Автор Тема: Acer Aspire ES-1-132-P1BC как да махна Линукс?  (Прочетена 14804 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Acer Aspire ES-1-132-P1BC как да махна Линукс?
« Отговор #15 -: Dec 13, 2017, 13:58 »
Е, има си лаптопи на които на етикета на кашончето си пише "NO OS". И ти инсталираш там каквото ще инсталираш.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Acer Aspire ES-1-132-P1BC как да махна Линукс?
« Отговор #16 -: Dec 13, 2017, 15:32 »
Не могат да ти продават лаптоп без операционна система. По закон, когато закупиш нещо, трябва да можеш веднага да го използваш, ако поискаш. Ако си купиш бормашина, трябва да има бургийка в кутията. Ако си закупиш телбод, стекче с телчета. Ако си купиш хляб, трябва да им пакетче масло.  :D Това означава, че трябва да има операционна система пък била и freedos. Впрочем, когато си купих последното лапи, беше точно с това.

Сега се сетих за един приятел, който си беше купил от Мтел някакво лапи със Сусе на него и като го видях, веднага потрих ръце. Е, нищо не можех да направя с туй. Още не смея да седна на Сусе.  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Acer Aspire ES-1-132-P1BC как да махна Линукс?
« Отговор #17 -: Dec 13, 2017, 15:35 »
Е, има си лаптопи на които на етикета на кашончето си пише "NO OS". И ти инсталираш там каквото ще инсталираш.

Тези мизерните нови лаптопчета (на цена 399-499лв нов) не знам какъв хардуер им бутат, но винаги има проблеми в намирането на драйвери за тях. Най-новия Уиндоус тръгва, но всичко останало е мъка и понякога невъзможно. Дори съм имал случай, приятел да иска да му инсталирам Уиндоус 7 и понеже знае че си е купил боклук и с презумпцията, че по-стар Уиндоус ще върви по-добре (за Линукс не искаше да чуе), се опитах. Разбира се драйвери не се намериха за всичко и накрая сложихме "Боза номер 10". Та не винаги можеш да инсталираш каквото си искаш :)

ПП: @4096bits не знам дали има такъв закон, но до колкото познавам компетенцията на органите - ще им пуснат лаптопа, ще влязат в Биоса (те новите имат и мишка) и ще кажат ето ви операционната система. Ползвайте я! :)
« Последна редакция: Dec 13, 2017, 15:39 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Acer Aspire ES-1-132-P1BC как да махна Линукс?
« Отговор #18 -: Dec 13, 2017, 16:20 »
По закон, когато закупиш нещо, трябва да можеш веднага да го използваш, ако поискаш. Ако си купиш бормашина, трябва да има бургийка в кутията. Ако си закупиш телбод, стекче с телчета.

Да и това нещо нещо дето идва с него е от изключително 'високо китайско качество'. Чух един руски израз.. и много се смях. Руснака вика бургийката, ножчето и т.н. били изработени от 'говно сталь'. Тъй де няма да сложат бургийка Бош вътре, та да им се ускъпи продукта. Та и с OS-ите същата работа.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

malin

  • Гост
Re: Acer Aspire ES-1-132-P1BC как да махна Линукс?
« Отговор #19 -: Dec 13, 2017, 17:29 »
Линпуса , а май и Фрий-то обаче пристигат с много интересни дялове първоначално и то е ясно, че ако е Уйн - затърква всичко и става лесно, без да хабиш мозъчни клетки да знаеш какво правиш.
А има случаи - уж трябва да има ФрийДОС , а то няма нищо.
« Последна редакция: Dec 13, 2017, 17:32 от malin »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Acer Aspire ES-1-132-P1BC как да махна Линукс?
« Отговор #20 -: Dec 13, 2017, 17:56 »
Има такъв закон, а бургийката и един път да издържи, стига. Ако ми извадят биоса и ми кажат, ето ти операционна система, ще се чудят, от къде ще им дойде после.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Acer Aspire ES-1-132-P1BC как да махна Линукс?
« Отговор #21 -: Dec 13, 2017, 22:43 »
Линпуса , а май и Фрий-то обаче пристигат с много интересни дялове първоначално и то е ясно, че ако е Уйн - затърква всичко и става лесно, без да хабиш мозъчни клетки да знаеш какво правиш.
А има случаи - уж трябва да има ФрийДОС , а то няма нищо.

Майтапете се, колкото си желаете, но аз познавам хора (повече от един), които от 10-20 (разликата е от стажа) години си изкарват хляба — работейки с Free DOS. Всъщност точно в събота си го потеглих да го сложа на vbox със същата цел. Ама се издъних. Не можах да го подкарам, а изтеглих готов vhd.

