, че за цял живот строене на социализма е получила заслуженото си - болки в крайниците, сапунени опери по телевизията, новините по канал едно и пенсия колкото едвам да осигури екзистенц минимума.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Re: Въпроси и техните отговори
« Отговор #14 -: Feb 28, 2009, 17:01 »
А къде в източните страни е имало социализъм? В Русия имаше социалистически феодализъм и руснаците го изнасяха упорито. Колкото по-близо беше някоя от социалистическите страни до Русия, толкова повече от порядките от Тъмните векове бяха върнати. Ние бяхме най-големите "късметлии", защото споделяхме и източноправославната религия с руснаците.
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward