Автор Тема: Firefox не се обновява  (Прочетена 12868 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Firefox не се обновява
« -: Oct 18, 2017, 18:03 »
1)
Help > About Firefox > [Check for updates]
56.0 (64-bit)
Firefox is up to date

2) от около една седмица като отида тук има официално излязла версия 56.0.1 която горната процедура не ми я намира
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/

3) като отида на главната т.е. официалната страница на Download и все ми дава да свалям само някакъв онлайн инсталатор - там пък въобще не мога да разбера коя версия точно свалям...

та въпросът ми е - да не би и лисика да е станал вече като хрома т.е. с автоматично обновяване отвътре и няма не искам няма недей та затова сега да трябва веднъж ръчно обновяване до новия инсталатор/версия и после.. като хромо? ..или просто са си омазали софтуера и/ли пътищата нещо и не хваща, че има по-нова версия
- някой запознат?

П.П. Забравих да уточня, че цялото това упражнение го правя под Уиндоус (10)
« Последна редакция: Oct 18, 2017, 22:34 от remotexx »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Firefox не се обновява
« Отговор #1 -: Oct 18, 2017, 18:06 »
Изтегли си най-новия 56.0.1 64-битов, и си го инсталира "върху" стария ти. Щом като меговото си update не сработвало.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Firefox не се обновява
« Отговор #2 -: Oct 18, 2017, 18:23 »
Изтегли си най-новия 56.0.1 64-битов, и си го инсталира "върху" стария ти. Щом като меговото си update не сработвало.
Ачка - при цялото ми уважение към тебе...
1) ама няма всеки път да се разкарвам до сайта им да проверявам за новя версия ръчно
2) прочети че оналйн инсталера им въбще вече не ти казва коя версия сваляш
3) и тоя линк са го скрили, скрили, с търсачка чак едвам го изрових
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/

..ама не върви вместо браузъра сам да си проверява и да ме пита "има обновяване - искаш ли го?" аз да му върша работата ръчно , то става малко като в стария виц дето секретарката се оплаквала, че им спрял тока и сега трябвало да реди Solitaire ръчно  ;D

- ама най не притеснява да не стане като Хрома... затова не бързам с това обновяване (за тези които не са забелязали - от бая време насам Гугъл Хром вече не пита искате ли обновяване или не ами направо си се обновява - и нищо не можете да направите "така е по дизайн" също както и "къде ми е главното меню - няма и никога няма да има, така е по дизайн" ..някой хора /и компании/ въобще не им пука какво искаме и просто си умират да ни дават наклон на .ная работа)
« Последна редакция: Oct 18, 2017, 18:31 от remotexx »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Firefox не се обновява
« Отговор #3 -: Oct 18, 2017, 18:31 »
Верно, това е "железарското" решение. Ама като искаш да е latest version, а пък не става по нормалния си начин, това ми идва на ум.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Firefox не се обновява
« Отговор #4 -: Oct 18, 2017, 19:16 »
П.П. Забравих да уточня, че цялото това упражнение го правя под Уиндоус (10)
Тъкмо щях да те питам, дали не си объркал форума и прочетох това изречение.
Аз ползвам Firefox за Linux, инсталиран от официалния сайт. Редовно ме уведомява за налични обновления. Не може да се обнови сам, дори при голямо желание, защото е в /opt директорията, където само аз имам права да правя промени.
https://s25.postimg.org/pq11x3gmn/firefox-opt.png
Същото важи и за Google-chrome, който внася собствено хранилище при инсталацията на браузъра. От корпорация Mozilla крадат здраво от Chromium проекта и браузъра на Google, но в случая няма какво, защото правата ги ограничават.
« Последна редакция: Oct 18, 2017, 19:18 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Firefox не се обновява
« Отговор #5 -: Oct 18, 2017, 19:27 »
Вземи си инсталирай Ninite - така ще имитираш Линукските хранилища под Манджа 10, така ще ти помага и за Winzip, LibreOffice, Notepad++, etc.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Firefox не се обновява
« Отговор #6 -: Oct 18, 2017, 20:19 »
Лайняндос-а не става за нищо, докато има хора, компании и други помияри ползват продукти и технологии на М$ ще има лайнян софтуер.
Активен

malin

  • Гост
Re: Firefox не се обновява
« Отговор #7 -: Oct 18, 2017, 21:23 »
8.1 64 бита (временно и тестово, засега удържам себе си на няколко пъти да я килна) - Лисика е 56.0.1. Проблема е другаде, но не знам къде.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Firefox не се обновява
« Отговор #8 -: Oct 18, 2017, 22:17 »
Хайде да не намесваме ОС - в случая "лошия" софтуер е Firefox - свързва се (не дава грешка при проверката), проверява си, и накрая казва че нямало по-нова версия ...