Относно Пупито. Тенденцията при свръх-бързите дистрибуции като него, Антикс и други е да следват светлия опит на Тини и да предлагат frugal. Това означава ядро, инициализация и готов образ монтиран с нещо скуашоподобно. Казвам подобно, защото напоследък в Линукс влезе една нова ФС, която вече влиза и в дистрибуциите. Политика, какво да правиш?

Фругала представя и възможност за „консистентни“ каталози (persistent). Това е защото иначе пакетирането, разпакетирането при пускане и гасене става много тежко. Желателно е поне home и opt да са такива, а аз бих казал и var особено в дебиански дистибуции. Всяка от трите изброени има дебилски вариант. Две са наследници, а едната е направо копие с липсващ проклетника sd.

Сега, ако питат мен, Tiny е тхе пбест форева йанг. Ама трябва да се знаят някой неща. Не поддържа кирилица. Не поддържа звук (уж поддържал, аз не мога да го подкарам). Не поддържа сума работи. Става за домашен сървър. Там е върховен. Но за работен плот поради всичките си ограничения е по-скоро неуместен.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Acer Aspire ES-1-132-P1BC как да махна Линукс?
« Отговор #22 -: Dec 13, 2017, 23:57 »
  go fire  този път обаче нищо не ти разбрах или аз  нещо съм изостанал със съвременните технологии? 
« Последна редакция: Dec 14, 2017, 00:30 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Acer Aspire ES-1-132-P1BC как да махна Линукс?
« Отговор #23 -: Dec 14, 2017, 09:06 »
Довечера ще се доизяснявам за фругала, че днес е последен ден за ДДС.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Acer Aspire ES-1-132-P1BC как да махна Линукс?
« Отговор #24 -: Dec 14, 2017, 15:30 »
Чакаме все последния момент, а...  ;)
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
Re: Acer Aspire ES-1-132-P1BC как да махна Линукс?
« Отговор #25 -: Dec 14, 2017, 16:49 »
go_fire, хайде опитай и да пишеш по-ясно.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Acer Aspire ES-1-132-P1BC как да махна Линукс?
« Отговор #26 -: Dec 15, 2017, 09:17 »
go_fire, хайде опитай и да пишеш по-ясно.

Значи трябва да започна от предисторията. Навремето съществуваше, а май още си съществува едно дистро наречено DSL (damn small). Това говорим в началото на века.

Това е времето, когато Кнопикс направи революция, показвайки, че цяла една ОС може да работи без инсталация, директно от компактен диск. Това е време, в което инсталация на ОС не беше нещо тривиално, макар вече да бе графично. А специално Дебиан, чийто наследник е Кнопикс, пък се славеше като особено недоброжелателен към хардуера. Та след Кнопикс (Knoppix oт името на създателя — митичния Клаус Кнопер) наизскачаха много подражатели. Единия от тях беше DSL, друг бе Пъпи, но след малко за него. DSL откри една чисто нова ниша. Това е нишата на свръх-бързите дистрибуции. Между другото и Пъпи ще се завтече за нея.

Работата е там, че ГНУ/Линукс се славеше като по-лека ОС, но вече муровщината беше обхванала и него. Имаше КДЕ 3, Гном 2 и XFCE 3,5, които бяха всичко друго, но не и леки на П2/3, каквито бяха масовите компютри. Точно муровщината се опитаха да спрат една сюрия нови дистрибуции. Естествено — не успяха.

DSL беше 55 МБ, което беше отлично, защото се побираше на нещо, което се наричаше — „визитна картичка“. Мнозина сигурно го помнят, макар да не получи широка популярност. Това беше компактен диск с размерите и (почти) формата на визитка. Идеята беше да бъде по-интерактивен техен замесетител и рекламно средство. Поради размерите си, можеше да сложи дори в портфейл, макар тогава хората около теб вероятно да си мислят, че си много богат, защото бая се подува.

За размерите си DSL (и още повече Пъпи) беше учудващо удобен и използваем. Много хора го харесаваха. Не след дълго се появи негова собствена пакетна система. Макар да беше наследник на Дебиан (като роднина на Кнопикс), не бе останало много от оригинала. Създателя му видя, че от това може да изкара някоя кинта и си отвори магазинче за сувенири. И това беше популярен начин за финансиране.

