Автор Тема: Въпрос за Андроид у-ва: Автоматичен boot при външно захранване  (Прочетена 5570 пъти)

veselin90

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
  • Distribution: Mint 17
  • Window Manager: MATE
    • Профил
Здравейте

Занимавам се в свободното си време  със нагаждането на аднроид устойство към автомобил. Използвам стария си телефон - THL W100 за управление. Андроида изпълнява следните неща: Навигация, стриим на онлайн радио и клипчета от youtube. Аудиото се предава през блутут приемник на логитек към хедюнита на колата.

Понеже се използва в автомобил, съм си инсталирал приложение тип dashboard-app, Чиито сървис следи за наличие на външно захранване и блутут връзка с определено друго уствойство. Когато тези 2 условия са изпълнение - се стартира.



Мисля да вградя въпросното у-во към автомобила и поредния проблем който ще се появи е с включването на у-вото.
Как може андроид телефон, угасен, да разбере че към него има включено захранване, след което да boot

Целата е: телефона да се включи когато ключа на автомобила се завърти в положение контакт.

Обратното: при липса на захранване да се угаси съм го постигнал чрез Таскер

Темата съм я пуснал и в форума на Андроид БГ, но мисля че тук ще имам по голям успех с намирането на решение
« Последна редакция: May 14, 2016, 13:26 от veselin90 »
Активен

Докато учените търсят признаци на разумен живот на друга планета, ние започнахме да губим тези признаци на нашата.

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Ще имаш много голям проблем с това. В интерес на истината всяко андроид устройство (което съм имал) има опцията да не си гаси екрана докато е на зарядно, но до сега не съм виждал опция да се стартира ако е било изключено. Общо взето нямаш голям избор с тази идея. Ако си го направил като е включено зарядното (ключа на колата е сложен) да свети дисплея - всичко ще е наред до момента, в който устройството му падне батерията. Тогава ще трябва да го включиш ръчно. Другия начин е да го накараш по някакъв начин да си казва "падна ми батерията" на някакво устройство, което да му включи тока. Но тогава екрана ще светне... За решаване на проблема ще трябва разработка на специален хардуер/софтуер който да върши цялата работа - зареждане, управление на подсветката (дневно и нощно шофиране) и т.н. Не мисля, че ще можеш да се справиш без сериозен хак.
Активен

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Вземаш едно Olinuxino A20 и захранването го вързваш към контакта. Като му дойде захранване ще си стартира андроида. Недостатъка е, че ще трябва да си вземаш и тъч дисплей, а цената ще нарастне. Също ще има извесно време на зареждане на операционната система и няма да захапва on the fly. Друг вариант е да си разглобиш устройството, да презапоиш две жици на копчето за включване и с реле през контактната система. Софтуерно това няма как да се изпълни според мен!  [_]3 Може и с реле към захранването на устройството да прецъка към копчето за включване като му дойде захранването :)
Но всичко това е обвързано с модифициране на хардуера... за съжаление.



AAAaaa Имало софтуерен вариант за Samsung:) Презаписваш си иконата, която се показва за зареждане на телефона (в изключено положение) със къстъм скрипт, който да извика

#!/system/bin/sh
/system/bin/reboot

Но това задължително трябва да е на руут-нат телефон и ще се лишиш от самата икона. За целта трябва да редактираш /system/bin/playlpm
Но, това го гледам в XDA, но като се замисля трябва да захапе :)

Едит: Сега като гледам става на почти всякакво устройство, но пътя е различен.. За твоя ще трябва да го търсиш.
« Последна редакция: May 14, 2016, 15:06 от runtime »
Активен

veselin90

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
  • Distribution: Mint 17
  • Window Manager: MATE
    • Профил
Чета и аз по въпроса и попаднах на това http://developwear.com/blog/2014/07/03/autobootstart-android-when-charger-is-connected/
За съжеление в телефона ми не намирам нищо lpm

Идеята е такава, пише се това в файла който отговаря за анимацията на батерията. Включваш телефона да се зарежда, той разбира че има подадено захранване, вика си анимацията и тя изпълнява това отдолу. По правило при reboоt всичко тръгва от А и стига до Я

#!/system/bin/sh
/system/bin/reboot

EDIT: Телефона е root-нат
« Последна редакция: May 14, 2016, 15:18 от veselin90 »
Активен

Докато учените търсят признаци на разумен живот на друга планета, ние започнахме да губим тези признаци на нашата.