Реших да го дебъгна малко и.. определно не е от ОС
ето проверката която ми прави

https://aus5.mozilla.org/update/6/Firefox/56.0/20170926190823/WINNT_x86_64-msvc-x64/en-US/release/Windows_NT%2010.0.0.0%20(x64)(noBug1296630v1)(nowebsense)/ISET:SSE3,MEM:16026,JAWS:0/default/default/update.xml?force=1

и отговорът е - Content-Length: 42

Код
GeSHi (XML):
  1. <?xml version="1.0"?>
  2. <updates>
  3. </updates>
  4.  
« Последна редакция: Oct 18, 2017, 22:21 от remotexx »
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Firefox не се обновява
« Отговор #9 -: Oct 18, 2017, 22:17 »
в къщи има една 10-ка. Вчера лисицата каза "Моля изчакайте, инсталирам обновления." или нещо такова. Сега е версия 56.0.1 (64 битова) и казва, че е актуална.
« Последна редакция: Oct 18, 2017, 22:19 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Firefox не се обновява
« Отговор #10 -: Oct 18, 2017, 22:23 »
Това с "Моля изчакайте, инсталирам обновления." е само за Уиндоуските - по-вероятно да ти обнови Флаш или нещо друго  8)

П.П. Извинявам се - не видях че за Лисицата ставало дума
А при мен що не ги намира - излязло е 56.0.1 на 2017-10-09

П.П.П. Разбирам напр. защо Джава ми предлага да обнови само до 8u151 като най-нова, вместо 9.0.1 ама в случая не става дума за 56 -> 57, нито за 56 -> 56 ама LTS
« Последна редакция: Oct 18, 2017, 22:30 от remotexx »
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Firefox не се обновява
« Отговор #11 -: Oct 18, 2017, 22:31 »
възможно е да ползват система от огледала и "твоето" да не се е обновило все още
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Firefox не се обновява
« Отговор #12 -: Oct 18, 2017, 22:33 »
Закривам темата
най-после официален отговор - на печелившите честито т.е. обновили са се само тези със 64 битови компютри който още карат с архаичен 32 битов Лисик, честито колега (с Уин10 - вече си 64 битов)

Hi, 56.0.1 is primarily to change 32-bit FF users to 64-bit, so you don't need it. Also, it is being released slowly (throttled) so not all users will get it at the same time anyway.

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/releases/

If your question is resolved by this or another answer, please take a minute to let us know. Thank you!


П.П. Макар че.. не са съвсем прави
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/56.0.1/releasenotes/
освен порта (няма не искам няма недей) има и фикснат бъг т.е. можели са да го пуснат и за 64 битовите т.е. на страницата за сваляне, (със всички версии която е много добре скрита) е видно че има и 64 битова версия 56.0.1 т.е. няма логика да не я предложат и на нас с 64 битовата - крият нещо лисиците ама де да видим...

...напоследък все повече ме разочарова тоя лисунгер - толкоз добре са си скрили страницата за сваляне (и обновяване), че чак ми напомниха за един друг евъргрийн
Класика:
    — Но проектите бяха изложени…
    — Изложени ли? В последна сметка се наложи да сляза чак в мазето, за да ги открия.
    — Ами там се намира отделът, където са изложени.
    — С електрическо фенерче.
    — Сигурно са откраднали крушките.
    — И стълбището ли?
    — Ама вижте, нали все пак ги открихте?
    — Да — каза Артър, — така е. Бяха изложени на дъното на един заключен канцеларски шкаф, забутан в заключена тоалетна с надпис на вратата ВНИМАНИЕ, ЛЕОПАРД!

айде, аз да бягам, че обедната почивка свърши...
— Времето е химера — каза той. — А времето за обяд — двойно по-голяма.

и сега ме чака яко бач....
 “I love deadlines. I love the whooshing noise they make as they go by.”
― Douglas Adams, The Salmon of Doubt

Благодаря на всички отзовали се
 [_]3 [_]3 [_]3
и на Трите трола също
« Последна редакция: Oct 18, 2017, 23:09 от remotexx »
Активен

malin

  • Гост
Re: Firefox не се обновява
« Отговор #13 -: Oct 18, 2017, 23:36 »
Не, аз съм само със 64 битови приложения (и само ако няма - тогиз 32). То и точно затова се задържа засега Осмака.
Искаш да кажеш, че си 32-32, така го разбирам.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Firefox не се обновява
« Отговор #14 -: Oct 19, 2017, 01:33 »
Не, аз съм само със 64 битови приложения (и само ако няма - тогиз 32). То и точно затова се задържа засега Осмака.
Искаш да кажеш, че си 32-32, така го разбирам.

Аз съм 64-64, а обновяването било само за 64(ОС) - 32 лисик, та да го изравнят и тях т.е. и те да станат 64-64 вече
...аз поне така ги разбрах, и както винаги БЕЗ да обяснят защо зае.аха поддръжката на лисик 32 под ОС 64
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Български за firefox?
Настройка на програми
niko_lai 11 6313 Последна публикация Mar 09, 2005, 16:27
от
Firefox - 1.0.1.
Настройка на програми
niko_lai 0 2647 Последна публикация Mar 13, 2005, 15:14
от niko_lai
Firefox - 1.01.
Настройка на програми
niko_lai 0 1603 Последна публикация Mar 13, 2005, 15:18
от niko_lai
Firefox - 1.01.
Настройка на програми
niko_lai 2 2769 Последна публикация Mar 14, 2005, 15:32
от niko_lai
Firefox не реагира на клавишни комбинации
Настройка на програми
Regia 0 2186 Последна публикация Apr 07, 2005, 12:14
от Regia