Обаче, където има пари, има и конфликти. В общността имаше (имало, на тия събития не съм присъствал, чел съм за тях) един особено активен член. Той е правил пакети, пишел е скриптове, много неща. Очевидно му е било обещано нещо от баницата. Но парчето, като, че ли не го е заситило.

Решава да се отдръпне. По-точно решава да се отдели. Публично каза, че е заради идеи, даже изброи някакви, които очаквано бяха в смисъл, че DSL отстъпва от идеята — бързина, бързина, бързина. Сега, какво да каже човека? Срамота е да каже — а бе не успях да си начешам егото, а и славата и тя е за другия пич. За мен остана пръст в ръката. Света в такъв случай обикновено отговаря, както го възпя Литър Джак с — дай да те видим дете чудо.

Е „детето“ наистина се оказа шибан гении. Странното от към техническата страна е, че ползва lua (и DSL бил ползвал lua, но друга някаква версия, по-бавна) и се кълне, че от това по-бързо няма като скриптов език. Това твърдение за мен е странно, но нямам технически аргументи.

Та създаде най-бързата дистрибуция. Създаде и най-малката. Най-малкия вариант е около 5 МБ, макар използваемият да е поне 12. Особеното е, че иска бърза, но… графична ОС. Бързо и графично в едно изречение някак не се вплитат много, но той успя. Ще кажем как. Специално за графичната част избра най-бързата графична библиотека. За срам това отдавна не е Evas на Просвещението (Enlightenment 17), а FLTK, който е писан на… Ц++. Тоя пич сериозно се е заел да оборва всички митове. Ц++ по-бърз от Ц, lua (който е с виртуална машина) като най-бърз скриптов език, въобще — луд. И успява мама му.

И понеже успя в мисията си, натрупа последователи. Естествено първите бяха бившето общество на DSL. Като един от тях те веднага му повярваха, а и той моментално имаше резултати. Е не е всичко безоблачно. Човечеца най-после на собствен гръб откри, че ГНУ/Линукс не е нещо, от което могат да се изкарат пари с добър продукт. То никъде и в нищо не се изкарват пари с добри продукти. След малко повече от петилетка тикане и няколко версии (3, 4, 5), взе да му омръзва.

Междувременно и света взе да се променя. Вече имаше Github, а движението на опънатия сос е в разцвета си. То не извади някаква читава идеология, никаква идеология не извади, но поне показа на света, че това дето го пише на народното ни събрание е вярно. Заедно наистина сме по-силни. Това е извънредно учудващо в един сепаратиски настроен свят, но за щастие виртуалния свят не е точно копие на реалния. А Интернет е не друго, а съобщителен канал. Идеалната среда за колаборационизъм.

Та и обществото извади зъби и каза — не ста'а така. Не можеш да си правиш тънканажа сам. Научи ни, как го правиш и ще си го правим сами. Той се правеше на ударен известно време и всъщност не знам дали е издал всичките си тайни. Но факта е, че дистрото вече живее свой живот, прави се от група хора, всичко е качено на Github (е не всичко), а версиите заплашват да счупят брояча. Вече сме на осем, скоро ще е девет. Букета също взе да нараства стремглаво. При общност и това е очаквано.

Първото разклонение беше върху дебилско ядро. Ако има нещо извънредно скапано в Дебиан, това е ядрото му. Няма как, трябва да е консервативно. Но пък Дебиан е стабилен (колко може да си стабилен в света на Пьотеринг е друг въпрос) и с богата пакетна основа. Тази версия хич не ми допада. Пробвал съм я. Тромава е, грозна е, не ме радва. След нея дойде версия за Малинка, после за други платки и така нататък. Да де и 64, ама аз май не го броя за точно сорт, по-скоро присадка, която убива корена си.

=*=

Ако главите ви вече са гръмнали, ще ви изненадам изотзадзе… Връщаме историята назад. Кнопикс е брутално як. Той е идеален в един несъвършен свят. Но той е администраторската версия на функционалното програмиране. Сиреч предлага всичко, освен това, което потребителя наистина го интересува. Кнопикс е изкуство, както изкуство е ФП. Прави се заради самото себе си. Самодостатъчно е. Света няма значение. Казано на по-профанизиран език — Кнопикс е демонстрация.

Първи с проблема се зае Пъпи. Тъй като той нямаше и сто мегабайта, а компактните дискове бяха по седемстотин, то той просто записваше домашната папка в самия диск. Е с тази практика не може да се живее дълго, макар обема на настройките обикновено да не е голям. Проблема е, че и компактните дискове бяха нещо съвършено в несъвършен свят. Те не могат да се ползват подобно на дискета или твърд диск, нищо, че и те са периферия.

