Автор Тема: SEO неща  (Прочетена 2723 пъти)

Oxy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 253
  • Distribution: Fedora / Gentoo / Debian
  • Window Manager: KDE (4.2/ 3.5)
    • Профил
    • WWW
SEO неща
« -: Dec 06, 2012, 18:33 »
Здравейте колеги! Имам няколко въпроса относно оптимизиране за търсачки:
1. Имам множество домейни на един сайт. Доколкото разбрах какво пише из мрежата е хубаво да си избера един домейн и после да правя 301 редиректи от другите към първия. Има ли значение кой от домейните ще си избера или не?
2. Трябват ми малко типове как да изкарам сайта да се вижда на по-предна позиция: http://www.puzzle-solutions.de

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: SEO неща
« Отговор #1 -: Dec 06, 2012, 20:23 »
1 - ами който искаш да излиза по-напред
2 - backlinks ама интелигентни...
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

edmon

  • Гост
Re: SEO неща
« Отговор #2 -: Dec 06, 2012, 22:42 »
Да речем, че аз съм писал рейтинг системата и да ти кажа и за мен ще е очевадно, че множеството домейни са примерно от един АЙПИ, макар и от 100 домейна!
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3401
    • Профил
Re: SEO неща
« Отговор #3 -: Dec 07, 2012, 10:38 »
1. Не е много ясно какво имаш и какво се опитваш да направиш. Много домейни на едно ИП? или много поддомени на един сайт?
Както и да е 301 (Moved Permanently) се ползва само ако искаш да смениш домейна (или някоя поддиректория) на нов адрес. например: old_site_name.com -- 301 --> new_site_name.net
То това и означава името на редирект 301 - Moved Permanently
това за гого означава че само е сменено името. А всичко друго се запазва позицията, pagerank и т.н.

Не може по-този начин да слеееш два домейна!!! и да и получиш кяр и от двата. Още по голяма глупост е да пренасочиш 4-5 различни домейна едновременно към само един. Най много да си навлечеш бан.

Мисля че едно време имаше някаква SEO дупка в гого и това се правеше (пренасочване на много към един), но това си е  Black Hat SEO. Та заради това все още циркулират в I-t разни такива писания....


2. голям сайт с много и разнообразни страници. Не можеш да искаш добро класиране само с 4-5 страници. Забравяш всякакви СЕО и се концентрираш върху юзерите и съдържанието. Трябва ти богато и разнообразно съдържание.


« Последна редакция: Dec 07, 2012, 10:40 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: SEO неща
« Отговор #4 -: Dec 07, 2012, 14:34 »
Само ще ви кажа че Гого разбира за сайтовете и когато имаш backlinks е хубаво да са от различни клас С мрежи.

Това с многото домейни към един е *АБСОЛЮТНА* глупост. По-добре е май да се започне от начало с нов домейн и той да се вдига отколкото да се оправят 301 редиректи (според препатили).
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: SEO неща
« Отговор #5 -: Dec 08, 2012, 00:42 »
Цитат
Забравяш всякакви СЕО и се концентрираш върху юзерите и съдържанието. Трябва ти богато и разнообразно съдържание.
  [_]3

Каква ми е на мен файдата като потребител който търси нещо и твоя резултат е на предни позиции, но не е това което на мен ми трябва!?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: SEO неща
« Отговор #6 -: Dec 08, 2012, 11:05 »
На тебе никаква, но на него му правиш трафик, а ако вземеш и му нацъкаш някоя реклама, хаира му ще е двоен. Сега умножи това по няколко хиляди до милиони и ще видиш, че не се печели зле, ако знаеш какво правиш.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: SEO неща
« Отговор #7 -: Dec 08, 2012, 13:36 »
На тебе никаква, но на него му правиш трафик, а ако вземеш и му нацъкаш някоя реклама, хаира му ще е двоен. Сега умножи това по няколко хиляди до милиони и ще видиш, че не се печели зле, ако знаеш какво правиш.

Не съм запознат с подробностите около тези печалби, но знам, че се печели, но пък болшинството потенциални клиенти за направа на сайтове ги искат не с цел да печелят от тях, а за да си рекламират бизнеса и по-важното е съдържанието и красивия дизайн.
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: SEO неща
« Отговор #8 -: Dec 08, 2012, 16:06 »
На тебе никаква, но на него му правиш трафик, а ако вземеш и му нацъкаш някоя реклама, хаира му ще е двоен. Сега умножи това по няколко хиляди до милиони и ще видиш, че не се печели зле, ако знаеш какво правиш.

На теория... на практика е друго...

Когато клиент влезе в сайта ти, и ВЕДНАГА излезе и се върне в търсачката (т.нар. bounce) - това е силен сигнал, че нещо не е наред. В днешно време търсачките долавят такива сигнали и сайта започва да пада от позициите на които е бил.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3401
    • Профил
Re: SEO неща
« Отговор #9 -: Dec 08, 2012, 17:01 »
Когато клиент влезе в сайта ти, и ВЕДНАГА излезе и се върне в търсачката (т.нар. bounce) - това е силен сигнал, че нещо не е наред. В днешно време търсачките долавят такива сигнали и сайта започва да пада от позициите на които е бил.

Само че и това не е точен критерий - бих казал че стимулира спамажийските сайтове - дето се въртиш в кръг от страница на страница докато намериш това дето ти трябва. Ако изобщо го намериш.

Представи си, че има една много добре написана статия - само на една страница. Влизаш четеш и за 2-3 минути разбираш всичко дето си го търсил един месец.......

Или пък друго сравнение- 'разплут сайт' срещу 'сайт направен да пести времето на юзера - такъв дето с 2-3 клика намираш това дето ти трябва.

Е такава страница или сайт е написн изцяло за юзера, обаче според гого ще е с голям bounce/exit rate. Според гого при втория сайт юзерите по-малко ще се задържат и по-малко ще разглеждат. Е кого стимулира гого в този случай???

Спамаджийските сайтове или професионалните? В момента гого само боклуци бълва.

« Последна редакция: Dec 08, 2012, 17:22 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.