Автор Тема: Искам да направя хостинг сървър  (Прочетена 6760 пъти)

lipa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
    • WWW
Здравейте искам да направя хостинг компания. Можете ли да ми кажете нещо по конкретно за интернета, какъв интеренет е най добре да вкарам и колко струва горедолу подобен интернет?
Активен

Генератор на сложни  пароли https://websuper.net/generator-na-slozhni-paroli/

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Re: Искам да направя хостинг сървър
« Отговор #1 -: Sep 22, 2017, 19:55 »
Зависи колко голям искаш да стартираш. Малко детайли - 10-20 50 сайта ? VPC-? Брой машини?
 
Иначе поне 2 доставчика...рутер който да се грижи за връзката към двата доставчика. ип адреси ако ще раздаваш и т.н Захранване...ups-и.
Активен

А печат ?

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Искам да направя хостинг сървър
« Отговор #2 -: Sep 22, 2017, 20:00 »
Сигурно и автономна система - AS.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Archchancellor

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 41
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Искам да направя хостинг сървър
« Отговор #3 -: Sep 22, 2017, 21:05 »
Една молба - като стартира бизнеса да споделиш името на компанията. Благодаря.
Активен

deant01

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Debian/sid
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Re: Искам да направя хостинг сървър
« Отговор #4 -: Sep 23, 2017, 15:51 »
Здравейте искам да направя хостинг компания. Можете ли да ми кажете нещо по конкретно за интернета, какъв интеренет е най добре да вкарам и колко струва горедолу подобен интернет?
това шега ли е или наистина питаш във форум как да направиш хостинг??? според мен човека се бъзика с нас.
Активен

Ripples of paradox spread out across the sea of causality.

lipa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
    • WWW
Re: Искам да направя хостинг сървър
« Отговор #5 -: Sep 23, 2017, 17:00 »
Здравейте искам да направя хостинг компания. Можете ли да ми кажете нещо по конкретно за интернета, какъв интеренет е най добре да вкарам и колко струва горедолу подобен интернет?
това шега ли е или наистина питаш във форум как да направиш хостинг??? според мен човека се бъзика с нас.
Въобще не се бъзикам искам да открия хостинг компания. Проучвам въпроса с интернета, тъй като ми се струва, че именно там може да имам проблем. Интерескваме какъв интернет да взема, дали би бил достатъчен обикновен интернет или трябва да търся скъп "специален" интернет.
Активен

Генератор на сложни  пароли https://websuper.net/generator-na-slozhni-paroli/

deant01

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Debian/sid
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Re: Искам да направя хостинг сървър
« Отговор #6 -: Sep 24, 2017, 10:50 »
Здравейте искам да направя хостинг компания. Можете ли да ми кажете нещо по конкретно за интернета, какъв интеренет е най добре да вкарам и колко струва горедолу подобен интернет?
това шега ли е или наистина питаш във форум как да направиш хостинг??? според мен човека се бъзика с нас.
Въобще не се бъзикам искам да открия хостинг компания. Проучвам въпроса с интернета, тъй като ми се струва, че именно там може да имам проблем. Интерескваме какъв интернет да взема, дали би бил достатъчен обикновен интернет или трябва да търся скъп "специален" интернет.

ако съдя по въпросите ти, по добре се захвани с нещо от което разбирш. така шансът да загубиш парите си е по-малък.
Активен

Ripples of paradox spread out across the sea of causality.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Искам да направя хостинг сървър
« Отговор #7 -: Sep 24, 2017, 11:33 »
Много ценна тема точно за това:

http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=43638.0
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

deant01

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Debian/sid
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Re: Искам да направя хостинг сървър
« Отговор #8 -: Sep 24, 2017, 13:11 »
Много ценна тема точно за това:

http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=43638.0
Тая тема е пусната от другия специалист по тези въпроси...
« Последна редакция: Sep 24, 2017, 14:03 от deant01 »
Активен

Ripples of paradox spread out across the sea of causality.

lunarvalley

  • Гост
Re: Искам да направя хостинг сървър
« Отговор #9 -: Sep 24, 2017, 16:09 »
 ::)
Активен

malin

  • Гост
Re: Искам да направя хостинг сървър
« Отговор #10 -: Sep 24, 2017, 21:52 »
Бизнес решенията (и съветите) са мноооого платени (по принцип).

Малей, и аз да давам акъли, при положение, че един малък (на години) колега ми даде акъл да вземам пари за преинсталиране на "прозорец" при положение, че тва за мен си е ... нещо интерено,..  как стоят нещата в ОЕМ сферата (нямам си и идея и се уча в движение, ама да искам пари от колеги не ми иде отръки - а отплащане в "огнена вода", е напълно приемливо и в реда на нещата). При положение, че 300 драма водка се равнява на 50 домашна качествена ракия съм на далвера с цял литър и половина (пък и лековита, в случая).
« Последна редакция: Sep 24, 2017, 22:03 от malin »
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Искам да направя хостинг сървър
« Отговор #11 -: Sep 25, 2017, 11:48 »
Цитат
при положение, че един малък (на години) колега ми даде акъл да вземам пари за преинсталиране на "прозорец"

липсва ти предприемачески дух. Знаеш ли от къде знам? Като ми бръмне главата от моята си работа, чета за разтоварване български сайт за предприемачи (нещо далечно-далечно). Та там, авторът на сайта, обича да дава себе си за пример. Първите си пари изкарал още на 6 години. Убедил баба си на село, като й останат излишни яйца да не ги раздава просто на съседите си, а да иска пари за тях.

та, ако и ти беше така с инсталирането на прозорците, ехей...
Активен

edmon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 44
    • Профил
Re: Искам да направя хостинг сървър
« Отговор #12 -: Sep 28, 2017, 23:38 »
Здравейте искам да направя хостинг компания. Можете ли да ми кажете нещо по конкретно за интернета, какъв интеренет е най добре да вкарам и колко струва горедолу подобен интернет?
това шега ли е или наистина питаш във форум как да направиш хостинг??? според мен човека се бъзика с нас.
Въобще не се бъзикам искам да открия хостинг компания. Проучвам въпроса с интернета, тъй като ми се струва, че именно там може да имам проблем. Интерескваме какъв интернет да взема, дали би бил достатъчен обикновен интернет или трябва да търся скъп "специален" интернет.
Специален най-добре.
По безпочвеният ти оптимизъм и неоправдано самочувствие разбирам, че си милениал... послушай ме... купи си риг, кради ток, копай криптовалути.... с бачкане не става.
Активен

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Re: Искам да направя хостинг сървър
« Отговор #13 -: Sep 29, 2017, 08:46 »
Аха, хостинг компанията прерасна в хостинг сървър :))
Активен

А печат ?

Bogo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 632
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: cmd
    • Профил
Re: Искам да направя хостинг сървър
« Отговор #14 -: Oct 03, 2017, 04:01 »
Здравейте искам да направя хостинг компания.

Започни с един сървър на колокейшън, ако ти върви бизнеса вземи цял рак.
Активен

live free or die хард :)