Една дистрибуция, за да е сериозна просто трябва да бъде инсталирана. Е да, но всички тези хиляди наследници на Кнопикс дълбоко вътрешно се бунтуваха срещу идеята, защото така се убива тяхната същност. Единствения път в несъвършения свят е — пътя на компромиса, средния път, будизма, не можеш да си †Христос. И компромиса го изобрети същия този Робърт Шинглендекер (някой с немски да помогне за разчитането на Robert Shingledecker), за който си говорихме досега. Бивайки гениален копелдак, измисля и гениални компромиси.

Робърт е админ. За него компютрите са работа, а не изкуство. Пра'и сървъри и тия сървъри трябва да работят. Бивайки администратор, това му дава огромното предимство да може по практичен начин да напипа проблема, защото, ако познава нещо — това са компютрите. Не знам дали познава жените. Може да е евнух. Или може да е пидируго. Де да знам. Не знам дали познава колите. Може да кара колело. Може да е природозащитник. Не знам дали познава смъртта и месото. Може да е вегетарианец. Може да е дори веган. Може да е избрал средния път между карнивори и вегатарианството и да е суровоядец. Не знам дали познава живота. Може да живее в манастир, гора, комуна. Нищо не знам за него. Но бивайки админ., шибаняка много добре ги владее компютрите.

Това, което измисля, го кръщава frugal. Това е инсталация без истинска инсталация. Когато за първи път представи концепцията за фругал на света — аз стоях в транс. Мисля, че беше някъде в третите версии. А в свят дето влашките са окупирали всичко, включително самите твърди дискове, то това реже паркети, чупи мивки, мете, извозва. Гениалното е, че го измисля преди ерата SSD.

Какво се случва в действителност? След нещо, което може да е всичко, GrUB, LiLo, онова на Питър Анвин, че го забравих в момента, следва ядро. Логично. След ядрото следва инциализация. Пак логично. Да припомним, че това е орязана версия на команден интерфейс (някакъв роднина на busybox), която се грижи за системата преди да тя да се поеме от вездесъщия Баш или друг, но в ГНУ/Линукс обикновено е Баш майстора. До тази стъпка обаче изобщо не се стига. Инициализацията зарежда просто едно изображение. Добре де, ама то това си е пак Кнопикс. Е не съвсем. Разбивайки нещото на три части, вече можем да включим четвърта — пакетна система и… нещо върху което да пишем най-после. Пакетите са нищо друго от други „изображения“, който се монтират на живо върху зареденото изображение по метода познат ни от squashfs (макар и той да не е първия в категорията си). Което пък ни подсказва, че тия неща можем да ги извадим от паметта и върнем обратно в архива, когато приключим работа, ако това е нещото, което желаем. Тоя човек е изрод.

Тук се прави още един компромис. Има неща, който са си с големшки размери. Например едно от тях е домашния каталог. Тези неща е по-практично да си се монтират по стандартния начин.

Сега, аз няколко стотин, ако не десетки хиляди, милиони пъти съм повтарял, че обожавам Tiny OS. Но Шикъла хич, ама хич не си играе. Наистина е един стриктен последовател на доктор Емилова, един зилот, един био-еко-терорист, досадно мрънкало за мир. Там например няма истински Баш. Е може да се добави. Няма истински XWindows е може нещо като да се добави някак. Няма дори ALSA. Уж я има като пакет.

Например тоя касапин е създал нов XWindows, от който например е махнал xkbdmap, защото… било бавно. Тоя човек очевидно не е чувал, че на тоя свят съществуват и други хора, освен американци. Дори в командния ред съвсем от скоро има нещо различно от Цъ. И това го подозирам, че е така, защото Шикъла се „пенсионира“.

TinyX наистина е страхотен и някакви хора (мисля, че от онзи румънския конкурент, Драгора ли, как се казваше) са му направили разклонение с поддръжка на Xkbdmap.

=*=

Сега е времето да… се върнем на Пъпи. Живи има ли?

Пъпи напъвайки в същата категория вървеше по свой път. Първо, че е малко по-стар от Tiny (връстник на DSL), второ, че не е чак такъв пуритан, трето, че до преди само няколко (две, три) години никой не можеше да пресъздаде Тайни, защото пазеше тайни. Съответно автора му беше принуден да изобрети собствен инструмент за консолидация на дистрибуция, както и собствен пакетен формат. И понеже това се случи бая рано в живота му, там сортовите семена наистина избуяха стращ̀но. Пъпито е истинска италианска фамилия от филмите. Повече от декада се разроява. Ама нѐма, та няма някакъв вкус, който да не задоволи. Щом задоволява дори любители на Просвещението като мен. Не ме задоволява, преяжда ме.