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Виж през дебъг конзолата като смушкаш кабела даши няма да ти изпише локацията на иконата
Активен

veselin90

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
  • Distribution: Mint 17
  • Window Manager: MATE
    • Профил
Това с дебъг конзолата не ми стана много ясно как е. Въпреки това го намерих. Тъпо са го измислили но за повечето МТК китайски телефони файла се казва IPOD. Намира се в /system/bin/  . Вътре в файла е доста human unreadable и ако се редактира през телефонски редактор като този на ES File Manager става една тотална боза. Препоръчвам файла да се изтегли на компютъра и да се редактира така.

Ето две видеа на крайният резултат. Остава вграждането в автомобила вече и подмяната на протектора че този е пълен кенеф :)
https://drive.google.com/folderview?id=0Bw377HdcT7s0UzNCTjdaWVZWNU0&usp=sharing
Активен

Докато учените търсят признаци на разумен живот на друга планета, ние започнахме да губим тези признаци на нашата.

vixon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 170
    • Профил
Ще предложа по-просто решение:
1. Един резистор;
2. Един кондензатор;
3. Проста RC верига за закъснение с реле с нормално затворен контакт;
4. Като се подаде захранването, релето с с нормално затворения контакт "натиска" Power бутона и включва устройството;
5. След като RC веригата се зареди, релето включва и нормално затворения контакт се изключва;
6. Тъй като това също е свързано във веригата на запалването, то при засене на автомобила, кондензаторът се разрежда през релето за 0.5-1 сек и всичко се връща в изходно положение.

Цялото това нещо ще струва не повече от 5.30 лева заедно с релето, трябват 8 до 12 спойки се прави за около 20 минути.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Остава вграждането в автомобила вече и подмяната на протектора че този е пълен кенеф :)

Може да му проектираш и изработиш на 3Д принтер някакъв държач който да се слее с таблото и телефона - по подобие на силиконовите калъфи.

Аз не разбрах успя ли да го направиш да бутва като му дойде захранването? Ако ли пък се наложи да го бутваш с електромагнит, който да натиска копчето, както предложи колегата, то тогава може този електромагнит да го вградиш в евентуалният изработен държач, така че да е стабилно и да е скрито.
« Последна редакция: May 16, 2016, 12:51 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

veselin90

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
  • Distribution: Mint 17
  • Window Manager: MATE
    • Профил
Нака, успях да. Писал съм по горе и има клипчета. Случи се нещо интересно. Този телефон има в андроида опцията Fastboot и когато тя е включена и телефона се включи софтуерно чрез подаване на захравнане (както исках) всичко тръгва. Интересния момент идва при изключването. Избирам Poweroff и телефона изкючва. След което се включва на ново и трябва да го изгася пак. При второто изгасяне остава изключен. Махането на Fastboot оправи нещата.

vixon, идеята ти е много добра, но на мен ми е малко сложно да го изпълня по този начин. Софтуерно ми се вижда по лесно. До момента успях да го накарам и да се изключва при загуба на захранване (АС) чрез скрипт на Tasker. Хубавото на тази програма е че разбира какъв тип захранване получава телефона и спрямо него изпълнява останалата част от скрипта. Малко по късно днес ще го кача в темата.

Иначе благодаря много на отзовалите се. Това е първия форум в който не се лигавят с мен само защото карам определена марка кола или защото първо си обувам чорапа на левия крак а после на десния.
« Последна редакция: May 16, 2016, 12:59 от veselin90 »
Активен

Докато учените търсят признаци на разумен живот на друга планета, ние започнахме да губим тези признаци на нашата.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Иначе благодаря много на отзовалите се. Това е първия форум в който не се лигавят с мен само защото карам определена марка кола или защото първо си обувам чорапа на левия крак а после на десния.
Аз не се включих, защото нямам нищо андроидско у дома или по джобовете.
Та да кажа, защо се стигна до това тук. Повечето от нас са извратени по особен начин и затова ни се радваш толкова  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
BOOT fro CD
Настройка на хардуер
bonbon 4 2337 Последна публикация Feb 12, 2005, 09:25
от
Смяна на boot-ващата програма.
Настройка на програми
ritter 1 1819 Последна публикация May 08, 2005, 18:11
от colomager
BOOT
Общ форум
delpx 10 2860 Последна публикация Aug 11, 2005, 08:47
от
Dual boot от /boot. Конфигурация на GRUB.
Настройка на програми
mandor 1 3663 Последна публикация Feb 28, 2006, 09:37
от
С какъв boot мениджър мога да направя multi boot, и най-важното как?
Настройка на програми
ignorant 10 4021 Последна публикация Dec 17, 2015, 19:01
от chen_dzen