Единственото, което липсваше на Пъпито, за да е наистина пълнокръвно е концепцията за frugal. Пъпи има богат опит в тая борба и много загубени битки. Но дойде Робърт и измете пейзажа като Катюша немска дивизия. Е от скоро вече всичко е наред в Пъпи. Там любопитната клюка е, че и тях не ги подмина вълната на новото време и там вече проекта е общностнен. Но пича не се отказал. От ден на ден измисля все по-шантави концепции, които претворява във все по-шантави дистрибуции. Което от тях някой ден успее, се връща в лоното. Едно голямо ненаиграло се дете. Радва ме.

=*=

Споменах и Антикс. Той е сравнително популярен, затова ще съм по-кратък, пък и вече досаждам и на себе си. А това е трудно за графоман. Роднинското дърво на Кнопикс е не по-малко разклонено от това на баща му Дебиан. Кнопикс имаше някой особености, които други взеха да борят. Да бъдат по-добрия Кнопикс. Изненадващо един оцеля. Казва се Мепис. Оцеля, защото имаше финансиране. То и Кнопикс е жив за това. Та от неговата общност избуя още един борец за правдини и хляб за сираците. Той се казва Антикс. Името му говори всичко. Макар това реално да не е вярно. В него има мастодонти като ЛО и Мозила. Разбирайки патовата си ситуация, избраха друг път. Сега са борци за правдини и световния тероризъм. Световната ал Кайда е Ред Хат, а калашника им е заверата на Пьотеринг. Странно, че никой не се бунтува срещу установките им земя-въздух S300, 400, 500. Та така, в момента борят system D. Следващото не мога да предположа.

=*=

Обещах да е снощи, но почти си спазих обещанието. Когато започнах да пиша, още беше тъмно.


п.п. Или Лунар питаше за ДДС? Не това не е дирекция държавно съкровище. Ако за това питаш, ще ти отговоря отделно, но не обещавам да е по-кратко, особено, ако трябва да включа историческа справка, какво е ДДС.







Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Acer Aspire ES-1-132-P1BC как да махна Линукс?
« Отговор #27 -: Dec 15, 2017, 09:58 »
@go_fire : При най- добро желание, не издържах да дочета целия пост. Не знам, защо се хабиш да го пишеш. Огромен обем, който формално има съдържание, но, тази смесица от история и лична философия едва ли ще предизвика нечии интерес. Ако в постът има нещо от практическа полза, то е затрупано под общата маса и не може да се изрови. Все още имам диск със DSL. Както и кученцето, ефектна е, само докато гледаш екрана. Не и когато ти потрябва за работа.
« Последна редакция: Dec 15, 2017, 10:01 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Acer Aspire ES-1-132-P1BC как да махна Линукс?
« Отговор #28 -: Dec 15, 2017, 11:23 »
@cybercop , аз успях! Интересна история :)

Та , за тези, дето не им се чете всичко: go_fire обяснява как се е създал frugal (и още доста неща :) ), както и прехода на живите дистрибуции.

Ето и най-съществения цитат:
Цитат
Това, което измисля, го кръщава frugal. Това е инсталация без истинска инсталация.

Надявам се ретроспекцията да е полезна :)
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

lunarvalley

  • Гост
Re: Acer Aspire ES-1-132-P1BC как да махна Линукс?
« Отговор #29 -: Dec 15, 2017, 14:35 »
Цитат
п.п. Или Лунар питаше за ДДС?

имах предвид без жаргонни думи, дето главно ти си ги разбираш. :) Нищо, напънах се и го изчетох. Пропускайки елементите на разсъждения, беше информативно четиво. [_]3
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
acer aspire one help
Лаптопи
Ni7RO 1 5655 Последна публикация Mar 02, 2009, 00:28
от tyuio
Acer aspire one 110 проблем
Хардуерни и софтуерни проблеми
mitko_to 0 4159 Последна публикация Mar 16, 2009, 08:52
от mitko_to
Проблеми с обновяването на Acer Aspire One
Лаптопи
msa 2 6515 Последна публикация Jul 08, 2009, 22:15
от sinan
acer aspire one
Лаптопи
Koki_ml 8 8798 Последна публикация Jul 13, 2009, 08:53
от danaildr
Клониране на картината на Acer Aspire One
Настройка на хардуер
killvanrea 2 4162 Последна публикация Feb 21, 2010, 18:55
от killvanrea